Turysci.pl
wakacje we włoszech

fot. Unsplash/ Gabriella Clare Marino

Włoski minister ujawnił, co ma się dziać w wakacje. Możliwe luzowanie restrykcji w niektórych regionach

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje we Włoszech mogą okazać się możliwe jeszcze w tym roku. W środę włoski minister turystyki Massimo Garavaglia ogłosił, że „powoli zbliżamy się do pięknego sezonu" letniego. Jak zapowiedział, regiony mają wtedy zostać oznaczone kolorem białym i żółtym, co oznacza zniesienie większości restrykcji.

Wakacje 2021 w tym roku ponownie przebiegać pod znakiem pandemii. Niestety, tym razem niewiele wskazuje na to, żeby obeszło się bez żadnych restrykcji podczas przekraczania granicy. Włoski minister turystyki w środę rozpalił jednak nadzieje mieszkańcom Sardynii i potencjalnym turystom.

Włoski minister zapowiedział zniesienie większości restrykcji na wakacje

Podczas wizyty na Sardynii szef resortu turystyki ogłosił, że „powoli zbliżamy się do pięknego sezonu" letniego. Jak jednak podkreślił, otwarcie uzależnione jest od stopnia realizacji programu szczepień.

- Ważne jest to, by więcej nie zamykać kraju. A nie będzie więcej zamykania, jeśli zostanie zrealizowany plan szczepień i zakończy się je do września - mówił Garavaglia podczas wizyty na Sardynii.

Minister po przylocie na lotnisku w Olbii na wyspie zainaugurował punkt testowania przyjezdnych. Jak podkreślił, bezpieczne podróże umożliwi wszystkim podróżnym latem negatywny wynik testu.

Dane turystów wyciekły, kara dla Booking.com

Wysoka kara dla Booking.com za zbyt późne zgłoszenie wycieku danych turystów

CZYTAJ DALEJ

Obecnie we Włoszech na czas świąt wielkanocnych wprowadzono surowe restrykcje, mające na celu zahamowanie przyjazdów z krajów UE i wyjazdów do nich. Ograniczenia te mają obowiązywać do 6 kwietnia.

Osoby przybywające do Włoch mają obowiązek poddać się minikwarantannie pięciodniowej, a na jej zakończenie testowi. Nowe ograniczenia zostały wprowadzone we wtorek 30 marca, a więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Takie same zasady odnośnie kwarantanny i testu po jej zakończeniu dotyczą również Włochów wracających do kraju z wielkanocnych podróży do państw unijnych. Ponadto muszą oni zrobić test w chwili wyjazdu.

Należy również pamiętać, że obecnie we Włoszech zakazane jest przemieszczanie się między regionami i prowincjami, a niektóre gminy wprowadzają niezależnie dodatkowe obostrzenia. Zamknięte pozostają również wszystkie atrakcje turystyczne oraz kina czy muzea.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Dziennik

Podobne artykuły

Europa

Niemcy dopisały Portugalię na czerwoną listę. Nowe zasady przy przekraczaniu granicy

Czytaj więcej >

Europa

Polscy turyści utknęli na kwarantannie na Cyprze

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja poluzuje restrykcje dla zagranicznych turystów. Polacy są na liście

Czytaj więcej >
Litwa łagodzi przepisy graniczne dla Polaków

Europa

Litwa łagodzi przepisy wjazdowe dla Polaków

Czytaj więcej >
Góry w Austrii szturmowane przez turystów

Europa

Młodzi Europejczycy szturmują Austrię. Będą kontrole policji

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >