Turysci.pl
nagranie Tygodnik Podhalański

Screen/Facebook/ Tygodnik Podhalański

Rano w Pierwszy Dzień Świąt wyszedł na ulice Zakopanego. Pustki

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Nagranie z Zakopanego w Pierwszy Dzień Świąt może jednocześnie ucieszyć i zasmucić. Tygodnik Podhalański pokazał, jak wyglądają ulice tego miasta. Widać, że w okolicy pojawiła się już cienka warstwa śniegu, jednak próżno szukać turystów, kt&

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wyglądają ulice Zakopanego

  • jaka pogoda zapowiadana jest na Podhalu

  • jak dzisiaj wyglądają popularne atrakcje z Zakopanego

Nagranie z Zakopanego, które pojawiło się na fanpage'u Tygodnika Podhalańskiego, może wprowadzić w zimową nostalgię. W stolicy Tatr pojawił się bowiem śnieg, jednak przez obecne obostrzenia, tylko nielicznym jest dane się nim nacieszyć.

Nagranie z Zakopanego 

Dziennikarz „Tygodnika Podhalańskiego" pokazał, jak wyglądają ulice Zakopanego. Wielu może zatęsknić za widokiem Zimowej Stolicy Polski oprószonej śniegiem, zwłaszcza, że obecnie hotele i pensjonaty muszą pozostać zamknięte. Wielu hotelarzy próbuje jednak na wszystkie sposoby obejść obostrzenia.

Zakopane w Pierwszy Dzień Świąt, Screen/Facebook/Tygodnik Podhalański

- W Zakopanem Pierwszy Dzień Świąt rozpoczyna się w końcu, zgodnie z prognozami, od takiego delikatnego opadu śniegu. Zrobiło się troszkę biało, na razie warstwa śniegu jest dość symboliczna, bo to nie jest chyba nawet centymetr - mówi dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego.

Na ulicach Zakopanego pojawił się śnieg, co jest miłą odmianą po bezśnieżnym, ale deszczowym okresie dla tego miasta. Pogoda nie sprzyjała również wyprawom w góry, a kilka dni temu miały miejsce dwie poważne interwencje na Rysach. 

- Zapowiadaliśmy wczoraj, że ten deszcz, który padał dosyć mocno, w końcu zacznie zamieniać się w opady śniegu, no i tak też się stało. W tej chwili temperatura w Zakopanem to około 0, może trochę poniżej 0 - opowiada - Najbliższe dni będą dosyć chłodne, bo temperatura może spadać.

Dziennikarz zwrócił również uwagę, że w świąteczny poranek pusta jest ulica Piłsudskiego. Następnie skręcił z drogi, aby sprawdzić czy widać Giewont, jedną z największych atrakcji Zakopanego. Niestety, warunki pogodowe nie pozwoliły dostrzec szczytu z charakterystycznym krzyżem.

- Zaraz zobaczymy jak prezentuje się Wielka Krokiew, bo Giewont nam gdzieś się zagubił - mówił dziennikarz prowadzący relację - Już wkrótce pojawią się na niej skoczkowie w ramach Pucharu Świata.

W komentarzach można przeczytać głosy wielu turystów, którzy tęsknią za bajkowym klimatem Podhala. Wielu z nich wspomina przeżyte tam święta i wyraziło nadzieje, że już wkrótce będą mogli ponownie odwiedzić polskie góry.

Zakopane, screen/Facebook/Tygodnik Podhalański

Mile wspominam Rabkę, tam przeżyłam piękne chwile, życzę zdrowych Świat, dla wszystkich; Uwielbiam spędzać święta pod Tatrami; Ja oglądałam góralską Pasterkę transmitowaną ze Szczyrku - czytamy w komentarzach pod transmisją.

Jeszcze rok temu o tej porze roku ulice Zakopanego pełne były turystów, straganów, atrakcji i wesołego rozgardiaszu. Pandemia niestety to wszystko zmieniła i zniszczyła również plany na zimowe ferie na stokach. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że choć w sezonie letnim Zakopane znów wróci do swej świetności. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >