Turysci.pl
Lotnisko Chopina wprowadza 2 punkty pobrań

Fot. Flickr.com/Adam Fagen/CC BY-NC-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.0/

Lotnisko Chopina otworzyło dwa punkty szybkiego testowania na COVID-19

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Lotniska Chopina uruchamia dwa stanowiska pobrań, w których pasażerowie przylatujący do Polski będą mogli wykonać testy na COVID-19. Zmiana ta ma pomóc podróżnym w związku z nowymi przepisami granicznymi, które nasz rząd wprowadził 29 marca.

  • Wszystkie osoby przekraczające granicę Polski, muszą poddać się kwarantannie lub okazać negatywny wynik testu na koronawirusa

  • Lotnisko Chopina chce pomóc podróżnym, więc uruchamia dwa punkty pobrań

  • Skorzystać z nich mogą osoby przylatujące zarówno z krajów Schengen, jak i non-Schengen

Stołeczne Lotnisko Chopina ogłosiło wczoraj na swoim Facebooku, że na swoim terenie uruchamia dwa nowe punkty pobrań. Oba mają być dostępne dla podróżnych przylatujących ze strefy Schengen, a jeden z nich dodatkowo przeznaczony został dla osób przylatujących z krajów non-Schengen. Wcześniej takie rozwiązanie zaproponował już m.in. port lotniczy we Wrocławiu.

Lotnisko Chopina otwiera 2 stanowiska pobrań

Nowe miejsca, w których będzie można zrobić test, zlokalizowane będą w terminalu przy gate 34-35 oraz w hali odbioru bagażu, przy taśmie nr 7.

Pierwszy punkt znajduje się jeszcze przed kontrolą zaświadczeń Straży Granicznej, a jak informuje lotnisko, stworzono go głównie z myślą o pasażerach przylatujących do Polski z krajów strefy Schengen. To właśnie ich ma zatem obsługiwać.

Czynny będzie codziennie, od ok. godziny 6:00 do 24:00. Za antygenowy wynik testu, niezbędny, aby uniknąć obowiązkowej kwarantanny, zapłacić trzeba 170 zł, a czeka się na niego ok. 20 minut.

Drugi punkt zorganizowany został przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Ma on służyć zarówno podróżnym przylatującym do Polski z krajów Schengen, jak i tym ze strefy non-Schengen.

Otwarty będzie od 6:30 do ostatniego planowego przylotu. Koszt wykonania w tym miejscu testu to 200 zł, a wynik w formie papierowej wydawany jest w języku angielskim po około 20 minutach. O zmianach Lotnisko Chopina poinformowało na swoim profilu na Facebooku.

Nowe przepisy graniczne w Polsce

29 marca polski rząd ogłosił zmiany w przepisach dotyczących kwarantanny dla podróżnych wjeżdżających do Polski. Nastąpił podział na osoby przylatujące z krajów Schengen oraz Non Schengen.

Pierwsza grupa musi poddać się obowiązkowej samoizolacji, chyba że okaże negatywny wynik testu na COVID-19. Wykonać go może jeszcze przed przekroczeniem granicy.

W przypadku osób z grupy non-Schengen, wykonanie wcześniejszego testu nie zwalnia z kwarantanny. Konieczne jest poddanie się izolacji po przekroczeniu granicy Polski i dopiero na terenie naszego kraju wykonać można badanie, którego negatywny wynik będzie zwalniał z nakazu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Lotnisko Chopina

Podobne artykuły

Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >