Turysci.pl
grecja

fot. Unsplash/ Florian GIORGIO

Grecja może otworzyć się na turystów wcześniej niż zapowiadano. Minister turystyki zabrał głos

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja zapowiedziała otwarcie się na zagranicznych turystów od 14 maja. Jak się jednak okazuje, może to nastąpić wcześniej niż zapowiadano. Minister turystyki Harry Teocharis podkreślił jednak, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

  • Minister turystyki Harry Teocharis ogłosił, że Grecja może otworzyć się przed 14 maja

  • Otwarcie granic uwarunkowane jest sytuacją epidemiczną

  • Do kraju mają być wpuszczane osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz osoby z negatywnym testem na koronawirusa.

Grecja może otworzyć się na zagranicznych turystów jeszcze przed 14 maja. Jak zapowiedział szef resortu turystyki w rozmowie z Ateńską Agencją Informacyjną ANA, o ile wszystko będzie szło dobrze i pojawi się choćby najmniejsza szansa, plan ten ma zostać przyspieszony.

Grecja już wkrótce może otworzyć się na zagranicznych turystów

Obecnie greckie ministerstwo turystyki prowadzi rozmowy na temat stopniowego otwierania się na turystów z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Niedawno zniesiono obowiązek odbycia kwarantanny z obywateli Izraela, o ile przedstawią certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepienia przeciw Covid-19. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Generalnie zainteresowanie rynków zagranicznych jest bardzo duże, ale musimy działać z dużą ostrożnością, krok po kroku – dodaje minister.

wizzair

WizzAir ogłosił 3 nowe trasy z Polski. Pojawiły się kultowe wakacyjne kierunki

CZYTAJ DALEJ

Minister skomentował również sprawę wprowadzenia unijnego programu zielonego zaświadczenia cyfrowego. Jak twierdzi, będzie ono ważnym elementem strategii otwarcia turystyki, jednak na pewno nie jedynym uprawniającym do wjazdu do Grecji.

Głównie polegamy na postępach w szczepieniach za granicą i w Grecji. W naszym kraju proces przebiega szybko, już teraz osiągnęliśmy lepsze rezultaty niż wiele innych państw – podkreśla.

Szef resortu wielokrotnie podkreślał również, że w tym roku Grecję odwiedzić będą mogły osoby zaszczepione przeciw Covid-19, ozdrowieńcy, a także osoby, które okażą negatywny wynik testu na koronawirusa.

Ponadto, przyjezdni po przylocie mają być poddawani wyrywkowym testom oraz wykonywane będą szybkie testy. Osoby, które okażą się zakażone, będą musiały poddać się izolacji w wyznaczonych hotelach. Minister podkreślił również, że branża turystyczna ma pracować na podstawie protokołów sanitarnych, które wkrótce mają zostać przedstawione.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >