Turysci.pl
zdjęcie z Krupówek

screen/Instagram/goralka102

Niesamowite zdjęcia w polskich Tatrach. Kobieta w czerwonej sukni podbija internet

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Zdjęcia kobiety w czerwonej sukni, która podróżuje po polskich Tatrach i Zakopanem, obiegły polski internet. Tajemnicza postać to Bożena Budzyńska, która w pięknym stroju fotografuje się w różnych zakątkach świata.

  • Bożena Budzyńska prowadzi na Instagrmie profil goralka102

  • Kobieta, ubrana w czerwoną suknię, fotografuje się w przepięknych miejscach, m.in. na Krupówkach, w polskich Tatrach, Egipcie, USA czy Chinach

Zdjęcia pojawiające się na profilu goralka102 na Instagramie robią furorę w polskim internecie. Profil obserwuje już ponad 64 tys. ludzi z całego świata, wśród których nie brakuje również Polaków. Wiele fotografii wykonanych zostało w polskich górach i nie jest to przypadek - kobieta w czerwonej sukni jest Polką.

Niesamowite zdjęcia w czerwonej sukni

Bożena Budzyńska, bo to właśnie ona „ukrywa się" pod pseudonimem BB Lady in Red i to ona jest tajemniczą kobietą w czerwonej sukni, pochodzi z Polski, a na co dzień mieszka w Chicago.

TPN zamyka drogi wspinaczkowe

Sokoły wędrowne w Tatrach. TPN zamyka część dróg wspinaczkowych

CZYTAJ DALEJ

Często jednak podróżuje po świecie, odwiedzając także Polskę. W wielu przepięknych miejscach fotografuje się w czerwonej sukni, co często zupełnie nie pasuje do warunków pogodowych, a pozornie też do krajobrazu.

Taki kontrast sprawia jednak, że zdjęcia na profilu goralka102 są tak przepiękne, co doceniają również internauci. Na jej profilu zobaczyć możemy dzieła m.in. z Krakowa, Egiptu, wiele z różnych zakątków USA, a także z Chin czy Norwegii.

Dzieła Bożeny Budzyńskiej cieszą się tak ogromną popularnością, że w 2018 roku odbyła się nawet ich wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury. Jak możemy przeczytać w jej opisie, kobieta często wykonuje zdjęcia przy pomocy statywów, choć zdarza jej się również współpracować z fotografami, m.in. wielokrotnie nagradzanym w konkursach Bartłomiejem Jureckim.

Co ciekawe, na nie wszystkich publikacjach możemy zobaczyć ją w czerwonej sukni. Gdy warunki nie sprzyjają założeniu przepięknego stroju, jest on zastępowany dodatkami w takim samym kolorze, np. czerwonymi szpilkami czy strojem kąpielowym.

Kim jest goralka102?

Jak Bożena Budzyńska powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl, wszystko zaczęło się od jednego zdjęcia, wykonanego na fachu wieżowca w Chicago.

Zdjęcie, na którym stoję na krawędzi dachu w czerwonej sukni i spoglądam na miasto, opublikowałam na Instagramie. Zostało bardzo ciepło przyjęte i wzbudziło duże zainteresowanie. Tak narodziła się „BB Lady in Red" – opowiadała.

Sama deklaruje, że jest rodowitą góralką, a kolor czerwony wybiera, bo symbolizuje on miłość oraz szczęście.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Instagram/goralka102/Gazeta.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >