Gubałówka to, obok Krupówek, jedno z najbardziej znanych i klimatycznych miejsc w polskich górach. To idealne miejsce na spacer, pójście na obiad, kupienie pamiątek, czy zrobienie pamiątkowych zdjęć. Teraz jest tam wyjątkowo pięknie, co doskonale prezentuje nagranie zamieszczone w sieci przez Tygodnik Podhalański.
Z tego artykułu dowiesz się:jak wygląda sytuacja na drogach w Zakopanemo wypadkach w Tatrachgdzie pojawił się korek na drogachZakopane nazywane stolicą polskich gór apelowało do rządu o zmianę decyzji w sprawie ferii zimowych i ośrodków narciarskich. Przedsiębiorcy szukali sposobów na ominięcie zakazów, górale zarzekali się, że przyjmą turystów mimo wszystko. Już jutro będzie wiadomo, czy sznur samochodów jadących w góry to przypadek, czy rzeczywiście Polacy ignorują rozporządzenie.
Z tego artykułu dowiesz się:co wydarzyło się na pastercejaka była reakcja komentującychjakie ograniczenia obowiązują w kościołachZdjęcia z pasterki w Tatrach, autorstwa Rafała Węgrzyna, pojawiły się dzisiaj rano na profilu portalu Tatromaniak na Facebooku. Widać na nich tłumy, które pojawiły się na pasterce na Wiktorówkach. Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy.
Z tego artykułu dowiesz się:jak wyglądają ulice Zakopanegojaka pogoda zapowiadana jest na Podhalujak dzisiaj wyglądają popularne atrakcje z ZakopanegoNagranie z Zakopanego, które pojawiło się na fanpage'u Tygodnika Podhalańskiego, może wprowadzić w zimową nostalgię. W stolicy Tatr pojawił się bowiem śnieg, jednak przez obecne obostrzenia, tylko nielicznym jest dane się nim nacieszyć.
Zakopane czeka na realizację bardzo ważnej inwestycji, która może znacznie wpłynąć na turystykę w tym regionie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Onet.pl, zakończono już rewitalizację budynku dworca PKP, która wyniosła 21 milionów złotych. To jednak dopiero początek zmian.Zakopane zaczyna się rozwijać, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów. Rewitalizacja budynków dworca PKP była możliwa dzięki środkom unijnym – dofinansowanie wyniosło blisko 7,6 miliona złotych. Po odnowieniu zabytkowych budynków czas na zaaranżowanie wnętrz, które rozpocznie się w przyszłym roku. Miasto ma przeznaczyć na nie około 3-4 milionów złotych.
Zdjęcia z Gubałówki robią wrażenie. Zaraz po opuszczeniu kolejki na górnej stacji ukazuje się brama to świetlnego tunelu, który ukazuje największe atrakcje regionu. „Kraina światła" to dzieło PKL Gubałówka, które z pewnością liczyły na przyjazd turystów.
Z tego artykułu dowiesz się:jakie ogłoszenia właścicieli apartamentów pojawiają się w mediachkto może pozwolić sobie na legalny wyjazd w Sylwestrajak na takie ogłoszenia reagują internauciWiele wskazuje na to, że Zakopane w Sylwestra będzie wyjątkowo puste. Rządowe obostrzenia skutecznie ograniczyły ruch turystyczny – zwłaszcza że od 28 grudnia służbowe wizyty w obiektach noclegowych będą niemożliwe. Chociaż decyzje premiera mają zakończyć omijanie przepisów, niektórzy przedsiębiorcy się nie poddają, jak sugeruje artykuł Wirtualnej Polski.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę, przedsiębiorcy w Zakopanem robią wszystko, by nie utonąć w kryzysie i przyciągnąć tych najbardziej zdeterminowanych turystów. Premier Mateusz Morawiecki na łamach WP zaznaczył, że nie będzie już mowy o służbowych wyjazdach całymi rodzinami. W mediach jednak nadal można znaleźć kreatywne ogłoszenia.
Z tego artykułu dowiesz się:gdzie obywatele Malty chcieli spędzić wczasyco okazało się po przyjeździe turystów do Zakopanegojak zakończył się skandal związany z zakopiańskim pensjonatemMimo obostrzeń para turystów z Malty postanowiła odwiedzić Zakopane. Wczasowicze wybrali pokój w pensjonacie, który zarezerwowali, korzystając z popularnego serwisu Booking. Na miejscu jednak okazało się, że obiekt noclegowy ma inną nazwę i jest zamknięty. Podróżni zostali bez kwatery. O szczegółach informuje Tygodnik Podhalański.Obywatele Malty, którzy odwiedzili Zakopane, na szczęście nie wybierali się do popularnego miasta turystycznego ze swojej ojczyzny. Jasmin i Luk na co dzień żyją w Polsce i studiują w Krakowie. Na koniec roku postanowili wyjechać do zakopiańskiego pensjonatu Narciarski dworek przy ul. Zwierzynieckiej, jak donosi Tygodnik Podhalański.
Z tego artykułu dowiesz się:jak obecnie wyglądają Krupówkico doprowadziło do znacznego ograniczenia ruchu turystycznegojakie są prognozy na święta i ferieO tej porze roku Krupówki powinny być przepełnione turystami. Podczas zeszłego okresu świąteczno-noworocznego branża turystyczna w Zakopanem kwitła. Niestety nagrania z tej popularnej miejscowości pokazuje, jak ograniczone zostało przemieszczanie się wczasowiczów. Ten przykry widok może długo zostać w pamięci górali.Tygodnik Podhalański opublikował na Facebooku nagranie, na którym widać, jak obecnie prezentują się Krupówki. Pod pewnym względem wszystko wygląda tak, jak powinno. Na ulicach stanęły przyozdobione choinki oraz iluminacje. Do pełni szczęścia brakuje jednak nie tylko śniegu, ale również wczasowiczów.
Z tego artykułu dowiesz się:jak przedsiębiorcy reagują na nowe obostrzenia rządowejakie problemy wskazują szefowie ośrodków narciarskich i hotelico narodowa kwarantanna oznacza dla turystykiZakopane w okresie świąteczno-noworocznym może świecić pustkami. Jeszcze niedawno turyści mogli podróżować pod pretekstem służbowych wyjazdów i spędzać dni w obiektach noclegowych, jednak od 28 grudnia będzie to niemożliwe. Dzisiaj, tj. 17 grudnia, podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził zamknięcie obiektów noclegowych.Prawdopodobnie ani Zakopane, ani wiele innych miejscowości turystycznych, nie spodziewało się tak radykalnych kroków ze strony rządu. Chociaż minister zdrowia już wcześniej zapowiedział przekazanie nowych obostrzeń, to ogłoszenie narodowej kwarantanny może być dla wielu przedsiębiorców prawdziwym szokiem. Wszystko wskazuje na to, że zarówno okres świąteczno-noworoczny, jak i ferie, będą czasem martwym dla turystyki.
Z tego artykułu dowiesz się:jak różni się obłożenie ośrodków w porównaniu do poprzednich latco zniechęca turystów do rezerwowania noclegówjak część Polaków może spędzić okres świąteczno-noworocznyPojawia się coraz więcej informacji, które wskazują na to, że w tym roku Zakopane będzie puste w okresie świąteczno-noworocznym. Nawet jeśli w tym popularnym mieście pojawią się wczasowicze, to o tłumach, jakie nadciągnęły w góry na Sylwestra w zeszłym roku, nie ma co marzyć. Turyści mogą obawiać się ograniczeń sanitarnych. O szczegółach informuje portal Nasze Miasto.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media Zakopane może mieć przed sobą najluźniejszy okres świąteczno-noworoczny od lat. W przyciąganiu wczasowiczów nie pomaga obniżanie cen pobytu – rezerwacji nadal jest bardzo mało – a to coraz bardziej niepokoi górali, ponieważ do Sylwestra zostały już niecałe trzy tygodnie. Zazwyczaj o tej porze trudno było znaleźć wolną kwaterę na Podhalu.
Z tego artykułu dowiesz się:jaki jest powód zamknięcia odcinkówktóre odcinki zostały zamkniętejakie zagrożenia występują na szlakachGóry zimą są piękne, jednak niektóre odcinki mogą być niebezpieczne dla podróżnych. Jak czytamy na stronie TPN, turystyczne odcinki pokryte są niewielką ilością śniegu, pod którym w wielu miejscach zalega lód. Wprowadzono zakaz wejścia na 3 odcinki - zostały zamknięte dla wszystkich.
Z tego artykułu dowiesz się:dlaczego Zakopane cieszy się popularnością w okresie świątz czego wynika brak turystów w tym rokuco warto zobaczyć na KrupówkachKrupówki w okresie świąt Bożego Narodzenia mają wyjątkowy klimat. Ulica jest pełna świątecznych ozdób. Można też spotkać osoby z całej Polski, które postanowiły spędzić święta w góralskim stylu. Niestety, w tym roku jest zupełnie odwrotnie.
Z tego artykułu dowiesz się:jakie obawy mają lekarze w związku z feriamijak sytuacja wyglądała w poprzednich latachjakie tymczasowe rozwiązania proponująFerie zimowe 2021 odbędą się we wspólnym terminie od 4 do 17 stycznia. Budzi to niepokój nie tylko wśród przedsiębiorców, których ominie sezon zimowy, ale również lekarzy, którzy obawiają się niewydolności szpitalnych SOR-ów.
Z tego artykułu dowiesz się:kto ogłosił protest i w jakim celujakie są żądania protestującychkiedy i przez kogo ogłoszone zostanie miejsce protestuWarszawa 13 grudnia będzie gorącym i niespokojnym miejscem. Wszystko za sprawą kulminacji protestów, które są wyrazem niezadowolenia wobec decyzji rządu. Jako pierwsze 22 października ruszyły kobiety, którym Trybunał Konstytucyjny odebrał prawo do przerywania ciąży z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu. Już w najbliższą niedzielę dołączą do nich górale, którzy stracili swoje główne źródło utrzymania, jakim jest turystyka.
Z tego artykułu dowiesz się:o sytuacji we włoskim regionie w Alpachjak na wieść o buncie we Włoszech zareagowali przedsiębiorcy z Podhalaco oznaczałoby stworzenie regionalnych obostrzeńPodhalańscy przedsiębiorcy mają nowy pomysł, jak ściągnąć na Krupówki wczasowiczów i zminimalizować straty w okresie zimowym. Rozwiązanie podsunęły im władze włoskiego regionu Aosta w Alpach, które wprowadziły własne obostrzenia. Odrzucając rządowe ograniczenia, zezwolono na otwarcie stoków narciarskich, hoteli oraz restauracji. O szczegółach informuje portal Wirtualna Polska.Powstanie „republiki podhalańskiej” i wprowadzenie regionalnych obostrzeń mogłoby oznaczać, że Krupówki byłby dostępne, wraz ze wszelkimi swoimi atrakcjami, dla wczasowiczów. Turyści musieliby jednak posiadać dokumentację w postaci negatywnych wyników testów na obecność koronawirusa. To nadal jedynie pomysły na walkę z kryzysem branży turystycznej, ale wypowiedzi przedsiębiorców sugerują, że ci są coraz bardziej zdesperowani.
Z tego artykułu dowiesz się:co instruktor myśli o strategii polskiego rządujakie problemy mogą pojawić się w branży turystycznejjaką przyszłość przewidują hotelarzeWyjazdy turystów na narty mogą nie uratować zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników z południa Polski, dla których ograniczenia rządowe w sezonie zimowym oznaczają ogromne straty. W materiale przygotowanym przez serwis Onet.pl pojawiły się wypowiedzi przedstawicieli sektora turystycznego, którzy krytycznie oceniają strategię polskiego rządu.Chociaż wczasowicze z całej Polski mogą jeździć na narty do Zakopanego, Karpacza czy Białki Tatrzańskiej, wiele obiektów turystycznych pozostaje zamkniętych. Mimo wielu propozycji samorządowców, polski rząd nie wycofał ograniczeń w sezonie zimowym. To oznacza, że w hotelach oraz pensjonatach nie ma turystów, a lokale gastronomiczne mogą sprzedawać jedynie posiłki na wynos.
Z tego artykułu dowiesz się:jaki problem dotknął Zakopanejakie może mieć konsekwencjejakie stanowisko przyjmuje w związku z obostrzeniamiZakopane, podobnie jak większość turystycznych miejscowości jest obecnie w trudnej sytuacji z powodu zamknięcia turystyki. Zgodnie z decyzją rządu, ferie zimowe w całej Polsce mają odbywać się w terminie 4-17 stycznia 2021, a hotele mają pozostawać w tym czasie zamknięte.
Z tego artykułu dowiesz się:co się wydarzyło nad Morskim Okiemjak powstaje halnyco można zobaczyć nad Morskim OkiemMorskie Oko jest najpopularniejszym punktem turystycznym w polskich Tatrach. Tylko w zeszłym roku odwiedziło je niemal milion turystów. Ostatnio mogli być oni świadkami niezwykłego zjawiska, które było wynikiem oddziaływania Halnego.
Z tego artykułu dowiesz się:jak przebiegają kontrole obiektówdlaczego takie kontrole są przeprowadzanekto zdaniem przedsiębiorców powinien ponosić odpowiedzialnośćHotel jest miejscem, w którym obecnie przebywać mogą jedynie osoby w podróży służbowej. Obowiązek weryfikacji celu wyjazdu spoczywa na właścicielach, którzy w każdej chwili mogą spodziewać się kontroli policji.
Z tego artykułu dowiesz się:jak Polacy obchodzą rządowe restrykcje,w jakiej sytuacji są mieszkańcy Podhala,jaka przyszłość może ich czekaćTVN ujawnił szczegóły, jak wygląda tegoroczny sezon na Podhalu. Większość mieszkańców tego regionu utrzymuje się z turystyki, która jest teraz w tragicznej sytuacji ze względu na trwającą pandemię koronawirusa.
Z tego artykułu dowiesz się:co Stanisław Karpiel-Bułecka myśli o strategii rządowejjak piosenkarz komentuje działania góralijaka przyszłość czeka przedsiębiorców według gwiazdyGwiazda reprezentująca Zakopane powiedziała to, co prawdopodobnie myśli większość górali. Lider zespołu Future Folk Stanisław Karpiel-Bułecka użył ostrych słów, komentując strategię rządową i powiedział, jak sobie radzą przedsiębiorcy na południu Polski. Odniósł się przede wszystkim do otwarcia stoków narciarskich i dalszego ograniczenia działalności ośrodków noclegowych oraz lokali gastronomicznych. O szczegółach informuje Plejada.pl.Chociaż Zakopane może cieszyć się stokami narciarskimi, to większość obiektów turystycznych pozostaje zamknięta. Szczególnie uderza to w ośrodki noclegowe oraz lokale gastronomiczne. Przedsiębiorcy wielokrotnie podkreślali już, że dopóki te obiekty nie zostaną otwarte, otwarcie stoków pozostanie jedynie symbolicznym gestem. Teraz w tej sprawie wypowiedział się Stanisław Karpiel-Bułecka.
Z tego artykułu dowiesz się:co znajduje się na fotografiidlaczego Zakopane i Giewont są wyjątkowejakie inne atrakcje znajdziemy w okolicyZakopane i Giewont to kultowe miejsca wśród miłośników turystyki górskiej. Na facebookowym profilu serwisu Tatromaniak pojawiło się piękne zdjęcie tych kultowych miejsc. Zdjęcie zostało wykonane podczas zachodu słońca, gdy zaczynało zmierzchać.
Z tego artykułu dowiesz się:jakie stanowisko przyjął TPN,jacy narciarze przyjeżdżają w Tatry,co dalej z wyjazdami na ferie zimoweWyjazd na narty może być utrudniony nie tylko ze względu na zamknięte hotele i ośrodki noclegowe. Chociaż w teorii stoki mogą zostać otwarte mimo panującej pandemii koronawirusa, obszar TPN pozostaje zamknięty dla narciarzy.
Podhale w zdecydowanej większości utrzymuje się z turystyki, która przeżywa obecnie poważny kryzys ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w sobotę zapowiedział, że ferie zimowe w całym kraju odbędą się w jednym terminie, a hotele pozostaną zamknięte na dłużej.
Zakopane to jedno z polskich miast, które w okresie zimowym przyciąga największą liczbę turystów. We wtorek 24 listopada rozpoczęły tam się ważne obrady dotyczące turystyki. Podczas spotkania burmistrza z radnymi przedstawiane było stanowisko wszystkich samorządów w polskich górach, które ma zostać przesłane Radzie Ministrów. Wśród propozycji pojawiły się otwarcie stacji narciarskich oraz obiektów oferujących usługi noclegowe. O szczegółach informuje Tygodnik Podhalański.W związku z ograniczeniami rządowymi, które uderzają w sektor turystyczny, Zakopane ponosi ogromne straty. Podczas spotkania burmistrza z radnymi, które odbyło się we wtorek 24 listopada, samorządy w polskich górach zaproponowały, jak ratować branżę w okresie zimowym. Propozycje rozwiązań dotyczą zarówno otwierania usług – wraz z prowadzeniem szeregu procedur, które zminimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa – jak i organizacji ferii w 2021 roku.
Zakopane liczy na turystów, którzy przyjadą zimą, by pojeździć na nartach. Trwają już przygotowania na stokach, obiekty noclegowe czekają na reaktywację, a turyści na ferie. Jak się dzisiaj okazało, nie wszyscy będą mieli możliwość skorzystania z wolnego.
Wczasowiczów, którzy nie chcą spędzać Sylwestra w domu, zaczyna interesować, jaka w tym roku będzie cena pobytu w najpopularniejszych miejscowościach. Okres noworoczny zbliża się wielkimi krokami, a chętnych na zabawę w Zakopanem nie brakuje. Wiele jednak wskazuje na to, że trzeba będzie przygotować się na niemały wydatek. Koszty wynajmu rosną.Cena pobytu w Zakopanem może zaskoczyć wielu turystów. Chociaż do 29 listopada nadal obowiązują radykalne restrykcje, zgodnie z którymi zakwaterować się w obiektach noclegowych mogą jedynie osoby podróżujące służbowo, zarówno hotelarze, jak i wczasowicze liczą na to, że w grudniu nastąpi zniesienie przynajmniej części obostrzeń. Przedstawiciele portali turystycznych także potwierdzają, że można już dokonywać rezerwacji po terminie wskazanym w rozporządzeniu premiera Morawieckiego.