zakaz rząd potwierdziłFot. pixabay.com/ilaria88

Przedłużyli zakaz do 6 stycznia, jest potwierdzenie z rządu, oficjalnie. Na liście 10 państw

Rząd przedłużył zakaz dotyczący ruchu lotniczego. Wiadomość o wstrzymaniu lotów do poszczególnych krajów została już potwierdzona na oficjalnej stronie rządowej. Na liście znalazło się dziesięć państw, a ograniczenia będą obowiązywały aż do 6 stycznia 2021 roku. Obostrzenie przedłużono już we wtorek, dzisiaj w mediach społecznościowych pojawiło się przypomnienie w tej sprawie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy pojawił się komunikat o zakazie Ministerstwa Spraw Zagranicznych
  • jakie kraje znalazły się na liście dotyczącej ograniczenia ruchu lotniczego
  • co z Polakami, którzy będą chcieli wrócić do kraju z urlopów

Dzisiaj Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało o zakazie lotów do 10 krajów i terytoriów na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Informacje o ograniczeniu ruchu lotniczego można znaleźć już też na oficjalnej stronie rządowej. Warto zapoznać się z nowymi zasadami przemieszczania się – zwłaszcza że w okresie przedświątecznym wielu podróżnych mogło przeoczyć tę niezwykle istotną wiadomość.

Z pewnością jedną z najważniejszych zmian jest zakaz lotów do Wielkiej Brytanii. Ma to związek z odnotowaniem przypadków nowej odmiany koronawirusa na południu UK. Zmiana wynika z rozporządzenia Rady Ministrów z 7 grudnia br. Ministerstwo Spraw Zagranicznych, po porozumieniu się z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, odradza wszelkie podróże, które nie są konieczne.

Zakaz lotów na teren 10 państw i terytoriów. Wielka Brytania na liście

Nie wszyscy podróżni mogą zdawać sobie sprawę z tego, że w poniedziałek przedłużono zakaz lotów na nowych warunkach. Biorąc pod uwagę wprowadzanie radykalnych ograniczeń w krajach europejskich i nowe restrykcje, którew Polsce wejdą w życie po świętach 28 grudnia, wbrew nadziejom mnóstwa turystów, na koniec roku branża przeżywa potężny kryzys.

W okresie zimowym sytuacja pandemiczna w Europie szybko stała się bardzo trudna. Zmiany zachodzą dynamicznie, co potwierdza choćby wprowadzenie lockdownu w Niemczech. Pierwsza informacja o przedłużeniu zakazu lotów pojawiła się w poniedziałek późnym popołudniem. Dzisiaj, tj. 22 grudnia, na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych kolejny raz opublikowana została informacja o zakazie lotów do 10 krajów, który będzie obowiązywał do 6 stycznia 2021 roku.

Na liście znalazło się dziesięć krajów i terytoriów: Armenia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gruzja, Jordania, Kosowo, Macedonia Północna, Serbia, Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania. Warto jednak pamiętać, że lotniska położone na terenie stanów Illinois i Nowy Jork zostały wyłączone z zakazu.

Zakaz lotów przedłużony do 6 stycznia. Co z Polakami przebywającymi za granicą?

Zakaz lotów – szczególnie ten dotyczący Wielkiej Brytanii – może być zaskoczeniem dla wielu podróżnych. Na oficjalnej stronie rządowej pojawiła się jednak dobra informacja dotycząca Polaków, którzy przebywają za granicą.

Zgodnie z wiadomościami opublikowanymi na serwisie Rzeczypospolitej Polskiej, podróżni, którzy korzystają z wypoczynku zorganizowanego, będą mieli możliwość powrotu do kraju. Na stronie pojawiły się też informacje o alternatywnych formach powrotu.

W rozporządzeniu zabezpieczono możliwość bezpiecznego i niezakłóconego powrotu do Polski osobom przebywającym na urlopach poza granicami kraju w ramach zorganizowanych grup turystycznych samolotami wyczarterowanymi przed 9 grudnia 2020 r. na zlecenie biur podróży – mówi komunikat opublikowany na portalu Gov.pl.

W przypadku wprowadzenia kraju pobytu na listę państw objętych zakazem lotów pamiętaj, że możesz skorzystać z alternatywnych form powrotu do kraju samochodem lub połączeniem lotniczym przez inne państwo, które nie figuruje w poniższym wykazie – czytamy.

Warto też pamiętać, że rząd ogłosił obowiązek 10-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski z zagranicy. W związku z dynamicznie zachodzącymi zmianami zachęcamy do śledzenia na bieżąco komunikatów rządowych. Poniżej zamieszczamy wiadomość z Twittera Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Następny artykuł