Turysci.pl
malta

fot. Pixabay/ ovsdirk

Malta otwiera granice dla obywateli UE. Są jednak warunki, należy być zaszczepionym

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Malta zdecydowała się na ponowne otwarcie na turystów z Unii Europejskiej wraz z początkiem czerwca. Niestety, wakacjami bez żadnych ograniczeń będą mogły cieszyć się na razie tylko osoby, które zdążyły przyjąć dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19.

  • Malta planuje otwarcie na zagranicznych turystów od 1 czerwca

  • Osoby zaszczepione będą mogły podróżować bez ograniczeń

  • Osoby, które się nie zaszczepiły również będą mogły przylecieć, jednak muszą spełnić warunek

Organizacja turystyczna tego kraju Malta Tourism Authority ogłosiła, że od 1 czerwca wznowiony zostanie międzynarodowy ruch turystyczny. Jak tłumaczą, szybkie tempo szczepień na Malcie zmniejsza ryzyko zakażenia wśród mieszkańców i podróżnych.

Malta otworzy granice, ale stawia warunki

Według komunikatu, na który powołuje się Rzeczpospolita, Malta jest na drugim miejscu, po Wielkiej Brytanii, pod względem tempa szczepień swoich mieszkańców. Pierwszą dawkę preparatu otrzymało już 40 procent dorosłych obywateli, a odsetek ten rośnie o 1 procent każdego dnia.

Podróżni mają być wpuszczani na Maltę po uprzednim podzieleniu krajów na trzy strefy nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej.

Polska znalazła się w grupie bursztynowej, z której turyści mogą wjechać na teren Malty po przyjęciu dwóch dawek szczepionki nie później niż 10 dni przed podróżą. Podobnie wygląda to w grupie czerwonej. Podróżni muszą przybywać z Unii Europejskiej lub państw, które zawarły z Maltą bilateralne umowy zdrowotne (Health Agreement).

Co z osobami niezaszczepionymi?

Dostać się na Maltę będą mogły również osoby, które nie zostały zaszczepione. Będą one jednak musiały posiadać negatywny wynik testu PCR w stronę COVID-19, wykonany nie później niż 72 godziny przed przylotem.

Według zamysłu lokalnych władz podróżować bez żadnych ograniczeń będą mogli również obywatele państw na zielonej liści, jednak obecnie żaden kraj na niej nie figuruje.

Malta jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich podróżników. Turystyka odgrywa kluczową rolę w krajowej gospodarce, dlatego cieszymy się, że 1 czerwca będziemy mogli powitać przyjezdnych z Polski – podkreśla przedstawiciel Malta Tourism Authority, cytowany w komunikacie.

Malta wdrożyła protokoły bezpieczeństwa Sunny&Safe COVID, dzięki którym odwiedzający mogą mieć pewność, że wszystkie restauracje, obiekty noclegowe i punkty usługowe będą przestrzegać zasad sanitarnych i pilnować bezpieczeństwa – dodaje.

Wkrótce ma rozpocząć się również kampania Feel Free Again (znów poczuj się wolny), zainicjowana przez Malta Tourism Authority, której celem jest zachęcenie do poznawania wysp i cieszenia się wolnością.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >