Turysci.pl
Karpacz świeci pustkami

Fot. www.webcamera.pl (screen)

Łzy same lecą. Widok z deptaka w Karpaczu niesamowicie smuci, wszyscy mogą zobaczyć

17 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak obecnie wygląda Karpacz

  • jakie są rokowania na najbliższe tygodnie

  • jakim zainteresowaniem Karpacz cieszył się w zeszłych latach podczas ferii zimowych

Gdybyśmy rok temu zobaczyli te ujęcia kamer i ktoś powiedziałby, że to Karpacz – z pewnością byśmy nie uwierzyli. W końcu okres świąteczno-noworoczny zbliża się już wielkimi krokami, więc zarówno deptak, jak i stoki powinny być przepełnione turystami, których przybywałoby z dnia na dzień. Niestety ten przykry widok pokazuje, jak pandemia i obostrzenia ograniczyły turystykę.

Karpacz świeci pustkami. Opublikowane zdjęcia pochodzą z undefinedczwartku 17 grudnia, z kamer udostępnionych przez serwis WebCamera, gdzie przez całą dobę można śledzić panoramę miasta. Z przykrością obserwujemy pusty deptak oraz Stację Narciarską Winterpol Karpacz Biały Jar, na której nie ma ani jednego wczasowicza. Chociaż zbliża się weekend, a na horyzoncie widać już święta i Sylwestra, możliwe że taki obraz utrzyma się aż do końca ferii zimowych.

Karpacz świeci pustkami, obostrzenia zniechęcają turystów

Po tym, jak jeszcze w okresie jesiennym wprowadzono ograniczenia, które mocno dotknęły branżę turystyczną, Karpacz znalazł się w trudnej sytuacji. Zamknięcie obiektów noclegowych czy zawieszenie działalności lokali gastronomicznych drastycznie wpłynęło na wycieczki wypoczynkowe.

Przypominamy, że hotele i pensjonaty zamknięto już ponad miesiąc temu (7 listopada). Chociaż część turystów zaczęło omijać przepisy pod pretekstem wyjazdów służbowych, teoretycznie podróżni nie mieli możliwości zatrzymania się undefinedw noclegowniach podczas wycieczek.

Wraz ze zbliżającym się sezonem zimowym, który jest szczególnie ważnym okresem, przedsiębiorcy działający w branży turystycznej w Karpaczu mieli coraz więcej powodów do niepokoju. Przez chwilę jednak pojawiła się nadzieja na przyciągnięcie narciarzy, gdy po dyskusjach z rządem zdecydowano się otworzyć stoki.

Stacja Narciarska Winterpol Karpacz Biały Jar, Fot. www.webcamera.pl (screeen)

Karpacz może stracić cały sezon zimowy?

Po dzisiejszej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego sytuacja, w jakiej znalazł się Karpacz, może wydawać się fatalna. Stoki narciarskie, na których niedawno pojawili się pierwsi turyści, zostaną zamknięte 28 grudnia.

Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd oznaczają także narodową kwarantannę aż do 17 stycznia. W Sylwestra będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się od 19:00 do godziny 6:00 1 Stycznia 2021 roku. Rząd spełnił zapowiedzi i surowo odpowiedział na działanie podziemia hotelarskiego, zamykając obiekty całkowicie – koniec z podróżami służbowymi i zatrzymywaniem się w obiektach noclegowych.

Wielu przedsiębiorców domyślało się, że podczas okresu świąteczno-noworocznego obostrzenia mogą być bardziej restrykcyjne, jednak tak radykalnego podejścia rządu mało kto się spodziewał. Szczególnie zszokowani są szefowie obiektów narciarskich, które zostały specjalnie przygotowane do tego, by móc działać w reżimie sanitarnym.

Panorama Karpacza, Fot. www.webcamera.pl (screen)

Karpacz czeka prawdopodobnie najgorszy sezon od lat, zwłaszcza że miejscowość podczas ferii cieszyła się ogromną popularnością. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez portal nocowanie.pl Karpacz znajdował się w ścisłej czołówce wśród wyborów wczasowiczów w okresie zimowym w latach 2017-2019.

Z danych opublikowanych na łamach portalu wynika, że Karpacz zajmował drugie miejsce (wybierało go ponad 7 do 10 procent wczasowiczów). Nad nim górowało jedynie Zakopane, które również w tym roku może odczuć ograniczenie ruchu turystycznego.

Niestety okres, który zazwyczaj kojarzył się z wypoczynkiem i zadowoleniem zarówno po stronie wczasowiczów, jak i przedsiębiorców, może być tym razem bardzo ponury.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: www.webcamera.pl

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >

Polska

Kontrole na południowej granicy Polski. Ponad 14,5 tys. osób bez wymaganych testów

Czytaj więcej >

Polska

Ryanair i WizzAir przesuwają loty z Krakowa. Lotnisko chce już rozpocząć sezon letni

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >