Turysci.pl
Śnieg w Arabii Saudyjskiej

fot. twitter/ Dr. Abdullah M. Alsharekh/ screen

W Arabii Saudyjskiej na pustyni spadł śnieg. Widok jest unikatowy

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

W internecie pojawiło się nagranie, które wywołało olbrzymie poruszenie wśród internautów. Na pustyni w Arabii Saudyjskiej spadł śnieg. Połączenie białego puchu z piaskiem utworzyło niebywały efekt. Użytkownicy sieci mają unikatowe skojarzenia. Niektórzy mówią o efekcie tiramisu.

Śnieg spadł w Arabii Saudyjskiej

Anomalie pogodowe, które nawiedziły Arabię Saudyjską, spowodowały opady śniegu na pustyni. Biały puch pokrył piasek, a efekt jest spektakularny. Zachwytom nie było końca.

Zima w tych gorących regionach świata pojawiła się już w połowie stycznia. Śnieg szybko stopniał, ale po miesiącu znów się pojawił. Jak mówią eksperci, są to największe opady w Arabii Saudyjskiej od 50 lat.

W mediach pojawiło się nagranie, które pokazuje, do czego opady śniegu mogą doprowadzić na Saharze. Wielu internautów przyznało się, że nigdy wcześniej nie widzieli takiego zjawiska.

Dzięki niskim temperaturom, które teraz występują nad Arabią, śnieg utrzymuje się wyjątkowo długo. Intensywne opady śniegu sprawiły, że cała pustynia zrobiła się  biało-czekoladowa, a miejscami kakaowa. 

Użytkownicy sieci nie ukrywają swojego zachwytu.

Wygląda jak tiramisu albo bounty - napisał jeden z internautów. To sprawia, że mam ochotę na coś słodkiego - skomentował drugi. Wygląda smacznie - pokreślił kolejny.

Arabia Saudyjska - klimat

Arabia Saudyjska to kraj położony w zachodniej Azji, na Półwyspie Arabskim. Niemal całe państwo pokryte jest terenami pustynnymi. Roślinność występuje tylko w oazach.

Kraj znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Jest to jeden z najgorętszych obszarów na Ziemi, dlatego opady śniegu uważane są na tym obszarze za anomalie.

Nawet opady deszczu w Arabii są rzadkością. Niemal w całym kraju nie występują w ogóle lub są niewielkie. Raz na kilka lat dochodzi do gwałtownych i krótkotrwałych ulew.

Warto podkreślić, że państwo na Półwyspie Arabskim charakteryzuje się również dużymi amplitudami temperatur. Między dniem a nocą różnica wynosi nawet 30 stopni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet / Radio Zet / Twitter

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
powódź w Indonezji

Świat

Ulewne deszcze doprowadziły do gwałtownej powodzi w Indonezji

Czytaj więcej >

Świat

Wyspa Phuket otworzy się na zaszczepionych turystów. Pierwsi goście mogą pojawić się w lipcu

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >