Zdjęcia autorstwa Lidii Przewoźnik, które zostały opublikowane przez Karkonoski Park Narodowy na Facebooku, obiega polskie media. Na publikacji widzimy krótki odcinek drogi, po czeskiej stronie gór, prowadzący do Luční boudy. Wyraźnie pokazuje on, jak potężna jest pokrywa śnieżna w tym roku - osiągnęła 6 metrów. Zdjęcie opublikowane przez panią Lidię Przewoźnik, a opublikowane przez Karkonoski Park Narodowy, prezentuje ok. 0,5 km drogi dojazdowej do Luční boudyOdcinek ten jest odśnieżany każdej zimy, by dostarczyć niezbędne zaopatrzenie do schroniskaW tym roku pokrywa śnieżna, której wysokość wyraźnie widać na czeskiej drodze, osiągnęła 6 metrówPani Lidia Przewoźnik zrobiła niezwykłe zdjęcie po czeskiej stronie Karkonoszy. Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, każdego roku jest tam odśnieżany półkilometrowy odcinek, który wprowadzi do największego schroniska w tych górach, Luční boudy. Zabieg ten pozwala ocenić, jaka pokrywa śniegu zebrała się w czasie zimy. Właśnie to na swoich niezwykłych fotografiach pokazała autorka.
Wyspa na Bahamach została wystawiona na sprzedaż. Aby stać się jej właścicielem, wystarczy mieć „jedynie" budżet wysokości co najmniej 19,5 mln dolarów oraz wziąć udział w licytacji. Zdjęcia St. Andrew's Island opublikowała na swojej stronie agencja Concierge Auctions, zajmująca się jej sprzedażą.Własna wyspa na środku oceanu byłaby spełnieniem marzeń wielu podróżników. Firma Concierge Auctions, zajmująca się sprzedażą ekskluzywnych nieruchomości, opublikowała kuszącą ofertę, która może zadziałać na wyobraźnię wielu osób. Piękna wyspa na Bahamach została wystawiona na sprzedaż.
W 426. odcinku „Milionerów" padło pytanie o Big Bena, natomiast nie sposób było odpowiedzieć na nie poprawnie. Wszystkie odpowiedzi podane przez Huberta Urbańskiego były bowiem błędne, co zauważył jeden z widzów po programie.„Milionerzy" to program cieszący się rekordową popularnością od lat. Niestety, również tam zdarzają się czasem wpadki. W ostatnim odcinku padło pytanie, na które nie można było udzielić prawidłowej odpowiedzi. Błąd stacji wytknął widz.
Wyspa Kihnu rządzona jest przez kobiety. Podczas gdy mężczyźni spędzają większość czasu na morzu, one podejmują najważniejsze decyzje. Dzięki nim zachowane zostały tamtejsze tradycje oraz kultura.Wyspa Kihnu jest największą wyspą w Zatoce Ryskiej i siódmą pod względem powierzchni w Estonii. Tym, co ją jednak wyróżnia jest wysoka pozycja kobiet, które podejmują tam wszystkie najważniejsze decyzje. Większość mężczyzn w tym czasie zajmuje się rybołówstwem i żeglugą.
Miasto Workuta znajduje się na północy Rosji w Republice Komi. Chociaż nie dochodzi tam żadna droga, miasto jeszcze w 2014 roku zamieszkiwało nieco ponad 61 tys. osób. Opuszczone budynki zamarzają tam na kość, a zdjęcia robią porażające wrażenie.
Grobowce megalityczne typu kujawskiego uznawane są za jedne z najstarszych konstrukcji sepulkralnych w PolscePoszukiwania osad budowniczych trwały 10 lat. W tym czasie przebadano teren 160 km kwTeraz naukowcy podsumowują wyniki swoich pracArcheolodzy ogłosili ważne odkrycie, które jest efektem 10 lat prac. Odnalezione zostały wsie, w których 5,5 tys. lat temu mieszkali budowniczowie tzw. grobowców kujawskich. Uznawane są one za jedne z największych konstrukcji sepulkralnych (powiązanych ze sferą nekropoliczną) wznoszonych w pradziejach w Polsce.
Podróże z Pazurem to projekt pary Polaków - Piotra oraz Izy, którzy zdecydowali się na wyjątkowy krok. Wraz ze swoim psem, Snupim, 4 sierpnia 2017 roku wyruszyli w podróż dookoła świata, która ciągle trwa. Redakcji Turyści.pl udało się z nimi skontaktować, gdy przebywali w Meksyku. Zgodzili się zdradzić kulisy swojej wyprawy, z której zdjęcia i opowieści zobaczyć można na profilu Podróże z Pazurem na Facebooku, Instagramie oraz na ich stronie internetowej. Opublikowany przez Podróże z Pazurem Sobota, 27 lutego 2021
Odkrycie określane jest przez badaczy jako megksylony (z j. greckiego „mega” - wielki i „ksylon” - drewno). Usypywano je z ziemi w kształcie wydłużonego trapezu. Różniły się znacząco od grobowców megalitycznych znanych np. z Kujaw, ponieważ ich ściany obstawiano nie głazami, ale słupami wykonanymi z drewna.
Pałac Kultury i Nauki jeszcze kilka dni temu uznawany był za najwyższy budynek w Warszawie, jednak ostatnio musiał ustąpić pierwszego miejsca na podium innemu budynkowi. Obecnie nad stolicą Polski góruje biurowiec Varso Tower, który jest jednocześnie najwyższym obiektem w całej Unii Europejskiej.
W internecie pojawiło się nagranie, które wywołało olbrzymie poruszenie wśród internautów. Na pustyni w Arabii Saudyjskiej spadł śnieg. Połączenie białego puchu z piaskiem utworzyło niebywały efekt. Użytkownicy sieci mają unikatowe skojarzenia. Niektórzy mówią o efekcie tiramisu.
Na Morzu Śródziemnym doszło do wycieku ropy naftowej. Władze Izraela zamknęły wszystkie plaże.Rząd Izraela poszukuje niezidentyfikowanego obiektu, który jest winowajcą katastrofy ekologicznej. Wolontariusze i wojsko sprzątają skutki wycieku ropy naftowej. Na Morzu Śródziemnym w okolicach Izraela doszło do wycieku roboty naftowej. Według izraelskich urzędników jest to jedna z największych katastrof ekologicznych w historii kraju. Podjęto decyzję o zamknięciu wszystkich plaż. Według informacji, które dotarły do mediów, całe wybrzeże zostało zdewastowane.
„Milionerzy" to jeden z najpopularniejszych programów rozrywkowych, emitowany na antenie TVN. W czwartek do gry ponownie przystąpiła Anna Wrona, Socjolożka z Warszawy, która poprzedni odcinek telrturnieju zakończyła na piątym pytaniu.
Martyna Wojciechowska opublikowała zdjęcie, na którym można jej nie poznać. Zostało ono zrobione w czasach jej liceum, kiedy jeszcze nie śniła o zawodzie podróżniczki i własnych programach w telewizji. Dzisiaj jej twarz zna cała Polska.
Australia słynie z przepięknych dzieł natury, które mogą zachwycić podróżników z całego świata. Wbrew pozorom kraj ten warto odwiedzić nie tylko ze względu na Wielką Rafę Koralową, która leży wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża. Wiedzą o tym miłośnicy fotografii, którzy mogą cieszyć się tu unikalnymi widokami. Można tego doświadczyć również, odwiedzając Kata Tjuta.Jeśli zastanawiacie się jeszcze, czy Australia warta jest kupienia biletu i spędzenia długiej podróży w samolocie, być może przekona was Kata Tjuta. Jest to grupa 30 monolitów, która znajduje się w Terytorium Północnym – w okolicach Uluru. To nie tylko raj dla fotografów, ale również święte miejsce dla lokalnych plemion.
Polska oferuje wiele atrakcji, o których wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy. Jedną z ciekawostek są megalityczne grobowce, powstałe około połowy czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Wznoszone były na planie wydłużonego trójkąta lub trapezu, a ich budulcem były potężne, czasem kilkutonowe głazy. Dawniej wierzono, że nie powstały one ręką ludzką, dlatego do dziś znane są jako „groby olbrzymów".
Nagranie przedstawia moment, kiedy z klifu oderwał się ogromny kawał skał i runął do kanału La Manche. Zdarzenie miało miejsce wczoraj po południu i było wynikiem erozji, której uległo urwisko. Świadkowie byli pod ogromnym wrażeniem i nie mogli wyjść z podziwu.
Google Maps jest wyjątkowo przydatnym narzędziem podczas planowania urlopu. Można dzięki niemu zobaczyć, jak wyglądają plaże i atrakcje niedaleko miejsca naszego pobytu. Czasem jednak da się tam znaleźć również wyjątkowo interesujące i niecodzienne zjawiska.– Nie jest niczym niezwykłym znalezienie takiego [konara - przyp. red.], który jest tak wysoki jak ja, ale ten jest naprawdę duży – mówił o konarze Barb Manse z Olimpijskiego Parku Narodowego, który otacza La Push, cytowany przez portal Libe Science.Jak można zauważyć na Mapach Google, plaża pokryta jest wieloma mniejszymi, powalonymi drzewami. Wpływ na to mają m.in. zimowe burze. Doprowadzają do wezbrania rzek płynących przez okoliczne lasy, zalewania terenów oraz wywracania konarów. Te przy samym oceanie przewracają się i pokrywają plaże. Niektóre zaś zabiera nurt, a z czasem woda oddaje je z powrotem za sprawą przypływów. Wyświetl ten post na Instagramie.Post udostępniony przez Lifestyle (@ashleyriot_lifestyle)Na plażę La Push w hrabstwie Clallam w stanie Waszyngton w USA, woda w 2009 roku wyrzuciła gigantycznych rozmiarów konar. Miejsce to bez wątpienia kojarzą fani popularnego kilka lat temu filmu Zmierzch. Część akcji produkcji rozgrywa się nie tylko w pobliskiej miejscowości o tej samej nazwie, ale również na tej właśnie plaży. Gigantyczny obiekt widziany w Google Maps jest korzeniem cedru. Eksperci sugerują, że roślina mogła rosnąć w Parku Narodowym Olympic, znajdującym się kilkadziesiąt kilometrów na wschód od plaży. Imponujących rozmiarów drzewa nie są w nim niczym niezwykłym - podobnych można tam znaleźć naprawdę wiele. Cały teren wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 1976 roku również na listę rezerwatów biosfery UNESCO.Silne wiatry oraz przypływy w tym miejscu są na tyle silne, że od czasu do czasu na brzegu znaleźć można naprawdę znacznych rozmiarów obiekty. Ten, który pojawił się tam 12 lat temu, jest jednak naprawdę niezwykły. Do dziś przyciąga tłumy turystów, a zdjęcia z nim zalewają media społecznościowe. Zobaczyć je można m.in. na profilu Cheryl Engstrom na Facebooku czy ashleyriot_lifestyle na Instagramie.
Efekt halo nie pojawia się na niebie zbyt często, a jeszcze rzadziej do sieci trafiają jego idealne fotografie, ale mimo to specjaliści dość dobrze poznali sekrety tego zjawiska. Amatorzy pięknych widoków dostrzec mogą jedynie świetlisty pierścień, który pojawia się wokół Słońca lub Księżyca. Z naukowego punktu widzenia jednak jest to spektakl o wiele bardziej skomplikowany.
Zamość już w chwili swojego powstania uważany był za perłę architektury renesansowej. Charakteryzuje go wyjątkowy układ w kształcie gwiazdy. Jak się okazuje, nie jest on wcale przypadkowy, a podobnych miejsc jest w Europie kilkanaście.
Żuraw jest obok fontanny Neptuna jednym z najbardziej charakterystycznych symboli Gdańska. Nie każdy jednak zna jego historię, która może zadziwić wielu turystów odwiedzających to miasto.
Zdjęcia wykonane dzięki kamerom zainstalowanym w 2018 roku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przedstawiają jeden z „niebieskich strumieni” (ang. blue jet). Wyładowania charakteryzują się tym, że biegną ku górze zamiast w kierunku Ziemi.
Poznań kojarzy nam się przede wszystkim ze Szlakiem Piastowskim, a więc początkami Królestwa Polskiego. Jeden z obiektów znacząco różni się od pozostałych zabytków - to Zamek Cesarski.Zamek Cesarski jest najmłodszą rezydencją w Europie wybudowaną dla monarchy. Wzniesiono go w latach 1905-1910 na zlecenie niemieckiego cesarza Wilhelma II wg projektu Franza Schwechtena.Miał przypominać średniowieczny zamek jako symbol panowania niemieckiego w Wielkopolsce. Cesarz nie cieszył się nim zbyt długo, ponieważ wybuchła wojna.Fot. Zamek Cesarski/ commons.wikimedia.org/ Аимаина хикари/ CC0
Szczyt K2 położony w Karakorum jest drugim co do wysokości na świecie. Do tej pory był jedynym, którego nie udało się zdobyć zimą. Nepalczycy jako pierwsi dotarli na górę, a na ostatnim odcinku, idąc ramię w ramię, zaśpiewali hymn.
Sycylia to prawdziwy raj dla osób uwielbiających zarówno wypoczynek na plaży, jak i zwiedzanie starożytnych ruin. Nieprawdopodobne wrażenie robi Dolina Świątyń, w której zobaczyć można świetnie zachowane budowle z okresu Wielkiej Grecji.
W czasach PRL łatwiej było zdobyć towary luksusowe, jeśli pełniło się ważną funkcję w państwie. Urzędnik Ministerstwa Transportu oraz funkcjonariusz Urzędu Bezpieczeństwa Tadeusz Tabencki kochał auta i posiadał ich ogromną kolekcję. Na posesji w Grodzisku Mazowieckim znajdowało się ok. 300 samochodów i 200 motocykli.
Rzeka Trująca zainteresuje turystów, którzy lubią mroczne lub ekstremalne atrakcje. Lepiej jej jednak unikać, ponieważ skład wody jest niebezpieczny dla człowieka. Wpływ na to ma lokalizacja rzeki. Gdzie się znajduje?
W północnym Izraelu odkryto liczącą 1500 lat tablicę z napisem „Chrystus narodzony z Marii '' w starożytnej grece, która niegdyś znajdowała się nad drzwiami, by odpierać złe duchy.Zwrot ten był używany przez Chrześcijan, aby chronić się przed „złym okiem”, które było starożytną klątwą z kultur greckich i rzymskich, która przyniosła nieszczęście niczego nie podejrzewającym osobom.Fot. Kamień w Taiby/ twitter.com/ISRAEL21C/ screen
Park Narodowy Yellowstone był pierwszym parkiem narodowym w USA i jest również powszechnie uważany za pierwszy park narodowy na świecie. Chroni dziką przyrodę, a także liczne gejzery i źródła geotermalne. Udokumentowano tam setki gatunków ssaków, ptaków, ryb, gadów i płazów, z czego niektóre są zagrożone wyginięciem. Przykładem może być rosomak, którego ostatnio uchwyciło oko kamery.