Turysci.pl
mężczyzna spadł w punktu widokowego na Majorce

fot. wikimedia.org/Son of Groucho/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Mężczyzna spadł z punktu widokowego El Mirador Es Colomer na Majorce

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Mężczyzna spadł z najsłynniejszego punktu widokowego na Majorce - El Mirador Es Colomer. Do tragedii doszło tuż przed świętami, 1 kwietnia. Na pomoc ruszyła policja i helikopter, skalisty teren jednak uniemożliwił uratowanie poszkodowanego. Uznano go za zmarłego.

  • Mężczyzna spadł z punktu widokowego na Majorce. Upadł na skały ok. 50 metrów niżej

  • Na miejsce wezwano policję i śmigłowiec, jednak nie udało się go uratować

  • Okoliczności tragedii nie są znane. Nieoficjalnie media sugerują, że mogło dojść do próby samobójczej

56-letni mężczyzna pojawił się w okolicy punktu widokowego Mirador Es Colomer 1 kwietnia, przed godziną 15:00. Znajduje się tam taras widokowy, który zwykle przez niemalże cały dzień oblegany jest przez tłumy turystów.

Nagle mężczyzna spadł w przepaść, zatrzymując się około 50 metrów niżej, jak podaje Euro Weekly News. Tuż przed 15:00 zgłoszenie o tragedii otrzymała policja Guardia Civili z Alcudii i Inki - miejscowości znajdujących się niedaleko punktu widokowego.

restauracja w samolocie

Otworzyli restaurację w uziemionym samolocie na lotnisku w Tokio. Bilety sprzedają się w kilka chwil

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna spadł z punktu widkowego Mirador Es Colomer

Na miejsce wyruszył również śmigłowiec ratunkowy, jednak skalisty teren nie sprzyjał akcji. Ostatecznie uznano, że po upadku z takiej wysokości, na skały, mężczyzna musiał ponieść śmierć na miejscu.

Mediom udało się ustalić, że zmarły pochodził z Wielkiej Brytanii. Nie wiadomo dokładnie, skąd wziął się na Majorce - część źródeł podaje, że był turystą, inne natomiast, że mieszkał w miejscowości Pollensa.

Nieoficjalnie media poinformowały, że policja dotarła do jednego świadka, który miał widzieć zdarzenie. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Majorka przeżywa prawdziwe, turystyczne oblężenie, niewykluczone więc, że na punkcie widokowym było wtedy więcej osób. Rzekomo świadek miał dostrzec mężczyznę wspinającego się na balustradę tarasu widokowego, co mogłoby sugerować samobójstwo, nie jest to jednak informacja potwierdzona przez służby.

Jedno z najsłynniejszych miejsc na Majorce

Taras widokowy Mirados Es Colomer to jedna z ikon Balearów, położony na skale o wysokości ponad 200 metrów na Przylądku Formentor. Ta część Majorki często nazywana jest najpiękniejszym fragmentem wyspy, najdalej wysuniętym na północ.

Charakterystycznym elementem zarówno Mirados Es Colomer, jak i całego Przylądka, są strome skały, w które ze znaczną siłą uderzają fale. Widok ten robi wrażenie i przyciąga tłumy turystów nie tylko z Europy, ale też całego świata.

Popularnością cieszy się cała trasa z miejscowości Port de Pollenca do Cap de Formentor. Powstała zgodnie z projektem Antonio Pariettiego (włoskiego inżyniera) w 1925 roku. Mirador Es Colomer jest jednym z pierwszych postojów na tej trasie, a ok. 2 km od tarasu na turystów czeka również XVI-wieczna wieża strażnicza Albercutx. Zgodnie z lokalnymi opowieściami, kiedyś siedzieli w niej strażnicy, wypatrujący statków piratów.

Coast at Mirador es Colomer

Coast at Mirador es Colomer/fot. Wikimedia.org/H. Zell/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Obecnie Albercutx to głównie miejsce, z którego miłośnicy obserwują migracje ptaków. Dawniej jednak nadawano z niej sygnały ostrzegawcze dla mieszkańców w przypadku zagrożenia nadchodzącego od strony morza. Nadawane były metoda dymną w ciągu dnia, a nocami za pomocą pochodni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Euro Weekly News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >