Turysci.pl
grecja

fot. Pixabay/ Michelleraponi

Ryanair uruchomi 46 nowych tras tylko do Grecji. W wakacje może zjechać tam cała Europa

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Grecja może stać się w te wakacje największym hitem turystycznym w całej Europie. Na ten kierunek postawił również Ryanair, który uruchomi w wakacje 46 połączeń z tym krajem. Wśród nich są również loty z Polski.

Ryanair postawił wszystko na Grecję, która może stać się najbardziej obleganym kierunkiem w całej Europie. Jak twierdzi Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanaira, kraj ten jest maksymalnie zdeterminowany do ożywienia branży turystycznej.

Cała Europa może spotkać się na wakacjach w Grecji

W zeszłym tygodniu Ryanair ogłosił otwarcie 3 nowych baz operacyjnych w Grecji: na Korfu (2 samoloty) oraz Rodos i Chanii (po 1 samolocie). Wszystkie będą jednak sezonowe i otwarte będą od czerwca do października.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o uruchomieniu trzech nowych tras do Grecji z Polski. Przypomnijmy, że pasażerowie z lotniska Warszawa-Modlin polecą na Rodos, a ci z Krakowa i Wrocławia dostaną się na Korfu.

Oprócz trzech powyższych połączeń Ryanair w sumie otworzy tego lata aż 46 nowych tras na 3 greckie wyspy. Całkowita liczba połączeń z tych lotnisk wynosić będzie aż 107 tras.

Hiszpania zmienia przepisy ws. noszenia maseczek

Hiszpania zmienia przepisy. Maseczki obowiązkowe wszędzie, nawet na plaży

CZYTAJ DALEJ

Na greckich wakacjach mogą spotkać się turyści z całej Europy. Ryanair uruchamia bowiem połączenia z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, ale też Węgier i Rumunii.

Nie tylko Ryanair zresztą stawia na Grecję. Wiele nowych tras ogłosił również WizzAir, a nawet LOT zapowiedział rozwój oferty w tym kierunku. Również biuro podróży TUI zachęca do wykupienia wycieczek w tym miejscu. Jason McGuinness, dyrektor handlowy Ryanaira, opowiedział, z czego wynika fenomen Grecji.

Grecja udowadnia, że jest odpornym kierunkiem turystyczny, który jest zdeterminowany, by ożywić branżę turystyczną w momencie, gdy wychodzimy z pandemii. Jesteśmy dumni, mogąc wspomóc ożywienie branży turystycznej w tym kraju, oferując naszym klientom bogatą ofertę lotów i jeszcze niższe ceny – czytamy komentarz w komunikacie prasowym.

Jest w tym sporo prawdy, ponieważ Grecja jest najbardziej aktywna w dyskusjach na temat ogólnounijnego paszportu immunologicznego. Przypomnijmy, że podano już konkretną datę wprowadzenia tego dokumentu w Unii Europejskiej. Kraj ten opracował już nawet zasady wpuszczania turystów podczas wakacji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >