Turysci.pl
wyspa na bahamach

fot. Concierge Auctions

Wyspa na Bahamach wystawiona na sprzedaż. Prawdziwy raj dla miłośników nurkowania

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wyspa na Bahamach została wystawiona na sprzedaż. Aby stać się jej właścicielem, wystarczy mieć „jedynie" budżet wysokości co najmniej 19,5 mln dolarów oraz wziąć udział w licytacji. Zdjęcia St. Andrew's Island opublikowała na swojej stronie agencja Concierge Auctions, zajmująca się jej sprzedażą.

Własna wyspa na środku oceanu byłaby spełnieniem marzeń wielu podróżników. Firma Concierge Auctions, zajmująca się sprzedażą ekskluzywnych nieruchomości, opublikowała kuszącą ofertę, która może zadziałać na wyobraźnię wielu osób. Piękna wyspa na Bahamach została wystawiona na sprzedaż.

Własna wyspa na Oceanie Atlantyckim

Szansa życia czeka na tej oszałamiającej wyspie na Bahamach – kusi do zapoznania się z ofertą dom aukcyjny. Jak czytamy, słowa te dotyczą Little Ragged Island (lub St. Andrew's Island) - wyspy leżącej w granicach Bahamów. Znajduje się ona ok. 120 km na północy-wschód od wybrzeży Kuby.

Wyspa nie jest jednak imponujących rozmiarów, ponieważ liczy niecałe 3 km kw, jednak z całą pewnością jej uroda robi ogromne wrażenie. Jej najwyższe wzniesienie liczy 12 m n.p.m. Jest to niezamieszkały teren, a jego dziewiczy charakter jest jednym z głównych punktów oferty.

Znajdziemy tu naturę w jej najbardziej nieskazitelnej postaci. Kilometry dziewiczych, białych plaż i lazurowa woda oceanu to jej największe atuty – brzmi opis na stronie Concierge Auctions.

ryanair nowe trasy

Ryanair ogłosił cztery nowe trasy z Polski. Wśród nich uwielbiane wakacyjne kierunki

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Wyspa jest prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Skusić się mogą również osoby, które liczą na ciepłą i słoneczną pogodę przez większość roku. Ponadto, wystarczy tam 10-minutowa podróż motorówką, aby dotrzeć do położonego na sąsiedniej wyspie Duncan Town – miasteczka ze sklepami i lotniskiem.

Znaleźć możemy na niej stawy słodkowodne, a także piaszczyste plaże, na których można wypoczywać, oglądając flamingi. W wodach lignum vitae mieszka wiele gatunków ryb, a lasy są bogate w lignum vitae, czyli „drewno życia", znane ze swoich właściwości leczniczych.

Niestety, oferta skierowana jest raczej do klientów ze sporymi zasobami finansowymi. Jej cena wywoławcza to 19,5 mln dol. (ok. 75 mln zł), jednak spodziewać się można, że ostateczna kwota będzie wyższa. Minimalna oferta nie jest ustalona. Aukcja rozpocznie się 26 marca i potrwa do końca miesiąca. Każdy licytujący musi zostawić 100 tys. dolarów depozytu.

Jak dotąd aukcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, tak jak oczekiwaliśmy. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja – mówi Laura Brady, współzałożycielka i dyrektor generalna Concierge Auctions.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP, Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >