Turysci.pl
wakacje we włoszech

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Włoski minister ujawnił, co ma się dziać w wakacje. Możliwe luzowanie restrykcji w niektórych regionach

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje we Włoszech mogą okazać się możliwe jeszcze w tym roku. W środę włoski minister turystyki Massimo Garavaglia ogłosił, że „powoli zbliżamy się do pięknego sezonu" letniego. Jak zapowiedział, regiony mają wtedy zostać oznaczone kolorem białym i żółtym, co oznacza zniesienie większości restrykcji.

Wakacje 2021 w tym roku ponownie przebiegać pod znakiem pandemii. Niestety, tym razem niewiele wskazuje na to, żeby obeszło się bez żadnych restrykcji podczas przekraczania granicy. Włoski minister turystyki w środę rozpalił jednak nadzieje mieszkańcom Sardynii i potencjalnym turystom.

Włoski minister zapowiedział zniesienie większości restrykcji na wakacje

Podczas wizyty na Sardynii szef resortu turystyki ogłosił, że „powoli zbliżamy się do pięknego sezonu" letniego. Jak jednak podkreślił, otwarcie uzależnione jest od stopnia realizacji programu szczepień.

- Ważne jest to, by więcej nie zamykać kraju. A nie będzie więcej zamykania, jeśli zostanie zrealizowany plan szczepień i zakończy się je do września - mówił Garavaglia podczas wizyty na Sardynii.

Minister po przylocie na lotnisku w Olbii na wyspie zainaugurował punkt testowania przyjezdnych. Jak podkreślił, bezpieczne podróże umożliwi wszystkim podróżnym latem negatywny wynik testu.

Dane turystów wyciekły, kara dla Booking.com

Wysoka kara dla Booking.com za zbyt późne zgłoszenie wycieku danych turystów

CZYTAJ DALEJ

Obecnie we Włoszech na czas świąt wielkanocnych wprowadzono surowe restrykcje, mające na celu zahamowanie przyjazdów z krajów UE i wyjazdów do nich. Ograniczenia te mają obowiązywać do 6 kwietnia.

Osoby przybywające do Włoch mają obowiązek poddać się minikwarantannie pięciodniowej, a na jej zakończenie testowi. Nowe ograniczenia zostały wprowadzone we wtorek 30 marca, a więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Takie same zasady odnośnie kwarantanny i testu po jej zakończeniu dotyczą również Włochów wracających do kraju z wielkanocnych podróży do państw unijnych. Ponadto muszą oni zrobić test w chwili wyjazdu.

Należy również pamiętać, że obecnie we Włoszech zakazane jest przemieszczanie się między regionami i prowincjami, a niektóre gminy wprowadzają niezależnie dodatkowe obostrzenia. Zamknięte pozostają również wszystkie atrakcje turystyczne oraz kina czy muzea.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >