Gubałówka w świątecznym klimacie

Facebook.com/ Tygodnik Podhalański (screen)

Weszli na Gubałówkę w Święta i nagrali wszystko. Lawina komentarzy pod filmem, co za widok

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Gubałówka to, obok Krupówek, jedno z najbardziej znanych i klimatycznych miejsc w polskich górach. To idealne miejsce na spacer, pójście na obiad, kupienie pamiątek, czy zrobienie pamiątkowych zdjęć. Teraz jest tam wyjątkowo pięknie, co doskonale prezentuje nagranie zamieszczone w sieci przez Tygodnik Podhalański. 

Gubałówka pełna świątecznych dekoracji

Jeszcze rok temu święta były okresem, w którym miasteczka w górach wypełniały się turystami. Wiele osób uważa, że nigdzie Boże Narodzenie nie jest tak wyjątkowe, jak tam. Z tego powodu w tym okresie szczególną popularnością cieszy się Zakopane. Największe miasto w Tatrach zapewnia prawdziwą góralską kulturę. 

Niestety, w tym roku taki wyjazd był niemożliwy. Przypominamy, że od 7 listopada w Polsce obowiązują restrykcje, według których w hotelach nie można przyjmować osób, które podróżują w celach turystycznych. Pisaliśmy o tym tutaj.

Mimo wszystko, władze Zakopanego postarały się, aby w tym roku miasto nie wyglądały smutniej niż zawsze. Lokalni mieszkańcy oraz jednodniowi podróżnicy mogli cieszyć się przepięknymi, świątecznymi ozdobami. 

Jednym z miejsc, które zostało udekorowane najpiękniej, była Gubałówka. Na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku można znaleźć nagranie pokazujące, jak wygląda teraz słynna góra. Widok jest po prostu cudowny.

Na chodnikach znajduje się wiele osób, które rozświecają całe miejsce. Jest to szczególnie widoczne, ponieważ film został nakręcony wieczorem. Dodatkowo można zobaczyć niezwykłą panoramę Zakopanego w nocy. 

Tygodnik Podhalański zatytułował nagranie jako „Kraina światła na Gubałówce w wigilijny wieczór". W komentarzach pod nagraniem posypały się komentarze internautów, którzy ubolewali nad tym, że w tym roku nie mogą znaleźć się w tym miejscu.

- Coś pięknego [...] bardzo żałuję że nie mogę znaleźć się tam w tym szczególnym czasie - napisał Marek. - Piękny widok tylko śniegu brak ale i tak chciałoby się tam być - skomentowała z kolei Basia. Internauci wykorzystali też okazję, aby pod filmem złożyć sobie świąteczne życzenia. 

Gubałówka podczas Świąt, fot. Facebook.com/ Tygodnik Podhalański (screen)

Góra, którą trzeba odwiedzić

Ze szczytu Gubałówki najlepiej widać Tatry i panoramę Zakopanego. Oprócz tego możemy dostrzec Podhale, Pieniny, Gorce i Beskid Żywiecki wraz z jego słowacką częścią. Gubałówka to także początek spacerowego Szlaku Papieskiego, wiodącego na Butorowy Wierch (1160 m). Stamtąd można zjechać kolejką krzesełkową do Kościeliska.

Na Gubałówce powstały także inne atrakcje, m.in. ośrodek narciarski Gubałówka, z trasami na Polanie Gubałówka, rynną snowboardową i snowparkiem czy zjeżdżalnia grawitacyjna. Więcej o atrakcjach w tym miejscu przeczytasz tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Facebook.com/Tygodnik Podhalański