USA jest jednym z państw, gdzie akcja szczepień przeprowadzana jest najsprawniej. Dlatego zdecydowano się tam na zniesienie niektórych restrykcji. Osoby, które zdążyły już przyjąć pełną szczepionkę, będą mogły swobodnie podróżować.Szczepienia w USA przynoszą pierwsze efekty. Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaktualizowało zalecenia dot. podróży dla osób, które przyjęły już pełną szczepionkę. Zgodnie z nowym dokumentem, mogą oni bezpiecznie podróżować.
W Zakopanem pogoda na święta może zaskoczyć. W sobotę w południe w Zakopanem odnotowano intensywne opady śniegu. Ogłoszono również drugi stopień zagrożenia lawinowego. Należy pamiętać również o zamknięciu niektórych szlaków turystycznych z powodu przebudzenia się niedźwiedzi.Temperatura na Kasprowym Wierchu spadła do minus 7 st. CelsjuszaNa tatrzańskich szlakach pokrywa śnieżna jest zróżnicowanaW Tatrach ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowegoPogoda w Zakopanem jest jeszcze zimowa mimo kalendarzowej wiosny. Temperatura na Kasprowym Wierchu spadła do minus 7 st. Celsjusza. Według prognoz opady śniegu pod Tatrami potrwają do niedzieli.
Zakopane co roku 2 kwietnia upamiętnia śmierć papieża poprzez podświetlenie krzyża na Giewoncie. Jan Paweł II został zapamiętany przez górali jako wielki miłośnik Tatr. W 16 rocznicę śmierci Polaka media obiegły jego zdjęcia znad Morskiego Oka.Zakopane jest miejscem uwielbianym przez Polaków. Bywał tutaj również zmarły papież Jan Paweł II. Jego śmierć każdego roku upamiętniana jest przez górali. Również w tym roku nad miastem rozbłysło światło z krzyża na Giewoncie.
Mężczyzna spadł z najsłynniejszego punktu widokowego na Majorce - El Mirador Es Colomer. Do tragedii doszło tuż przed świętami, 1 kwietnia. Na pomoc ruszyła policja i helikopter, skalisty teren jednak uniemożliwił uratowanie poszkodowanego. Uznano go za zmarłego. Mężczyzna spadł z punktu widokowego na Majorce. Upadł na skały ok. 50 metrów niżejNa miejsce wezwano policję i śmigłowiec, jednak nie udało się go uratowaćOkoliczności tragedii nie są znane. Nieoficjalnie media sugerują, że mogło dojść do próby samobójczej 56-letni mężczyzna pojawił się w okolicy punktu widokowego Mirador Es Colomer 1 kwietnia, przed godziną 15:00. Znajduje się tam taras widokowy, który zwykle przez niemalże cały dzień oblegany jest przez tłumy turystów. Nagle mężczyzna spadł w przepaść, zatrzymując się około 50 metrów niżej, jak podaje Euro Weekly News. Tuż przed 15:00 zgłoszenie o tragedii otrzymała policja Guardia Civili z Alcudii i Inki - miejscowości znajdujących się niedaleko punktu widokowego.
Ryanair ogłosił 8 nowych tras z Polski w bardzo atrakcyjnych, wakacyjnych kierunkach. Jakby tego było mało, zwiększono również częstotliwość lotów na najpopularniejszych kierunkach. Daje to razem 100 000 dodatkowych miejsc w samolotach.Ryanair w tym roku nie przestaje zaskakiwać. Jeszcze niedawno pisaliśmy o ogłoszeniu 46 nowych połączeń do uwielbianego turystycznego kraju, a dzisiaj przewoźnik poinformował o planowanych 8 nowych trasach z polskich lotnisk.
Podróże w czasie pandemii są mocno ograniczone ze względu na liczne restrykcje wprowadzane przez poszczególne państwa. Również w tym roku prognozy są bardzo pesymistyczne i wszystko wskazuje na to, że nie uda się wrócić do poziomu turystyki sprzed koronawirusa.W 2021 podróże nie wrócą jeszcze do normy. Według raportu Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), obecna sytuacja w branży turystycznej jest trudna. Chociaż jeszcze niedawno wszyscy optymistycznie patrzyli na nowy rok, poziom ruchu turystycznego spadł na świecie o 87 proc.
Wulkan Etna, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Sycylii we Włoszech, wybuchł po raz kolejny. To już siedemnasta erupcja, do której doszło od 16 lutego 2021 roku. Wielka chmura pyłów, wydobywająca się z krateru, miała wysokość siedmiu kilometrów. Etna jest wyjątkowo aktywna od lutego 2021 rokuDo tej pory doszło do siedemnastu potężnych erupcji, z których relacje pojawiły się w europejskich mediach Do ostatniego wybuchu doszło w nocy ze środy na czwartekW ostatnim czasie Etna wybucha wyjątkowo często, a pierwszą jej większą erupcję od dłuższego czasu zaobserwowano 16 lutego. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce 24 grudnia 2018 roku, o czym informuje National Geographic. W nocy ze środy na czwartek miała miejsce kolejna, gwałtowna erupcja, za sprawą której chmura pyłów i popiołu wystrzeliła w powietrze na 7 kilometrów.
W Tatrach obudziła się niedźwiedzica z dwoma młodymi. Po zimowym śnie wędruje niedaleko szlaków turystycznych, dlatego część regionu w okolicy Doliny Gąsienicowej zostanie zamkniętych, by nie doszło do nieszczęścia. O potencjalnym zagrożeniu poinformował Tatrzański Park Narodowy. TPN poinformował o przebudzeniu się niedźwiedzicy i dwóch młodych osobnikówZwierzęta gawrują w okolicy szlaków turystycznych masywu Małego KościelcaBy nie stwarzać zagrożenia dla piechurów i niedźwiedzi, od 2 kwietnia część szlaków zostanie zamkniętychTatry to nie tylko idalne miejsce na turystyczną wycieczkę, ale również dom dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Te wzbudzające największy respekt właśnie obudziły się po śnie zimowym. Jak poinformował Tatrzański Park Narodowy na swoim profilu na Facebooku, w bliskim sąsiedztwie szlaku w masywie Małego Kościelca gawruje niedźwiedzica z dwoma młodymi.
Policja oraz Straż Graniczna prowadzą kontrole na drogach prowadzących z Niemiec do Polski. Ma to związek z nowymi obostrzeniami granicznymi, które pod koniec marca wprowadził polski rząd. Zgodnie z nimi, każda osoba wracająca do Polski z krajów Schengen, musi przedstawić negatywny test na COVID-19 lub odbyć obowiązkową kwarantannę, co sprawdzają służby. Kontrole Straży Granicznej i Policji przy granicach z Niemcami W Polsce obowiązują już nowe przepisy dotyczące wjazdu do kraju, które znać powinien każdy podróżny Rzeczniczka prasowa SG oznajmiła, że na niektórych odcinkach granicy zauważalny jest wzmożony ruch samochodowyWyrywkowe kontrole samochodów wjeżdżających do Polski z Niemiec, prowadzone przez policję i Straż Graniczną, uwiecznił wczoraj na zdjęciu pan Mateusz Chłystun, dziennikarz RMF FM. Fotografia umieszczona została na profilu autora na Twitterze. Dzisiaj ruch transgraniczny skomentowali również przedstawiciele służb.
KPN 1 kwietnia poinformował o nagłym zamknięciu części szlaków dla ruchu turystycznego. Powodem tej decyzji jest trwający okres godowy cietrzewi, nazywany tokami. Zakaz obowiązuje do odwołania. Karkonoski Park Narodowy zamyka odcinki na trzech szlakach turystycznychZakaz wchodzenia na nie obowiązuje od 1 kwietnia do odwołania Turyści powinni uważnie śledzić komunikaty Parku. Zmiany są dynamiczneKPN zamknięcie części szlaków ogłosił 1 kwietnia na swoim profilu na Facebooku. Decyzja spowodowana jest trwającymi tokami cietrzewi, czyli ich okresem godowym. Zakaz obowiązywał będzie do odwołania.
TPN w środę popołudniu poinformował o zamknięciu części dróg wspinaczkowych i linii udostępnionych dla uprawiania narciarstwa ekstremalnego. Decyzja spowodowana jest pojawieniem się w Tatrach sokołów wędrownych. TPN zamyka drogi wspinaczkowe od Komina Drewnowskiego do Żlebu Zaruskiego Decyzja wywołana jest założeniem gniazda na ścianie Kościelca przez sokoły wędrowne13 marca Tatrzański Park Narodowy zamknął również Dolinę Pańszczycy w trosce o żyjące tam zwierzętaWładze TPN o zmianach na terenie Parku poinformowały w środę 31 marca na swoim profilu na Facebooku. Jak możemy przeczytać, we wschodniej ścianie Kościelca pojawiło się gniazdo sokołów wędrownych. Zamykanie części dróg wspinaczkowych ma gwarantować ptakom bezpieczeństwo i spokój.
Tatry co roku odwiedzają tysiące turystów, którzy chcą podziwiać kwitnące krokusy. W tym roku jednak może być to szczególnie niebezpieczne. Władze TPN zaapelowały, aby tym razem zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby móc podziwiać ten cud natury za rok.Tatry co roku cieszyły się szczególnym zainteresowaniem turystów w okresie kwitnienia krokusów. Wówczas najwyższe polskie góry odwiedza nawet 80 tys. turystów. W tym roku jednak władze TPN zaapelowały, aby darować sobie tę przyjemność.
Grecja zapowiedziała otwarcie się na zagranicznych turystów od 14 maja. Jak się jednak okazuje, może to nastąpić wcześniej niż zapowiadano. Minister turystyki Harry Teocharis podkreślił jednak, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.Minister turystyki Harry Teocharis ogłosił, że Grecja może otworzyć się przed 14 majaOtwarcie granic uwarunkowane jest sytuacją epidemicznąDo kraju mają być wpuszczane osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz osoby z negatywnym testem na koronawirusa.Grecja może otworzyć się na zagranicznych turystów jeszcze przed 14 maja. Jak zapowiedział szef resortu turystyki w rozmowie z Ateńską Agencją Informacyjną ANA, o ile wszystko będzie szło dobrze i pojawi się choćby najmniejsza szansa, plan ten ma zostać przyspieszony.
WizzAir uruchomi nowe trasy z trzech polskich miast. Z Lublina i Poznania będzie można polecieć do Chorwacji, a z Warszawy - do Hiszpanii. Wszystkie nowe połączenia zostaną uruchomione tego lata.WizzAir ogłosił nowe trasy z Lublina, Poznania i WarszawyPasażerowie polecą do Chorwacji i HiszpaniiNowe połączenia wystartują w czerwcuWizzAir jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w Polsce. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa ucierpiały również tanie linie. Dlatego teraz szukają sposobów, aby zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług. Firmy prześcigają się z ogłaszaniem nowych tras, również z Polski.
Wakacje we Włoszech mogą okazać się możliwe jeszcze w tym roku. W środę włoski minister turystyki Massimo Garavaglia ogłosił, że „powoli zbliżamy się do pięknego sezonu" letniego. Jak zapowiedział, regiony mają wtedy zostać oznaczone kolorem białym i żółtym, co oznacza zniesienie większości restrykcji.Wakacje 2021 w tym roku ponownie przebiegać pod znakiem pandemii. Niestety, tym razem niewiele wskazuje na to, żeby obeszło się bez żadnych restrykcji podczas przekraczania granicy. Włoski minister turystyki w środę rozpalił jednak nadzieje mieszkańcom Sardynii i potencjalnym turystom.
Hiszpania zaostrza przepisy związane z obowiązkiem noszenia maseczek. Do tej pory usta i nos trzeba było zasłaniać, gdy nie było możliwe zachowanie dystansu. Od 31 marca trzeba robić to obowiązkowo we wszystkich miejscach publicznych, a media wskazują, że również na plażach. Hiszpania zaostrza przepisy nakazujące zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznejMaseczki trzeba zakładać zawsze, niezależnie od tłokuMedia sugerują, że będzie to konieczne również na plażachHiszpania zaostrza przepisy pandemiczne w związku z trzecią falą koronawirusa. Pod koniec marca tamtejszy rząd postanowił wprowadzić w związku z tym nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, nieprzewidujący wyjątków. Oznacza to, że maseczki trzeba nosić wszędzie, nawet gdy nie ma żadnych ludzi wokół. Media natychmiast zauważyły, że wskazuje to na obowiązek zasłaniania twarzy nawet na plażach.
Słowenia zaostrza przepisy dla osób podróżujących za granicę. Wszyscy, którzy wyjadą do kraju z czerwonej listy, czyli o szczególnie złej sytuacji pandemicznej, dostaną mandat. Kara może być nawet wyższa niż 400 euro. Słowenia wprowadza nowe obostrzenia dla osób chcących wyjechać z krajuSłużba celna podczas kontroli da podróżnym wybór: zawrócą lub przyjmą mandat i opuszczą krajKary mogą wynosić nawet ponad 400 euroW poniedziałek Słowenia zadecydowała o wprowadzeniu zakazu podróży do krajów z czerwonej listy (na której znajduje się też Polska). Są w tej grupie wszystkie państwa, w których sytuację pandemiczną określono jako złą. We wtorek słoweński minister spraw wewnętrznych zaznaczył, że fizycznie nie ma możliwości zamknięcia ludzi w granicach kraju, ale kary mogą wpłynąć na ograniczenie mobilności.
Urlopy Polaków już wkrótce mogą być dłuższe o 5 dni? Jeden ze związków zawodowych złożył taką propozycję i jest ona omawiana przez Radę Dialogu Społecznego. Pojawiły się trzy warianty zmieniające Kodeks pracy w kwestii wolnych dni wypoczynkowych. Rada Dialogu Społecznego omawia pomysł wprowadzenia 31 dni urlopowych dla pracownikówPrzedsiębiorcy wskazują na wyższe koszty pracy, ale chcą wrócić do tematu po zakończeniu kryzysu pandemicznegoDrugim pomysłem jest 31 dni urlopu dla pracowników z 30-letnim stażem, a trzecim 26 dni urlopu, niezależnie od liczby przepracowanych latUrlopy Polaków już wkrótce mogą się zmienić. Radia Dialogu Społecznego omawia właśnie trzy projekty zmieniające zasady przyznawania dni wolnych od pracy. Przedsiębiorcy nie powiedzieli kategorycznie „nie", ale podkreślają, że wygodniej by było wrócić do tego tematu po uporaniu się z kryzysem pandemicznym.
Paszporty szczepionkowe będą bezpieczne, o ile okaziciel będzie przestrzegał kilku zasad. Ekspert od bezpieczeństwa w Internecie przeanalizował nowy dokument i wskazał jego słabe strony. Jeśli certyfikat trafi w niepowołane ręce, może wyrządzić sporo problemów. Ekspert podkreśla, że bezpieczeństwo paszportów szczepionkowych w głównej mierze zależy od samych podróżnychJeśli udostępnimy komuś nasz kod QR lub w inny sposób trafi w niepowołane ręce, ktoś może się pod nas podszyć Kluczowe mogą okazać się sposoby weryfikacji paszportówKomisja Europejska przedstawiła projekt paszportów szczepionkowych w połowie marca, a niewiele później pokazano ich wstępny wygląd. Teraz w mediach rozpoczęła się rozmowa dotycząca potencjalnych zagrożeń wynikających z korzystania z nowego dokumentu. Ekspert od bezpieczeństwa w sieci, Piotr Kupczyk z Kasperky Lab Polska, wskazał w rozmowie z portalem dobreprogramy.pl potencjalne zagrożenia czekające na podróżnych. Okazuje się, że sama technologia kodów QR, użyta w Certyfikatach, nie stanowi problemu. Niebezpieczne natomiast mogą być błędy i nieodpowiedzialne zachowanie użytkowników.
Turyści z Tajwanu po raz pierwszy od ponad roku będą mogli odwiedzić wyspiarskie Palau. W czwartek przyjedzie tam 110 osób, a przywita ich sam prezydent. Kraj ten do tej pory nie odnotował ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem.Palau uważane jest za jeden z niewielu miejsc na świecie, do których COVID-19 nie dotarł Wyspiarskie państwo otworzy swoje granice dla turystów z Tajwanu, choć na razie wpuszczonych zostanie niewiele osóbPierwsi podróżni od ponad roku zostaną przywitani przez samego prezydenta PalauTajwańscy turyści od niemalże samego początku pandemii nie mieli wstępu na teren Palau. To wyspiarskie państwo wprowadziło surowe ograniczenia, praktycznie uniemożliwiające wjazd osobom z innych krajów w celach turystycznych.Niedawno opisywaliśmy 10 państw, w których nie wykryto ani jednego zakażenia COVID-19, a Palau jest jednym z nich. Od najbliższego czwartku ma jednak stworzyć bańkę turystyczną z pobliskim Tajwanem.
Lotniska Chopina uruchamia dwa stanowiska pobrań, w których pasażerowie przylatujący do Polski będą mogli wykonać testy na COVID-19. Zmiana ta ma pomóc podróżnym w związku z nowymi przepisami granicznymi, które nasz rząd wprowadził 29 marca. Wszystkie osoby przekraczające granicę Polski, muszą poddać się kwarantannie lub okazać negatywny wynik testu na koronawirusaLotnisko Chopina chce pomóc podróżnym, więc uruchamia dwa punkty pobrań Skorzystać z nich mogą osoby przylatujące zarówno z krajów Schengen, jak i non-SchengenStołeczne Lotnisko Chopina ogłosiło wczoraj na swoim Facebooku, że na swoim terenie uruchamia dwa nowe punkty pobrań. Oba mają być dostępne dla podróżnych przylatujących ze strefy Schengen, a jeden z nich dodatkowo przeznaczony został dla osób przylatujących z krajów non-Schengen. Wcześniej takie rozwiązanie zaproponował już m.in. port lotniczy we Wrocławiu.
GOPR w środę po południu ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego, który obowiązywał będzie do czwartku, do godziny 20:00. Jak ostrzegają ratownicy, pokrywa śnieżna w wielu miejscach może być słabo związana, a poruszanie się po górach wymaga doświadczenia i umiejętności. Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach obowiązuje od 30 marca do 31 marca, do godziny 20:00 Drugi stopień zagrożenia lawinowego ogłoszono wczoraj w rejonie Babiej Góry oraz w KarkonoszachKażda osoba wychodząca w góry musi bardzo uważać i przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwaRatownicy GOPR trzymają rękę na pulsie i uważnie monitorują sytuację w górach, informując piechurów o sytuacji na szlakach i szczytach. Wczoraj po południu pojawiło się kilka powiadomień lawinowych. Trzeci stopień zagrożenia ogłoszono w Tatrach, a drugi w rejonie Babiej Góry oraz w Karkonoszach.
Krupówki świecą pustkami. Tygodnik Podhalański opublikował nagranie z Zakopanego, które pokazuje skutki lockdownu na Podhalu. Większość restauracji nawet się nie otwiera, bo turyści nie przyjeżdżają. TPN apeluje, by podróżni przemyśleli również wyjazdy mające na celu podziwianie kwitnących krokusów. Krupówki zwykle wczesną wiosną były oblegane przez tłumy turystów, jednak pandemia zmieniła wszystko. Jeszcze rok temu wydawało się, że to okres przejściowy, jednak teraz znów podróżnych jest jak na lekarstwo. Nagranie, które pojawiło się na profilu Tygodnika Podhalańskiego na Facebooku pokazuje przykre skutki kryzysu.
Celnicy pracujący na lotnisku na wyspie Baltra odkryli niecodzienny, okropny przemyt. W jednej z walizek, wysłanej z Galapagos, ktoś ukrył 185 małych żółwi lądowych. Zwierzęta były żywe, miały trafić do Ekwadoru. 185 żółwi było schowanych w walizce lecącej z GalapagosWykryli je urzędnicy celni na lotnisku na wyspie BaltraPrzemyt żółwi był wart 925 tysięcy dolarów (ponad 3,5 mln zł)Celnicy na całym świecie zajmują się kontrolą bagaży i podróżnych, przemieszczających się między krajami. Znaczną część ich pracy stanowi udaremnianie przemytów nielegalnych towarów, a czasem również zwierząt. Niestety tak było w tym przypadku - ktoś usiłować przesłać 185 małych żółwi lądowych z Galapagos do kontynentalnej części Ekwadoru. Na szczęście transport udaremniono, ale niestety nie wszystkie stworzenia przeżyły.
Jak będą wyglądały paszporty szczepionkowe i od kiedy będą obowiązywały? Komisarz Komisji Europejskiej po raz pierwszy zaprezentował wzór dokumentu, który ma zostać wprowadzony zarówno w wersji elektronicznej, jak i cyfrowej. Cyfrowy Zielony Certyfikat ma być dostępny nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale też w wersji papierowejWedług wstępnych planów nowy dokument ma zostać wprowadzony 15 czerwcaPaszport szczepionkowy ma zawierać wszystkie informacje związane z testami, szczepionkami oraz zakażeniami COVID-19 okazicielaPaszport szczepionkowy ma przede wszystkim ułatwić podróże międzynarodowe w granicach Unii Europejskiej. Dzięki temu więcej wczasowiczów może się zdecydować na wakacyjne wyjazdy, a to z kolei wspomoże branże turystyczne w poszczególnych krajów. Komisarz UE ds. rynku wewnętrznego pokazał, jak mają wyglądać nowe dokumenty. Zaprezentował zarówno wersję elektroniczną, jak i papierową.
Turcja zaostrzy przepisy pandemiczne dla mieszkańców i przyjezdnych na czas Ramadanu. W poniedziałek prezydent Recep Tayyip Erdogan ogłosił, że dodatkowe obostrzenia będą obowiązywały od 13 kwietnia do 12 maja. Turcja zaostrza przepisy pandemiczne na czas Ramadanu W całym kraju będzie obowiązywała godzina policyjnaW weekendy będzie całkowity lockdownTurcja od dłuższego czasu robi wszystko, by przyciągnąć do siebie turystów w czasie pandemii. Według nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w mediach, od 15 kwietnia kraj ten miał złagodzić restrykcje dla turystów z zagranicy. Teraz jednak pojawiła się nowa wiadomość, przekazana przez prezydenta Turcji. Na czas Ramadanu, tj. od 13 kwietnia do 12 maja, w całym kraju wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne przepisy pandemiczne.
Od 30 marca na granicach naszego kraju obowiązują nowe obostrzenia pandemiczne. Zgodnie z nimi, wszyscy podróżni wjeżdżający do Polski będą musieli poddać się kwarantannie. Od tej reguły są jednak wyjątki. Zapis nie będzie dotyczył nie tylko osób przyjeżdżających ze strefy Schengen, które wykonają test na COVID-19, ale również ozdrowieńców i ludzi zaszczepionych. Od 20 marca nowe przepisy pandemiczne dla osób wjeżdżających do Polski Podróżni przyjeżdżający z krajów strefy Schengen mogą być zwolnieni z izolacji, jeśli pokażą negatywny wynik testu na COVID-19 Rzecznik rządu potwierdził również inne wyjątki - na kwarantannę nie pójdą też ozdrowieńcy i osoby zaszczepione29 marca przedstawiciele polskiego rządu ogłosili podczas konferencji prasowej nowe obostrzenia, które od wtorku obowiązywały będą na polskich granicach. Są od nich jednak pewne wyjątki, które warto znać, planując podróż. O szczegółach opowiedział rzecznik rządu Piotr Müller oraz wiceminister infrastruktury, Marcin Horała.
Zdjęcia kobiety w czerwonej sukni, która podróżuje po polskich Tatrach i Zakopanem, obiegły polski internet. Tajemnicza postać to Bożena Budzyńska, która w pięknym stroju fotografuje się w różnych zakątkach świata. Bożena Budzyńska prowadzi na Instagrmie profil goralka102Kobieta, ubrana w czerwoną suknię, fotografuje się w przepięknych miejscach, m.in. na Krupówkach, w polskich Tatrach, Egipcie, USA czy ChinachZdjęcia pojawiające się na profilu goralka102 na Instagramie robią furorę w polskim internecie. Profil obserwuje już ponad 64 tys. ludzi z całego świata, wśród których nie brakuje również Polaków. Wiele fotografii wykonanych zostało w polskich górach i nie jest to przypadek - kobieta w czerwonej sukni jest Polką. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez BB (@goralka102)