Turysci.pl
Milionerzy

Fot. Player TVN (zdjęcie ilustracyjne)

Wpadka w Milionerach, żadna odpowiedź nie była poprawna. Chodziło o znaną atrakcję turystyczną

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W „Milionerach" padło pytanie o Big Bena, natomiast nie sposób było odpowiedzieć na nie poprawnie. Wszystkie odpowiedzi podane przez Huberta Urbańskiego były bowiem błędne, co zauważył jeden z widzów po programie.

„Milionerzy" to program cieszący się rekordową popularnością od lat. Niestety, również tam zdarzają się czasem wpadki. W ostatnim odcinku padło pytanie, na które nie można było udzielić prawidłowej odpowiedzi. Błąd stacji wytknął widz.

Wpadka w „Milionerach". Nie było poprawnej odpowiedzi

Hubert Urbański w ostatnim odcinku odczytał uczestniczce pytanie: Trzydziestego pierwszego dnia którego miesiąca 1859 r. po raz pierwszy zabrzmiał dzwon na londyńskiej wieży Big Ben? Do wyboru jak zwykle były cztery odpowiedzi:

  • A. kwietnia

  • B. maja

  • C. września

  • D. listopada

Jak można łatwo zauważyć, sama forma pytania sugerowała odpowiedź B. Maj jest bowiem jedynym miesiącem z wymienionych, który ma 31 dni. Uczestniczka prawdopodobnie ze względu na stres przeoczyła ten fakt i zaznaczyła odpowiedź A.

flixbus odraża ofertę

Flixbus ogłosił zmiany na Wielkanoc i kwiecień. Odmrażają ofertę dla podróżnych

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Odpowiedź nie została uznana przez prowadzącego programu, który za poprawną wskazał właśnie odpowiedź B. Jeden z widzów zauważył jednak po programie, że odpowiedź ta również nie była prawidłowa.

- Dobry wieczór. To zegar ruszył 31 maja 1859 r., ale dzwon Great Bell (zwany Big Benem) po raz pierwszy zadźwięczał 11 lipca. W polskiej Wikipedii jest błąd i odpowiedź w programie, wskazana jako prawidłowa (31 maja 1859), też jest błędna. Tę informację można znaleźć na angielskojęzycznej Wikipedii (wskazany jest lipiec 1859), oraz na oficjalnej stronie UK Parliament, a także na innych brytyjskich stronach, np. na BBC - wyjaśnił widz „Milionerów".

W anglojęzycznej Wikipedii rzeczywiście możemy znaleźć informację, że jeden z najsłynniejszych dzwonów w Londynie po raz pierwszy rozdźwięczał w lipcu 1859 roku. Co ciekawe, z powodu zamontowania zbyt ciężkiego młota po dwóch miesiącach dzwon pękł, a wymieniony został dopiero po trzech latach.

Nazwa Big Ben początkowo odnosiła się do samego dzwonu ze St. Stephen’s Tower, jednak obecnie odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Londynu oraz największych atrakcji turystycznych miasta.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >