nagranie Tygodnik PodhalańskiScreen/Facebook/ Tygodnik Podhalański

Rano w Pierwszy Dzień Świąt wyszedł na ulice Zakopanego. Pustki

Nagranie z Zakopanego w Pierwszy Dzień Świąt może jednocześnie ucieszyć i zasmucić. Tygodnik Podhalański pokazał, jak wyglądają ulice tego miasta. Widać, że w okolicy pojawiła się już cienka warstwa śniegu, jednak próżno szukać turystów, którzy mogą z niej się cieszyć.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wyglądają ulice Zakopanego
  • jaka pogoda zapowiadana jest na Podhalu
  • jak dzisiaj wyglądają popularne atrakcje z Zakopanego

Nagranie z Zakopanego, które pojawiło się na fanpage'u Tygodnika Podhalańskiego, może wprowadzić w zimową nostalgię. W stolicy Tatr pojawił się bowiem śnieg, jednak przez obecne obostrzenia, tylko nielicznym jest dane się nim nacieszyć.

Nagranie z Zakopanego

Dziennikarz „Tygodnika Podhalańskiego" pokazał, jak wyglądają ulice Zakopanego. Wielu może zatęsknić za widokiem Zimowej Stolicy Polski oprószonej śniegiem, zwłaszcza, że obecnie hotele i pensjonaty muszą pozostać zamknięte. Wielu hotelarzy próbuje jednak na wszystkie sposoby obejść obostrzenia.

zakopane nagranie

Zakopane w Pierwszy Dzień Świąt, Screen/Facebook/Tygodnik Podhalański

- W Zakopanem Pierwszy Dzień Świąt rozpoczyna się w końcu, zgodnie z prognozami, od takiego delikatnego opadu śniegu. Zrobiło się troszkę biało, na razie warstwa śniegu jest dość symboliczna, bo to nie jest chyba nawet centymetr - mówi dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego.

Na ulicach Zakopanego pojawił się śnieg, co jest miłą odmianą po bezśnieżnym, ale deszczowym okresie dla tego miasta. Pogoda nie sprzyjała również wyprawom w góry, a kilka dni temu miały miejsce dwie poważne interwencje na Rysach.

- Zapowiadaliśmy wczoraj, że ten deszcz, który padał dosyć mocno, w końcu zacznie zamieniać się w opady śniegu, no i tak też się stało. W tej chwili temperatura w Zakopanem to około 0, może trochę poniżej 0 - opowiada - Najbliższe dni będą dosyć chłodne, bo temperatura może spadać.

Dziennikarz zwrócił również uwagę, że w świąteczny poranek pusta jest ulica Piłsudskiego. Następnie skręcił z drogi, aby sprawdzić czy widać Giewont, jedną z największych atrakcji Zakopanego. Niestety, warunki pogodowe nie pozwoliły dostrzec szczytu z charakterystycznym krzyżem.

- Zaraz zobaczymy jak prezentuje się Wielka Krokiew, bo Giewont nam gdzieś się zagubił - mówił dziennikarz prowadzący relację - Już wkrótce pojawią się na niej skoczkowie w ramach Pucharu Świata.

W komentarzach można przeczytać głosy wielu turystów, którzy tęsknią za bajkowym klimatem Podhala. Wielu z nich wspomina przeżyte tam święta i wyraziło nadzieje, że już wkrótce będą mogli ponownie odwiedzić polskie góry.

zakopane święta

Zakopane, screen/Facebook/Tygodnik Podhalański

Mile wspominam Rabkę, tam przeżyłam piękne chwile, życzę zdrowych Świat, dla wszystkich; Uwielbiam spędzać święta pod Tatrami; Ja oglądałam góralską Pasterkę transmitowaną ze Szczyrku - czytamy w komentarzach pod transmisją.

Jeszcze rok temu o tej porze roku ulice Zakopanego pełne były turystów, straganów, atrakcji i wesołego rozgardiaszu. Pandemia niestety to wszystko zmieniła i zniszczyła również plany na zimowe ferie na stokach. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że choć w sezonie letnim Zakopane znów wróci do swej świetności.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Następny artykuł