Zakopane omijają przepisyFot. Unsplash.com/@heftiba (zdjęcia ilustracyjne)

W Zakopanem znowu omijają przepisy? Na „płatny parking i darmowy nocleg"

Zakopane stara się nie utonąć w kryzysie branży turystycznej. W mediach pojawiły się kolejne informacje o próbach omijania przepisów, by przyciągnąć podróżnych. W ofertach była mowa o opcji płatnego parkingu i „darmowego noclegu” dla gości. Przedsiębiorcy zastanawiają się, jak sobie poradzić z obostrzeniami na Sylwestra.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie ogłoszenia właścicieli apartamentów pojawiają się w mediach
  • kto może pozwolić sobie na legalny wyjazd w Sylwestra
  • jak na takie ogłoszenia reagują internauci

Wiele wskazuje na to, że Zakopane w Sylwestra będzie wyjątkowo puste. Rządowe obostrzenia skutecznie ograniczyły ruch turystyczny – zwłaszcza że od 28 grudnia służbowe wizyty w obiektach noclegowych będą niemożliwe. Chociaż decyzje premiera mają zakończyć omijanie przepisów, niektórzy przedsiębiorcy się nie poddają, jak sugeruje artykuł Wirtualnej Polski.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę, przedsiębiorcy w Zakopanem robią wszystko, by nie utonąć w kryzysie i przyciągnąć tych najbardziej zdeterminowanych turystów. Premier Mateusz Morawiecki na łamach WP zaznaczył, że nie będzie już mowy o służbowych wyjazdach całymi rodzinami. W mediach jednak nadal można znaleźć kreatywne ogłoszenia.

Zakopane skazane na najgorszy koniec roku od lat? Nie wszyscy się poddają

Takie miejscowości jak Zakopane czy Karpacz obecnie szykują się na prawdopodobnie najgorszy koniec roku od wielu lat. Przygotowania przebiegają oczywiście mentalnie, ponieważ hotele i pensjonaty nie mają nawet po co sprzątać sal i kwater – te pozostaną puste do końca ferii zimowych.

Warto przypomnieć, że zgodnie z nowym rozporządzeniem rządu i wcześniejszymi zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego w obiektach noclegowych kwatery będą mogły otrzymać jedynie służby mundurowe, pracownicy medyczni oraz pacjenci szpitali specjalistycznych.

Zarówno przedsiębiorcy, jak i podróżni musieli porzucić też plany na Sylwestra po ogłoszeniu ograniczenia ruchu w związku z godziną policyjną, która rozpocznie się 31 grudnia o 19:00 i będzie obowiązywała do 6:00 stycznia 2021 roku. Termin zakończenia restrykcji wyznaczono na 17 stycznia. Do tego czasu zamknięte będą także ośrodki narciarskie.

Zakopane się nie poddaje? Można znaleźć kreatywne oferty

Na legalne wyjazdy w Sylwestra szanse mają jedynie osoby w delegacjach, które będą musiały jednak potwierdzić pełnienie obowiązków, okazując odpowiednią legitymację. Z artykułu Wirtualnej Polski wynika jednak, że kreatywni przedsiębiorcy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wirtualną Polskę nadal są przedsiębiorcy, którzy próbują omijać przepisy. W jednym z ogłoszeń właścicieli apartamentów, które opublikowano na Facebooku HouseMafia.pl, możemy znaleźć ofertę płatnego parkingu i darmowego noclegu.

Zapraszamy do Zakopanego!. Święta Bożego Narodzenia - Sylwester 2020/2021. W okresie 28.12.2020 - 17.01.2021 oferujemy miejsca parkingowe. Nie wynajmujemy apartamentów - udostępniamy je za darmo. Zapraszamy do zakupu biletu parkingowego – treść ogłoszenia cytuje Wirtualna Polska.

Internauci są pod wrażeniem niekończących się pokładów kreatywności przedsiębiorców, którzy nie zamierzają godzić się na tak radykalne restrykcje w okresie świąteczno-noworocznym. W komentarzach możemy przeczytać takie komentarze: „Polak potrafi. Vateusz zagięty” czy „ Wszystkim życzę podobnych rozwiązań. Jak oni nas, tak my ich. Wszystkiego dobrego”. Obecnie jednak polecamy uważać na oferty noclegów, ponieważ zdarzają się oszustwa.

Warto przypomnieć, że dzisiaj informowaliśmy o przedłużeniu zakazu lotów. Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało nową listę, ale zapowiedziano możliwość powrotów dla Polaków. Jedno wiemy na pewno – przed nami jeden z najtrudniejszych okresów świąteczno-narodowych dla podróżnych i całej branży turystycznej.

Zakopane kreatywne ogłoszenie

Kreatywna oferta w Zakopanem, Fot. https://www.facebook.com/housemafiapl (screen)

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Następny artykuł