Turysci.pl
wizzair

fot. Pixabay/ Skitterphoto

WizzAir ogłosił 3 nowe trasy z Polski. Pojawiły się kultowe wakacyjne kierunki

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

WizzAir uruchomi nowe trasy z trzech polskich miast. Z Lublina i Poznania będzie można polecieć do Chorwacji, a z Warszawy - do Hiszpanii. Wszystkie nowe połączenia zostaną uruchomione tego lata.

  • WizzAir ogłosił nowe trasy z Lublina, Poznania i Warszawy

  • Pasażerowie polecą do Chorwacji i Hiszpanii

  • Nowe połączenia wystartują w czerwcu

WizzAir jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w Polsce. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa ucierpiały również tanie linie. Dlatego teraz szukają sposobów, aby zachęcić klientów do skorzystania ze swoich usług. Firmy prześcigają się z ogłaszaniem nowych tras, również z Polski.

WizzAir poleci z Polski do Hiszpanii i Chorwacji

Według informacji przekazanych przez węgierskiego przewoźnika, nowe trasy z Polski zostaną otwarte w czerwcu tego roku. Będą to połączenia z Poznania, Lublina i Warszawy do Chorwacji oraz Hiszpanii.

- Połączenia z Lublina i Poznania do Splitu oraz z Warszawy do Palmy na Majorce zostaną uruchomione latem 2021 r. - podał w komunikacie Wizz Air. Przewoźnik dodaje, że nowe trasy będą wsparciem rozwoju branży lotniczej i hotelarskiej w regionach, ale również ofertą dla pasażerów z Polski.

Wszystkie nowe trasy przewoźnika realizowane będą dwa razy w tygodniu. Połączenia Lublin-Split odbywać się będą w czwartki i niedziele, Poznań-Split w poniedziałki, piątki, a na kierunku Warszawa-Palma - w środy i niedziele.

wakacje we włoszech

Włoski minister ujawnił, co ma się dziać w wakacje. Możliwe luzowanie restrykcji w niektórych regionach

CZYTAJ DALEJ

Przewoźnik zapewnił również, że na wdrożone zostały dodatkowe procedury w zakresie higieny mające na celu zapewnienia pasażerom bezpieczeństwa podróży. Ułatwią one utrzymywanie dystansu społecznego podczas wejścia na pokład oraz zwiększenie czystości w samolocie.

- Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. W celu prób powstrzymania rozprzestrzeniania się możliwych infekcji pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących dystansu fizycznego zarówno podczas wchodzenia, jak i schodzenia z pokładu - zaznaczył przewoźnik.

Przedstawiciele WizzAira podkreślili również, że chociaż we wszystkich samolotach znajdują się filtry HEPA, odfiltrowujące z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie muszą zasłaniać nos i usta podczas całego lotu.

Bazy WizzAira w Polsce znajdują się w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu. Przewoźnik w swojej flocie ma w sumie 136 samolotów typu Airbus A320 i A321. Linia notowana jest na giełdzie papierów wartościowych w Londynie pod nazwą WIZZ.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Polityk dostał spleśniałe kanapki w Pendolino. PKP komentuje sprawę

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >