Krupówki smutny widokFot. www.facebook.com/tygodnikpodhalanski (screen)

Nagranie z Krupówek obiega media. Trudno uwierzyć, przejmujący widok

Krupówki zostały już przygotowane na okres świąteczno-noworoczny. W wielu miejscach można zobaczyć ozdoby i piękne iluminacje. Brakuje jedynie tłumów turystów. Pustki w Zakopanem o tej porze roku to wyjątkowo smutny widok. Wiele wskazuje na to, że sytuacja niestety nie ulegnie poprawie w ciągu najbliższych tygodni. Może być tylko gorzej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak obecnie wyglądają Krupówki
  • co doprowadziło do znacznego ograniczenia ruchu turystycznego
  • jakie są prognozy na święta i ferie

O tej porze roku Krupówki powinny być przepełnione turystami. Podczas zeszłego okresu świąteczno-noworocznego branża turystyczna w Zakopanem kwitła. Niestety nagrania z tej popularnej miejscowości pokazuje, jak ograniczone zostało przemieszczanie się wczasowiczów. Ten przykry widok może długo zostać w pamięci górali.

Tygodnik Podhalański opublikował na Facebooku nagranie, na którym widać, jak obecnie prezentują się Krupówki. Pod pewnym względem wszystko wygląda tak, jak powinno. Na ulicach stanęły przyozdobione choinki oraz iluminacje. Do pełni szczęścia brakuje jednak nie tylko śniegu, ale również wczasowiczów.

Krupówki świecą pustkami. Okres świąteczno-noworoczny bez turystów?

Krupówki przeżywają podobną sytuację co Karpacz. Wczoraj pisaliśmy o pustych deptakach i stokach. Niestety równie smutny widok jest w Zakopanem. Najprawdopodobniej turystów skutecznie zniechęciły rządowe obostrzenia, które będą jeszcze bardziej radykalne.

Krupówki świecą pustkami

Zakopane, Fot. www.facebook.com/tygodnikpodhalanski (screen)

Chociaż po tym, jak zdecydowano zawiesić działalność hoteli od 7 listopada, ruch turystyczny wyraźnie się ograniczył, część wczasowiczów mogło podróżować do Zakopanego, by korzystać ze stoków narciarskich. Niestety po świętach nawet tych gości prawdopodobnie zabraknie.

W związku z nowymi obostrzeniami od 28 grudnia zamknięte będą stoki narciarskie, a hotele nie będą mogły już zakwaterować nawet osób przebywających w podróżach służbowych. Zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia w Sylwestra ograniczone zostanie też przemieszczanie się w związku z godziną policyjną, która będzie obowiązywała 31 grudnia od godziny 19:00 do godziny 6:00 1 stycznia 2021.

Niestety wiele wskazuje na to, że nowe obostrzenia jeszcze bardziej ograniczą ruch turystyczny. Sytuacja prawdopodobnie nie poprawi się aż do końca ferii zimowych (17 stycznia) – zwłaszcza że premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rząd bierze pod uwagę wprowadzenie kolejnych ograniczeń.

Krupówki świecą pustkami

Zakopane, Fot. www.facebook.com/tygodnikpodhalanski (screen)

Krupówki stracą sezon zimowy?

Z wypowiedzi przedstawicieli branży turystycznej wynika, że Krupówki mogą być puste aż do końca ferii zimowych. Niedawno premier Mateusz Morawiecki przyznał, że kolejne ograniczenia w przemieszczaniu są realne, ponieważ rząd chce zminimalizować mobilność Polaków do momentu rozpoczęcia szczepień.

Krupówki świecą pustkami

Zakopane, Fot. www.facebook.com/tygodnikpodhalanski (screen)

Chociaż górale mogli cieszyć się z powodu otwarcia stoków narciarskich, obecnie szykują się już do zamknięcia obiektów. Warto przypomnieć, że zgodnie z danymi opublikowanymi przez portal nocowanie.pl Zakopane w latach 2017-2019 było pierwszym wyborem Polaków wyjeżdżających w okresie ferii zimowych.

W tym roku jednak zarówno turystów, jak i przedsiębiorców czeka wyjątkowo smutny okres świąteczno-noworoczny, a coraz więcej osób podkreśla, że sezon zimowy dla turystyki w tym roku nie istnieje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Następny artykuł