Turysci.pl
Hiszpania zmienia przepisy ws. noszenia maseczek

fot. pixabay.com/NickyPe

Hiszpania zmienia przepisy. Maseczki obowiązkowe wszędzie, nawet na plaży

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Hiszpania zaostrza przepisy związane z obowiązkiem noszenia maseczek. Do tej pory usta i nos trzeba było zasłaniać, gdy nie było możliwe zachowanie dystansu. Od 31 marca trzeba robić to obowiązkowo we wszystkich miejscach publicznych, a media wskazują, że również na plażach.

  • Hiszpania zaostrza przepisy nakazujące zasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej

  • Maseczki trzeba zakładać zawsze, niezależnie od tłoku

  • Media sugerują, że będzie to konieczne również na plażach

Hiszpania zaostrza przepisy pandemiczne w związku z trzecią falą koronawirusa. Pod koniec marca tamtejszy rząd postanowił wprowadzić w związku z tym nakaz zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych, nieprzewidujący wyjątków.

Oznacza to, że maseczki trzeba nosić wszędzie, nawet gdy nie ma żadnych ludzi wokół. Media natychmiast zauważyły, że wskazuje to na obowiązek zasłaniania twarzy nawet na plażach.

Hiszpania zaostrza nakaz noszenia maseczek

O sprawie poinformował serwis The Local, który nową ustawę nazwał „kontrowersyjną". Wskazał, że mieszkańcy i turyści będą musieli mieć maseczki zarówno na plażach, jak i podczas wypoczynku na łonie natury czy na basenach.

Warto dodać, że nowe przepisy wprowadzone zostały od razu na terenie całego kraju, a odpowiedni dokument został już opublikowany w hiszpańskim odpowiedniku Dziennika Ustaw (BOE). Nie wiadomo, do kiedy obostrzenie ma obowiązywać, co jest szczególnie niepokojące w obliczu nadchodzącej majówki oraz zbliżających się wakacji.

Polacy na wyspach niezadowoleni

Wiadomość o zaostrzeniu restrykcji opublikowana została również na grupie POLACY NA CANARACH, zrzeszającej naszych rodaków, mieszkających na hiszpańskich wyspach. Wielu użytkowników nie kryło oburzenia w komentarzach pod postem, opatrzonym podpisem „No to mamy już maseczki nawet na plaży czy w górach. Najnowsze rozporządzenie, już jest w BOE".

Tegoroczna destynacja bez obostrzeń - „Costa del garden" – gorzko żartuje jedna z użytkowniczek.

Co można jeszcze bardziej spie***yć w i tak spie***nej turystyce... - dodaje kolejna osoba.

No to na pewno pomoże branży turystycznej, niech jeszcze coś wymyślą i ten sezon wakacyjny znowu stracony... – zauważa kolejna osoba.

Przypomnijmy, że obecnie Komisja Europejska pracuje nad wprowadzeniem ogólnoeuropejskiego paszportu szczepionkowego, który ma ożywić branżę turystyczną krajów członkowskich. Utrzymanie nakazu noszenia maseczek może nie przysporzyć Hiszpanii popularności wśród podróżnych, którzy zawsze chętnie wypoczywali na tamtejszych przepięknych plażach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gazeta.pl/Facebook/Polacy na Canarach

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >