Turysci.pl
grecja hotel

fot. Pixabay/ ming dai

Wszystkie hotele w Grecji mają zostać otwarte, a sezon będzie wydłużony. Branża walczy o odrobienie strat

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wszystkie hotele w Grecji mają być otwarte w sezonie letnim. Ponadto ma zostać on wydłużony - wynika z wypowiedzi prezesa greckiej organizacji branży turystycznej SETE. Jak twierdzi, właściciele hoteli nie mogą sobie pozwolić na kolejny stracony sezon.

  • Grecja ma zainaugurować sezon turystyczny 14 maja, jednak może to nastąpić wcześniej

  • Wszystkie hotele mają zostać w tym czasie otwarte

  • Linie lotnicze i biura podróży planują wydłużenie sezonu do jesieni

Grecja w tym roku może stać się turystycznym hitem. Kraj ten najgłośniej apelował do Unii Europejskiej o utworzenie jednolitych certyfikatów szczepień, a plan przyjmowania turystów jest już gotowy. Możliwości Grecji zwęszył już Ryanair, który otworzy kilkadziesiąt połączeń w tym kierunku.

Grecja chce przyciągnąć do siebie turystów

Prezes greckiej organizacji branży turystycznej SETE Yiannis Retsos w wywiadzie dla telewizji ERT1 mówił, że jeżeli jakiś hotel nie będzie działał w tym roku, może już nigdy więcej się nie otworzyć.

Hotele już w 2020 roku pokazały, że przestrzeganie restrykcji sanitarnych w sezonie turystycznym jest możliwe. Co prawda, gości było wówczas zdecydowanie mniej niż w 2019, a przychody branży spadły o 80 proc., jednak Grecji udało się utrzymać wizerunek państwa, który potrafi zapewnić bezpieczeństwo turystom. Podobnie chcą postąpić również w tym roku.

Jak jednak podkreślił Retsos, na ten moment nie jest jeszcze możliwe podanie dokładnej liczby rezerwacji, ponieważ zarówno Grecja, jak i państwa źródłowe przez cały czas wprowadzają nowe ograniczenia, a sytuacja w dalszym ciągu jest niepewna. Należy pamiętać również, że w Europie trwa trzecia fala pandemii koronawirusa.

Wielką nadzieją dla Grecji jest jednak powodzenie planu szczepień, dzięki któremu otwarcie granic mogłoby nastąpić jeszcze przed podaną wcześniej datą 14 maja. Jeżeli by to tego doszło, sezon turystyczny mógłby rozpocząć się już w kwietniu.

Według informacji przekazanych przez portal Tornos News, na który powołuje się Rzeczpospolita, brytyjskie biura podróży już teraz decydują się na przedłużanie sezonu letniego w Grecji.

Linia lotnicza Jet2, zdecydowała się na zwiększenie liczby miejsc w samolotach na październik i listopad. Jak tłumaczy prezes Jet2 i Jet2holidays Steve Heapy zainteresowanie Brytyjczyków jest duże, jednak obawiają się, że nie uda się otworzyć zagranicznych wyjazdów zgodnie z zapowiedzianym terminem 17 maja. Dlatego już teraz przedłużają rezerwacje do jesieni.

Prezes biura podróży Sunvil Noel Josephides podziela opinię, że należy zwiększyć liczbę miejsc dla turystów na końcówkę sezonu. Z kolei TUI rozważa rozszerzenie swojej wrześniowej oferty również o Turcję czy Wyspy Kanaryjskie. Natomiast easyJet zadeklarował możliwość zwiększenia liczby miejsc nawet w ostatniej chwili, jeżeli pojawi się taka potrzeba.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >