Turysci.pl
Zdjęcie Martyna Wojciechowska

fot. Facebook/ Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z młodości. Dzisiaj jej programy podróżnicze ogląda cała Polska

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Zdjęcie, które w swoich mediach społecznościowych opublikowała znana podróżniczka różni się nieco od tych, do których przyzwyczajeni są jej obserwatorzy. Martyna Wojciechowska lubi dzielić się zdjęciami pięknych miejsc oraz ury

Martyna Wojciechowska opublikowała zdjęcie, na którym można jej nie poznać. Zostało ono zrobione w czasach jej liceum, kiedy jeszcze nie śniła o zawodzie podróżniczki i własnych programach w telewizji. Dzisiaj jej twarz zna cała Polska.

Martyna Wojciechowska pokazała zdjęcie z młodości

Martyna Wojciechowska w swoich mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie z czasów liceum ze swoimi kolegami, którzy nosili ją na rękach. Jak sama się śmieje, dzisiaj bywa z tym różnie. Podkreśla, że czas spędzony w szkole wspomina znakomicie.

- Myślę, że byłam dla nauczycieli wymagającą uczennicą. Miałam nieznośną potrzebę zadawania pytań i kwestionowania wszystkiego oraz szukania nowych rozwiązań. W szkole nie zawsze jest to premiowane, ale w życiu dobrze na tym wyszłam. Ale kiedy byłam w liceum nie marzyłam o tym, co robię teraz, bo moja wyobraźnia po prostu nie sięgała tak daleko. Dziś wierzę, że JEDYNE CO NAS W ŻYCIU OGRANICZA, TO NASZA WŁASNA WYOBRAŹNIA - Martyna Wojciechowska cytuje fragment wywiadu który znalazł się w pamiątkowej książce z okazji 75-LECIA XXII L.O.

Jubileuszowa publikacja XXII LO im. José Martí została przeznaczona na licytację z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej samej szkoły chodzili między innymi Magda Gessler czy Kuba Przygoński, który niedawno ukończył Rajd Dakar na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej. 

Podróżniczka jest dzisiaj znana na całą Polskę

Martyna Wojciechowska jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych podróżniczek w Polsce. Kojarzona jest przede wszystkim jako prowadząca programu „Kobieta na krańcu świata", emitowanego na antenie TVN.

W każdym odcinku podróżniczka przybliża sylwetkę innej bohaterki, która w miejscu swojego zamieszkania walczy z nierównościami społecznymi. Poruszane są tam poważne tematy, jak seksizm, przemoc, bieda, znęcanie się nad zwierzętami, polowania na ludzi, etyka pracy czy prawa człowieka.

Jeden z odcinków popularnego programu został zrealizowany jako dłuższy film dokumentalny. „Ludzie Duchy" opowiada historię dzieci chorych na albinizm w Tanzanii, które ze względu na swój wygląd są prześladowane.

Podróżniczka jest również autorką licznych artykułów oraz książek, m.in. serii „Kobieta na krańcu Świata", „Dzieciaki Świata", czy „Zwierzaki Świata". Jest również honorową ambasadorką WWF Polska oraz członkinią Polskiej Akcji Humanitarnej.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Facebook, Wikipedia

Podobne artykuły

Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Ksiądz błogosławił w Szczyrku

Polska

Ksiądz ze Skrzycznego błogosławił turystom i mieszkańcom. Mogli cieszyć się Beskidami

Czytaj więcej >