Zakopane. Zdjęcie zrobione w nocywikimedia.commons/ Mgiganteus (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en) (zdjęcie ilustracyjne)

Sylwestrowa noc pod Giewontem. W Zakopanem zapamiętają tę chwilę na długo. Aż nie chce się wierzyć

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miejsce w Polsce. Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się w okresie zimowym. Wiele osób chce spędzić Sylwestra w górach. W tym roku nie było to możliwe z powodu pandemii. W Zakopanem było pusto.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co o sylwestrze w Zakopanem powiedziała policja
  • Jak sytuacja wyglądała w okresie Bożego Narodzenia
  • Co warto zobaczyć w mieście

Zakopane zawsze zapełniało się tłumem turystów w ostatni dzień roku. Ludzie wybierali hotele i inne ośrodki, aby przywitać nowy rok. Inni wybierali się na miejskiego sylwestra organizowanego przez TVP. Tym razem tych atrakcji nie było, a w mieście było pusto.

Zakopane puste w ostatni dzień roku

Popularne miasto zawsze bardzo przygotowywało się na noc sylwestrową. Szczególnie zauważalne to było na Krupówkach, gdzie właściciele sklepów i innych lokali zabezpieczali witryny specjalnymi płytami. W tym roku nie było to konieczne.

Aktualnie w Zakopanem nie ma praktycznie turystów. To tylko pojedyncze osoby, które postawiły wynająć domy lub pojechać do miasta z przyczepą kempingową. Na samych Krupówkach było pusto i nie były konieczne żadne specjalne zabezpieczenia przed zniszczeniami.

W ostatni dzień 2020 roku było tam bardzo spokojnie. Jedynie w okolicach godziny 19:00 na Krupówkach można było zauważyć większy ruch. Wynikało to z obostrzeń, według których od tej godziny obowiązywał zakaz przemieszczania się. Wszyscy szybko chcieli wrócić do domów.

Jak powiedziała dla Onetu policja z zakopiańskiej komendy, tuż przed północą nie doszło do żadnych interwencji poważnych policji w powiecie tatrzańskim. Miasto było przygotowane na ewentualne utrudnienia, ponieważ do Zakopanego przyjechały dodatkowe siły policji.

W tym roku w Zakopanem nie można było liczyć na żadne imprezy plenerowe. Od kilku lat miasto wraz z Telewizją Polską organizowało największy koncert sylwestrowy w Polsce. Tym razem TVP przeniosło go do amfiteatru w Ostródzie. Pisaliśmy o tym tutaj. Władze miasta liczą, że w nadchodzącym roku wszystko wróci do normy.

Sezon zimowy bez turystów

W Zakopanem brak turystów był zauważalny nie tylko w noc sylwestrową. Z powodu kwarantanny narodowej cały sezon zimowy musiał być odwołany. Nie można korzystać nawet ze stoków narciarskich.

Do miasta turyści nie przybyli nawet na święta Bożego Narodzenia, co dla wielu osób było już tradycją. Mimo tego, miasto i tak przygotowało piękne atrakcje, które można było oglądać na Krupówkach, czy Gubałówce. Można o tym przeczytać tutaj.

Zakopane

Krupówki przed Bożym Narodzeniem, fot. Facebook.com/Tygodnik Podhalański

Miasto pełne atrakcji

Do Zakopanego warto wybrać się, kiedy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Najbardziej znaną ulicą Zakopanego są właśnie Krupówki. Znajdziemy tam praktycznie wszystko - od restauracji po stoiska z oscypkami czy skarpetami.

Miasto popularne jest jednak szczególnie zimą, ze wzglądu na bogatą infrastrukturę dla sportów zimowych. Nie bez powodu miasto nazywane jest zimową stolicą Polski. Jednak również latem z pewnością nie można się tam nudzić - z miasta startuje wiele szlaków pieszych i rowerowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Zakopane stoki narciarskie

Stok w Zakopanem, fot. wikimedia.commons/ krysi@ / CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Źródło: Onet, Wikipedia

Następny artykuł