zdjęcia z GubałówkiFot. facebook.com/Domki u Jacka/screen

Opublikowali zdjęcia z Zakopanego. Robi niesamowite wrażenie. Turystom z pewnością się spodoba

Zdjęcia z Zakopanego w świątecznym wydaniu zachwycają internautów. Ci, którzy mają możliwość zrobienia sobie krótkiej wycieczki, mają ogromne szczęście. Na Gubałówce pojawiło się milion światełek

Zdjęcia z Gubałówki robią wrażenie. Zaraz po opuszczeniu kolejki na górnej stacji ukazuje się brama to świetlnego tunelu, który ukazuje największe atrakcje regionu. „Kraina światła" to dzieło PKL Gubałówka, które z pewnością liczyły na przyjazd turystów.

Zdjęcia zachęcają do przyjazdu

- W tym roku instalację złożoną z miliona ledowych, ekologicznych lampek można podziwiać przy odremontowanym deptaku przy górnej stacji ośrodka. Odwiedzający Gubałówkę rozpocząć mogą swoją podroż do Krainy Światła już przy pięknie ubranej bramie stacji dolnej kolei PKL - informuje kolej linowa.

Instalacje przedstawiają zwierzęta żyjące w Tatrach, parę w stroju ludowym, duży napis Gubałówka, a także wagon kolejki linowej. Pierwsi odwiedzający tę magiczną krainę chętnie robili sobie zdjęcia. Nie zabrakło też choinki, która jest ważnym symbolem świąt.

Świąteczne selfie można sobie zrobić w specjalnych ramach, które na fotografii tworzą niesamowity klimat. Są też świetlne konie zaprzęgnięte do sań i wiele łuków tworzących korytarz. Kilka z obiektów można zobaczyć na facebookowym profilu Domków u Jacka.

Magia świateł na Gubałówce... nawet by to zobaczyć warto tu być. #domkipodhale #domkizakopane #Gubałòwka #magiaświateł

Opublikowany przez Domki u Jacka Niedziela, 20 grudnia 2020

Mamy czas do końca lutego

„Kraina światła" z pewnością spodoba się turystom, którzy nielicznie pojawiają się na Gubałówce. Niestety przez liczne zakazy niewielu osobom uda się spędzić chociaż jeden dzień w Zakopanem. Na szybki powrót turystów liczą właściciele obiektów noclegowych, pokazując zdjęcia pięknej atrakcji na Instagramie, tak jak "willacetyniorka".

zdjęcia

Fot. Instagram/ willacetyniorka

Można ją podziwiać codziennie od godziny 16:00, gdy jest już na tyle ciemno, by światełka były dobrze widoczne. W większości miast w Polsce pojawiają się świąteczne iluminacje, jednak taki widok na góry jest tylko w jednym miejscu.

PKL Gubałówka ogłosiły, że atrakcja będzie dostępna prawdopodobnie po końca lutego. Rozporządzenie, które zakazuje udzielania noclegów, wygaśnie 17 stycznia, więc jeśli nie zostanie przedłużone, będziemy jeszcze mieli okazję obejrzeć instalacje i nacieszyć się pobytem w górach.

W wielu miejscach zabraknie światełek

W tym roku kilka dużych miast znacznie zmniejszyło budżet na świąteczną iluminację. Pandemia pochłonęła ogromne środki, dlatego trzeba było zrezygnować z tego, co nie jest potrzebne do sprawnego funkcjonowania ośrodka.

W Warszawie został przystrojony jedynie Trakt Królewski i Plac Zamkowy, z czego Nowy Świat oddano w ręce miejscowych kupców. Zrezygnowano natomiast z ozdób m.in. na al. Solidarności, ul. Marszałkowskiej, ul. Świętokrzyskiej czy na placu Bankowym.

Na cięcia zdecydował się także Wrocław, Poznań i Bielsko-Biała. W Krakowie nie udało się obniżyć budżetu ze względu na obowiązującą umowę. Łódź natomiast oprócz świątecznej iluminacji oferuje także bożonarodzeniowy jarmark, na co niemal nikt się nie zdecydował. Mają być zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa, a świeże powietrze powinno uniemożliwić koronawirusowi sprawne przemieszczanie się między uczestnikami.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Facebook

Następny artykuł