Biuro podróży może pomóc w organizacji niepowtarzalnych wakacji marzeń. Wystarczy wybrać miejsce i datę, by móc cieszyć się niezwykłym i luksusowym urlopem.
Już w sobotę, 9 listopada rusza pierwszy bezpośredni lot z Polski do Kolumbii. Samolot wystartuje z warszawskiego lotniska, to świetna wiadomość dla mieszkańców stolicy. Przeloty będą odbywać się przez cały sezon zimowy 2024/2025. Czego można spodziewać się tuż po wylądowaniu? Spieszymy z odpowiedzią.
Polacy coraz chętniej decydują, by na wakacje udać się na jesieni. Ceny wówczas mogą bardzo pozytywnie zaskoczyć. Tańsze się nie tylko loty, ale i noclegi. Kiedy najlepiej polecieć na zagraniczny urlop oraz jaki kierunek wybrać? Jak twierdzi w rozmowie z Onetem prezes Travelplanet.pl Radosław Damasiewicz, za wycieczkę można zapłacić zaledwie 1000 zł.
Najstarsza marka turystyczna na świecie przechodzi w polskie ręce. W 1841 roku Brytyjczyk Thomas Cook wpadł na pomysł zorganizowania pierwszej wycieczki w Anglii. Przedsięwzięcie to zapoczątkowało rozwój turystyki zorganizowanej, a także długotrwały proces budowy jednej z największych firm turystycznych na świecie. Ponad 180 lat później marka Thomas Cook przechodzi pod skrzydła nowego właściciela – polskiej Grupy eSky. Co to oznacza dla turystów?
Polacy często cały rok ciężko pracują, by móc odpocząć raptem przez 2 tygodnie w komfortowych warunkach na zagranicznych wczasach. Nic więc dziwnego, że mają wobec takiego wypoczynku duże oczekiwania. Niektórzy jednak mogą się porządnie zawieźć. Dobrym przykładem jest historia pana Stanisława.
Dla jednych koniec sierpnia oznacza koniec zagranicznych wyjazdów i też powrót do szkoły. Inni z kolei zacierają ręce, bowiem swoje wakacje zaplanowali na wrzesień. Można wówczas zaoszczędzić sporo pieniędzy i liczyć na mniejsze tłumy w popularnych zagranicznych kurortach. Jaki kierunek warto obrać? Jeden pod względem cenowym wyróżnia się szczególnie.
Nie zawsze wakacje idą nam tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Nawet jeśli zorganizowane są przez biuro podróży. “Przysięgam pani, nigdy w życiu się tak nie bałam, jak wtedy” - mówi "Wyborczej" Renata, która wraz z mężem miała spędzić urlop na Krecie. Ich lot najpierw poważnie się opóźnił, a ostatecznie turyści i tak zawrócili do Polski…
Życie potrafi zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie. Nie zawsze jednak robi to w pozytywny sposób. Kolejna firma z branży turystycznej splajtowała w samym środku sezonu wakacyjnego. Niemieckie biuro podróży Itravel musi odwołać wszystkie wycieczki, a klienci zostali bez wakacji, za które zdążyli już zapłacić. Z wycieczek sprzedawanych przez polskich pośrednich korzystali również turyści z Polski. Co z ich pieniędzmi?
Niedawno media obiegła druzgocąca informacja o upadłości trzeciego co do wielkości biura podróży w Europie. Korzystało z niego również wielu polskich turystów. Na sam początek wakacji tysiące osób, które wykupiły wycieczki sprzedawane przez niemieckiego giganta FTI pozostawało bez wakacji i pieniędzy. Trochę ponad miesiąc od ogłoszenia smutnych nowin doszło do zaskakującego wywrotu wśród turystów. Co się dzieje?
Dlaczego Polacy coraz chętniej rezerwują zagraniczne wyjazdy z platformami podróży? Ilepieniędzy przeznaczają na wakacje w formule lot plus hotel? Jakie kryteria biorą poduwagę przy wyborze noclegu i dlaczego największy odsetek podróżników leci na urloppoza sezonem wakacyjnym? Odpowiedzi na te pytania dostarcza najnowsze badanieagencji GfK i platformy podróży eSky.pl. Firmy już po raz trzeci sprawdziły zachowaniapodróżnicze Polek i Polaków.
Choć oferty biur podróży kuszą rajskimi wakacjami all inclusive, to nie wszyscy ich klienci wybierają tę formę wypoczynku. Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego na zlecenie Travelplanet.pl “prawie 60 proc. nie zrobiło tego nigdy”. All inclusive nie jest opcją dla wszystkich. Kto i dlaczego omija biura podróży?
W sezonie wakacyjnym często zdarza się, że klienci biur podróży zamiast lecieć na wakacje, spędzają nawet kilka dni na lotnisku, ponieważ ich lot jest opóźniony lub odwołany. Taka sytuacja na początku lipca dotknęła podróżnych biura Itaka z Warszawy do Egiptu. Co zrobić, gdy zamiast leżeć na plaży, utkniemy na dłuższy czas na lotnisku? Czy biuro podroży jest zobowiązane do wypłaty odszkodowania?Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na Lotnisku Chopina. 29 czerwca, w sobotę wieczorem, turyści mieli odlecieć do Marsa Alam w Egipcie. Niestety, na miejscu znaleźli się dopiero w poniedziałek, 1 lipca. Na co można liczyć w takiej sytuacji?
All inclusive to nadal jedna z najczęściej wybieranych przez Polaków form urlopu. Wypoczywamy, niczym nie musimy się martwić, pozostaje tylko delektować się błogim relaksem nad hotelowym basenem. Jednak wybór tego typu opcji może wiązać się ze znacznym uszczupleniem naszego portfela. Można jednak zminimalizować koszty. Jedna z Polek, która od lat wybiera wakacje all inclusive, zdradza jak tego dokonać! Ważny jest kierunek i termin wyjazdu.
Po rajskich wakacjach w Egipcie, klienci biura podróży mieli twarde zderzenie z rzeczywistością. Grupa 200 turystów nie mogła wrócić do Polski. “Samolotu nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie” - relacjonowali poszkodowani turyści. Skarżyli się również na bark informacji i warunki, w jakich przyszło im czekać. Organizatorzy tłumaczą, co było przyczyną kłopotów.Z informacji przedstawionych przez organizatora wynika, że Polacy ostatecznie mieli wrócić do kraju we wtorek nad ranem 02.07. Planowo, mieli wylecieć już 29 czerwca…
Nikt nie chciałby tak rozpoczynać wakacji. Turyści kilku biur podróży, udający się na all inclusive do Hurghady, czekali ponad 30 godzin na swój lot. W międzyczasie godzina wylotu zmieniła się kilka razy, a podróżni musieli kursować z hotelu na lotnisko. Na jakie odszkodowanie mogą liczyć turyści? Sprawdziliśmy.Organizatorzy tłumaczą nam teraz, co było przyczyną kłopotów na lotnisku Chopina. Turyści za problemy winią Itakę, Join Up! i Eti Travel, choć to nie do końca prawda. O swoje wakacje w tym roku powinni martwić się wszyscy podróżni, nie tylko ci lecący do Egiptu…
Serwisu Booking.com nie trzeba przedstawiać żadnemu turyście. Jest dostępny w 43 językach, z ponad 28 milionami zgłoszonych ofert zakwaterowania w 227 krajach. Za jego pomocą turyści rezerwują 1,5 miliona pokoi dziennie!Popularność serwisu przyciąga również uwagę przestępców, którzy chcą oszukać niczego niepodejrzewających podróżnych i firmy hotelarskie. To prawdziwa plaga. Jak nie dać się nabrać?
Turyści, którzy wykupili wakacje all inclusive w Egipcie z biurem podróży Itaka, powinni już od czwartku wypoczywać nad hotelowym basenem. Tymczasem, blisko stu pasażerów już ponad dobę koczuje na lotnisku Chopina w Warszawie. "Ani pieluch dla dzieci, ani jedzenia, ani leków” - podsumowują i skarżą się na brak informacji od organizatora.Wylot przesuwano już kilka razy. Od czwartku turyści kursują z lotniska do hotelu…
Identyczny koszt wakacji i 30 proc. więcej rezerwacji na lato 2024 – klienci biur podróży nie czekają na okazje do ostatniej chwili. Co trzeci wyjeżdżający z biurami podróży to dziecko. Ponad 4 na 5 rezerwacji to wakacje all Inclusive. Lider w tym roku jest tylko jeden. Ile trzeba obecnie zapłacić za wakacje w biurze podróży?
Jeszcze do niedawna uwielbiana i chętnie odwiedzana, w tym roku – raczej pominięta. Bułgaria, bo o niej mowa, od czasów PRL-u skradała serca Polaków, jednak coś się zmieniło. Zdaje się, że w tym roku możemy mówić o ochłodzeniu relacji. Dlaczego?
W biurach podróży rozpoczyna się gorący okres. Ponad połowa Polaków w wieku 20-65 lat, którzy w 2024 planują zagraniczny wyjazd turystyczny na minimum 7 dni będzie podróżować za granicę przynajmniej raz, choć nie brakuje i takich, którzy wyjadą dwa lub więcej razy. Dokąd wybierzemy się w tym roku?Z badań Wakacje.pl wynika, że klienci biur podróży znów stawiają na Turcję, Grecję i Egipt.
Spełnił się najczarniejszy scenariusz klientów biur podróży. Dwa tygodnie po ogłoszeniu upadłości, biuro FTI ostatecznie przekazało złe wieści. Ponad 175 tys. turystów zostało z niczym tuż przed rozpoczęciem wakacji. Co dalej ze zwrotem pieniędzy za wyjazdy, które już się nie odbędą?
Czy jedna, mała wyspa będzie w stanie zadowolić nawet najbardziej wybrednego turystę? Zdecydowanie, pod warunkiem jednak, że spojrzymy na nią z nowej perspektywy… Dostrzegł to międzynarodowy tour operator, który zaskoczył turystów i tuż przed wakacjami wprowadził do swojego portfolio popularną i uwielbianą przez Polaków grecką destynację, ale w nowej odsłonie. Na największą wyspę Grecji turyści polecą samolotem z czterech miast: Warszawy, Katowic, Gdańska i Rzeszowa już w czerwcu.Śródziemnomorski klejnot czeka już na gości z Polski. Pytanie tylko, którą miejscowość na wyspie wybrać i jak dobrze zaplanować wyjazd, żeby spełnił nasze oczekiwania?
Najpierw Polinezja Francuska, Oman, Bahrajn…a teraz kolejne niespodzianki. W tym roku Polacy mogą przebierać w naprawdę egzotycznych kierunkach wakacji all inclusive. Co ciekawe, biura podróży zachęcają do poznawania coraz odleglejszych zakątków nie tylko zapalonych podróżników, ale także rodziny z dziećmi…Biuro Exim Tours zaskakuje kolejnym kierunkiem w ofercie. Turyści odwiedzą bijące serce Afryki już w te wakacje.
Jedno z największych biur podróży w Europie kilka dni temu złożyło wniosek o upadłość, a jak alarmują turyści – to dopiero początek wielkich problemów. Za chwilę rusza sezon, a polskie biura podróży próbują ratować sytuację.
Turyści z FTI i BigXtra Touristik gorączkowo dzwonią do biur podróży i pośredników. Wiadomo już, że wszystkie wycieczki zaplanowane do 5 lipca zostają odwołane. Klienci poszkodowani przez bankructwo biur podróży z grupy FTI mają dostać z powrotem pieniądze, które wpłacili na wyjazdy. Pomoże w tym Niemiecki Fundusz Ubezpieczeń Podróżnych (DRSF). Okazuje się jednak, że nie za wszystkie opłacone usługi będzie przysługiwał zwrot…Na co mogą liczyć poszkodowani turyści tuż przed wakacjami?
Na polskim rynku istnieje wiele biur podróży, a mimo to ciągle słyszymy o nowych podmiotach, które zaczynają oferować swoje usługi turystyczne. W ostatnich dniach swoją ofertę dla polskich turystów przedstawił nowy operator wycieczek. Jest to biuro Kompas Global, które w naszym kraju funkcjonować będzie jako Kompas Tour.
Plan finansowego ratowania jednego z największych touroperatorów w Europie nie powiódł się. Spółki należące do Grupy FTI ogłaszają upadłość. Biura podróży odwołują kolejne wycieczki, a turyści są wściekli. “Idzie sezon na oszustwa” - komentują klienci, którzy dowiedzieli się, że ich zaplanowane od miesięcy wakacje jednak się nie odbędą.Ze strony turystów płyną liczne oskarżenia, jednak branża turystyczna nie zamierza zostawić klientów i partnerów FTI Touristik bez pomocy. Na co mogą liczyć?
Trzeci co do wielkości touroperator w Europie ogłosił upadłość i to tuż przed szczytem letniego sezonu. Biuro podróży z grupy FTI sprzedawało wycieczki również przez polskich pośredników, a turyści chętnie z nich korzystali. Teraz, klienci, również ci z Polski zostali bez wakacji i pieniędzy. Wszyscy pytają, co dalej?
Gdy wszyscy są myślami przy długim weekendzie z okazji Bożego Ciała, to na horyzoncie zaczynają się pojawiać atrakcyjne oferty na początek czerwca. Jeśli macie ochotę na spontaniczny wypad last minute do słonecznej Grecji, to mamy dla was idealną propozycję. Oferta all inclusive w takiej cenie to naprawdę rzadkość.