Turysci.pl
grecja

fot. Unsplash/ Florian GIORGIO

Grecja może otworzyć się na turystów wcześniej niż zapowiadano. Minister turystyki zabrał głos

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja zapowiedziała otwarcie się na zagranicznych turystów od 14 maja. Jak się jednak okazuje, może to nastąpić wcześniej niż zapowiadano. Minister turystyki Harry Teocharis podkreślił jednak, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.

  • Minister turystyki Harry Teocharis ogłosił, że Grecja może otworzyć się przed 14 maja

  • Otwarcie granic uwarunkowane jest sytuacją epidemiczną

  • Do kraju mają być wpuszczane osoby zaszczepione, ozdrowieńcy oraz osoby z negatywnym testem na koronawirusa.

Grecja może otworzyć się na zagranicznych turystów jeszcze przed 14 maja. Jak zapowiedział szef resortu turystyki w rozmowie z Ateńską Agencją Informacyjną ANA, o ile wszystko będzie szło dobrze i pojawi się choćby najmniejsza szansa, plan ten ma zostać przyspieszony.

Grecja już wkrótce może otworzyć się na zagranicznych turystów

Obecnie greckie ministerstwo turystyki prowadzi rozmowy na temat stopniowego otwierania się na turystów z Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Niedawno zniesiono obowiązek odbycia kwarantanny z obywateli Izraela, o ile przedstawią certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepienia przeciw Covid-19. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Generalnie zainteresowanie rynków zagranicznych jest bardzo duże, ale musimy działać z dużą ostrożnością, krok po kroku – dodaje minister.

wizzair

WizzAir ogłosił 3 nowe trasy z Polski. Pojawiły się kultowe wakacyjne kierunki

CZYTAJ DALEJ

Minister skomentował również sprawę wprowadzenia unijnego programu zielonego zaświadczenia cyfrowego. Jak twierdzi, będzie ono ważnym elementem strategii otwarcia turystyki, jednak na pewno nie jedynym uprawniającym do wjazdu do Grecji.

Głównie polegamy na postępach w szczepieniach za granicą i w Grecji. W naszym kraju proces przebiega szybko, już teraz osiągnęliśmy lepsze rezultaty niż wiele innych państw – podkreśla.

Szef resortu wielokrotnie podkreślał również, że w tym roku Grecję odwiedzić będą mogły osoby zaszczepione przeciw Covid-19, ozdrowieńcy, a także osoby, które okażą negatywny wynik testu na koronawirusa.

Ponadto, przyjezdni po przylocie mają być poddawani wyrywkowym testom oraz wykonywane będą szybkie testy. Osoby, które okażą się zakażone, będą musiały poddać się izolacji w wyznaczonych hotelach. Minister podkreślił również, że branża turystyczna ma pracować na podstawie protokołów sanitarnych, które wkrótce mają zostać przedstawione.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >