Jan Paweł II za życia odbył mnóstwo podróży. Lista miejsc, które odwiedził ojciec święty jest naprawdę imponująca i może wzbudzić podziw nawet wśród wytrawnych podróżników. Karol Wojtyła pojawiał się zarówno w najpopularniejszych krajach turystycznych, jak i w tych mniej oczywistych. Łącznie zwiedził ponad 100 państw. Chociaż przemieszczał się szczególnie po Włoszech, to obierał też egzotyczne kierunki.Jako papież Jan Paweł II, Karol Wojtyła zwiedził ponad 100 krajów. Jednak jeszcze zanim zaczął pełnić najwyższą funkcję w Watykanie, Polak uwielbiał podróżować. Przez długi czas jednak przemieszczał się głównie na terenie naszego kraju. Później, pełniąc obowiązki apostolskie, biskup Rzymu przeprawiał się już przez cały świat. Wycieczki jego śladami to wyzwanie nawet dla zagorzałych turystów.
Podróże do popularnego miasta na świecie będą musiały zostać odłożone na przyszłe wakacje. Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o odłożeniu otworzenia kierunku do czerwca. Dokąd nie będzie można polecieć w najbliższym czasie?
Przemek Kossakowski jest prawdziwą gwiazdą telewizji TTV. Niedawno mogliśmy oglądać program "Down the road. Zespół w trasie", w którym razem z szóstką osób chorych na zespół Downa wyruszył w podróż po sześciu krajach. Teraz jes program z jego udziałem "Usłyszcie nas!". To właśnie tam przeżył wyjątkowe starcie.
Słowacki Raj to idealne miejsce zarówno dla osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek, jak i łono natury. Na jego terenie można zobaczyć piękne skały, malownicze wąwozy oraz rwącą, górską rzekę. W dodatku park znajduje się jedynie kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy, dzięki czemu można zorganizować tam wypad na długi weekend.Słowacki Raj to niesamowity park narodowy, w którym kultową atrakcję stanowią liczne szlaki piesze. Obiekt obejmuje powierzchnię ponad 194 kilometrów kwadratowych, chociaż największą popularnością cieszy się jego północna część. Tam znajdziemy takie miejsca jak Przełom Hornadu, Suchá Belá czy polana Kláštorisko. W parku są również punkty dla bardziej doświadczonych turystów, którzy wybierają drogę przez Piecky czy Veľký Sokol. Południowa część to natomiast Dobszyńska Jaskinia Lodowa, szczyt Veľká Knola oraz jezioro Palcmanská Maša.
Adam Małysz pochodzi z Wisły, dlatego naturalne jest, że z górami miał do czynienia od najmłodszych lat. Jego córka Karolina również bardzo chętnie dzieli się zdjęciami ze szlaków. Ostatnie zdjęcie powaliło obserwatorów na łopatki.
11 listopada tym razem wypał w środę, więc biorąc 2 dni wolnego można cieszyć się długim weekendem. Niestety z powodu epidemii i ograniczeń jakie się z nią wiążą, nie mamy wielu możliwości, by wyjechać i zwiedzać nasz piękny kraj.
Karpacz szykuje się na poważne zmiany w przemieszczaniu się. Ta wiadomość powinna szczególnie zainteresować turystów, którzy planują podróże w najbliższym czasie. Zapadła ważna decyzja w sprawie Dolnego Śląska. Podróżnych czeka szereg różnych możliwości. W mediach pojawił się oficjalny komentarz członków zarządu. O szczegółach poinformował portal wroclife.pl.W związku z najnowszymi decyzjami dotyczącymi przemieszczania się Karpacz może spodziewać się wyraźnych zmian. Te natomiast z pewnością wpłyną na ruch turystyczny w tym regionie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis wroclife.pl chodzi o linie kolejowe. Podróżni, którzy korzystają z pociągów w tym obszarze, mogą spodziewać się wprowadzenia w życie nowych kroków. Jest już oficjalny komentarz w tej sprawie.
TVP pożegnało jedną ze swoich największych legend niemal dekadę temu. Dziennikarze portalu Super Express w ramach reportażu „(Nie)Zapomniani. Cmentarne historie” pokazali, jak wyglądają groby znanych osobistości w związku z uroczystościami Wszystkich Świętych, które niedawno miały miejsce. Widok, który pokazano w materiale, może jednak zaniepokoić wielu fanów znanego podróżnika. Stan miejsca jego pochówku odbiera mowę.Jedną z osobowości pochowanych na warszawskich cmentarzach jest legenda TVP. W ramach programu „(Nie)Zapomniani. Cmentarne historie” dziennikarze serwisu Super Express odwiedzili Powązki Wojskowe oraz Cmentarz Wawrzyszewski w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że w tym roku obraz tych obiektów znacznie odbiega od tego, jaki Polacy mogli zobaczyć w poprzednich latach zaraz po uroczystościach Wszystkich Świętych. Znaczny wpływ mogło mieć na to rozporządzenie o zamknięciu cmentarzy.
Granica w Europie stała się dla podróżnych w praktyce jedynie umowną strefą, którą można przekraczać swobodnie bez takich dokumentów jak paszport. Dzięki wprowadzeniu strefy Schengen turyści, którzy są obywatelami krajów należących do Unii Europejskiej, mogą bez skomplikowanych procedur przemieszczać się między państwami zarówno podczas służbowych, jak i prywatnych podróży. Niewykluczone, że na przejściach pojawią się jednak utrudnienia. O szczegółach informuje serwis TVN24.Niedawno w mediach padły ostre słowa, które sugerują, że granica między krajami europejskimi będzie uważniej kontrolowana. W związku z ostatnimi wydarzeniami władze poszczególnych państw przyznały, że bardziej szczegółowe kontrole mogą okazać się niezbędne na przejściach. Strefa Schengen dawała turystom ogromną swobodę i wolność w przemieszczaniu się od kurortu do kurortu. Bez względu na to, czy Polacy zamierzają spędzić wczasy w Berlinie, Nicei czy Barcelonie – wystarczy im jedynie dowód osobisty. Najważniejsze osoby europejskich państw podkreśliły jednak, że niezbędna jest reforma systemu.
PKP cały czas musi dostosowywać się do nowych ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym. W związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa narodowy przewoźnik był zmuszony do przywrócenia, niektórych obostrzeń podczas przejazdów. Jednak podczas jednego z kursów spotkała zaskakująca sytuacja. Pasażerowie nie mogli zrozumieć nowych zasad i poprosili PKP o wyjaśnienie. W mediach pojawiło się oficjalne oświadczenie w tej sprawie.Niedawno na łamach popularnego portalu pojawił się zadziwiający artykuł, który dotyczy PKP. Podróżni opisali jeden z kursów, który odbyli, korzystając z usług narodowego przewoźnika. Wiadomości, które pojawiły się na portalu onet.pl, mogą wprawić część turystów w osłupienie. Wielu wczasowiczów mogło nie mieć pojęcia o zasadach, jakie od niedawna obowiązują w pociągach. O co chodzi?
Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester od pewnego czasu stoją pod dużym znakiem zapytania. W związku z pojawiającymi się ograniczeniami, turyści zaczynają mieć obawy co do tego, czy uda im się wykorzystać ten czas tak, jak by chcieli. W tym okresie przeważnie mnóstwo Polaków decyduje się na podróże – jedni wybierają się w rodzinne strony, inni planują wycieczki za granicę. Co powinni wiedzieć podróżni?W programie Wirtualnej Polski „Newsroom” poruszono temat nadchodzącego święta. Zarówno Boże Narodzenie, jak i Sylwester, to czas, w którym mnóstwo Polaków decyduje się na podróże. Część społeczeństwa odwiedza najbliższych, pokonując wiele kilometrów po Polsce. Chociaż forma spędzania świąt za granicą nie należy do naszej tradycji, z niej również korzysta coraz więcej Polaków. Niestety pojawiające się ograniczenia w znaczący sposób wpływają na wyjazdy. W dodatku niedługo mogą pojawić się następne.
Wieś co roku przyciąga mnóstwo turystów, którzy podróżują po Polsce. Wczasowicze bardzo chętnie się tu zatrzymują, by przez moment poczuć się jak w krainie rodem z uroczej bajki. To gratka przede wszystkim dla podróżnych, którzy uwielbiają niecodzienne atrakcje i nie ograniczają się jedynie do zwiedzania największych i najpopularniejszych miejscowości. Na każdej trasie przydałby się taki przystanek. O szczegółach informuje serwis Wirtualna Polska.Wytrawni turyści wiedzą, że polska wieś to nie tylko szare gospodarstwa i piaszczyste, kurzące się drogi. Wiele z mały miejscowości, które leżą turystycznych trasach, mogą być wspaniałym miejscem do zatrzymania się choćby na chwilę, zaczerpnięcia świeżego powietrza i nacieszenia się unikalnymi urokami. Ten tekst poświęciliśmy jednej z takich wsi, które na moment odrywają nas od wielkomiejskiego klimatu i hałasu autostrad, zabierając podróżnych do bajkowej krainy.
Turyści wreszcie usłyszeli dobrą wiadomość. Zarówno dla osób, które tęsknią za podróżami, jak i całej branży, w końcu pojawiła się nadzieja. Do mediów trafia coraz więcej szczegółów dotyczących wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19. Widać już pierwsze skutki tych optymistycznych zapowiedzi. Jest szansa na powrót regularnych wyjazdów. O szczegółach informuje portal Fly4Free.W ostatnim czasie turyści nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Kolejne ograniczenia wprowadzane przez kraje europejskie odebrały podróżnym wiele możliwości spędzania urlopów. Zarówno zagraniczne, jak i wewnątrzkrajowe wczasy zostały znacznie utrudnione. Obecnie w Polsce podróżni nie mogą już korzystać z hoteli, hosteli czy pensjonatów. Działalność noclegowa obejmuje już jedynie osoby przemieszczające się służbowo. Wreszcie jednak pojawiły się pozytywne wiadomości, które dają nadzieję branży turystycznej.
Paweł Deląg odwiedził polskie Tatry pierwszy raz od 20 lat. Było to dla niego wielowymiarowe przeżycie. Poza napawaniem się przepięknymi widokami, udało mu się podsłuchać kilka zabawnych rozmów turystów. Wszystkim podzielił się na Instagramie.
Karpaty to rozległy łańcuch górski ciągnący się przez terytoria Austrii, Czech, Polski, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Rumunii i Serbii. Tym razem dokonano w nich wyjątkowego odkrycia, które jest ewenementem na skalę światową.
Polska od marca zmaga się z koronawirusem. Po wiosennej narodowej kwarantannie można było nieco odetchnąć od większości uciążliwych obostrzeń, niestety jesienią nastąpił dramatyczny wzrost zachorowań. W związu z tym rząd zdecydował przywrócić większość restrykcji związanych z dystansem społecznym, zamknięciem wielu miejsc i obowiązkowym noszeniem maseczek w przestrzeni publicznej. Jak na razie większość społeczeństwa z niepokojem śledzi wzrost zakażeń w kraju, bowiem od niego zależą kolejne kroki, w tym ewentualne wprowadzenie całkowitego lockdownu.Tymczasem mało kto wie, że już od jutra będzie obowiązywać nowy zakaz. Niestety, dotyczy przede wszystkim osób podróżujących. Wiele z nich nie będzie zadowolonych z podjętej decyzji.
Ministerstwo Zdrowia ma dla nas wiele zaleceń dotyczących zachowywania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Tym razem podjęło kwestię podróży, które ponownie w pewnym stopniu zostaną ograniczone. Turyści powinni zapoznać się z listą rzeczy, których nie można przewieźć.
TVP zrelacjonowało wyprawę młodego chłopaka do Korei Północnej, która zakończyła się ogromną tragedią. Śmierć studenta poruszyła światowe media i wzbudziła poważne wątpliwości co do bezpieczeństwa podróży do tego państwa.
Wanda Rutkiewicz przetarła szlaki polskiego himalaizmu. 16 października 1978 roku stanęła na szczycie Mount Everest - najwyższego punktu na Ziemi (8848 m n.p.m.). Jej historia może być inspiracją dla wszystkich, aby dążyć do celu.
Obostrzenia związane z podróżowaniem uderzają zwłaszcza w turystów. Niestety ze względu na rosnącą liczbę zakażeń w naszym kraju, możemy się spodziewać kolejnych ograniczeń i to nie tylko ze strony polskiego rządu, ale też z zagranicy.
PKP ogłosiło wspaniałą wiadomość dla podróżnych, którzy cenią wysoki komfort. Wielu czekało na taką informację bardzo długo. W końcu przewoźnik ogłosił rewolucję w swoich pociągach. Pasażerowie mają kolejny powód do wybrania kolei.
– Świat jest domem dla naprawdę niesamowitych miejsc, od bogatych kulturowo starożytnych zabytków, zatoczek z lodowcami i iście księżycowych pustyń. Niezależnie od tego, czy szukasz dawno zapomnianych osmańskich wiosek czy tajemniczych świętych miejsc, jest tak wiele miejsc do zobaczenia – piszą o swoim rankingu twórcy.
Ministerstwo Finansów nie jest tak zajęte sprawami epidemii jak resort zdrowia, więc może pracować nad wieloma kwestiami naszego życia. Właśnie pojawiły się informacje na temat zmiany, która wejdzie w życie już pierwszego dnia grudnia.
Granice i godzina policyjna – czy takie obostrzenia są brane pod uwagę przez polski rząd? Ten temat interesuje zarówno podróżnych, jak i przedstawicieli całej branży turystycznej, którzy otrzymali niedawno kolejny cios z powodu ograniczeń, o których poinformowali premier Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Niedzielskim podczas konferencji prasowej. Jak bardzo radykalne restrykcje może wprowadzić rząd w najbliższym czasie?Zamknięte granice oraz godzina policyjna to ograniczenia, które najprawdopodobniej dobiłyby branżę turystyczną. Już teraz w mediach przebija się mnóstwo głosów właścicieli lokali gastronomicznych, którzy apelują o pomoc, ponieważ nie mieli czasu na przygotowanie się na kolejne zamknięcie. Do nich dołączyli hotelarze, którzy od soboty 7 listopada nie mogą prowadzić działalności noclegowej skierowanej do turystów. Zakwaterowanie mogą otrzymać jedynie osoby podróżujące służbowo.
Wydarzenia, do których doszło w egzotycznych krajach, doprowadziły do tragedii na ogromną skalę. Nikt nie spodziewał się takiego dramatu. Statystyki są przerażające. W wyniku zdarzeń odnotowano blisko 200 ofiar śmiertelnych oraz wiele zniszczeń. Służby starają poradzić sobie z opłakanymi skutkami wywołanymi przez niszczycielski żywioł. Wyjazdy turystyczne w tych kierunkach stanęły pod znakiem zapytania. O szczegółach informuje serwis Polsat News.Wszelkich turystów, którzy planowali w najbliższym czasie egzotyczne podróże, ostatnie wydarzenia najprawdopodobniej oddalą od tych zamiarów. Niszczycielski żywioł, który przeszedł przez regiony w dwóch krajach, które przyciągają żadnych przygód wczasowiczów, poczynił straty na ogromną skalę. W wielu miejscach doszło do zalania dróg, zejścia lawin oraz podmycia miast. Odnotowano blisko 200 ofiar śmiertelnych.
„Milionerzy” to program, który wzbudza coraz większe emocje z każdym pytaniem. Jeden z najpopularniejszych teleturniejów śledzi mnóstwo Polaków, którzy mogą oglądać poczynania uczestników zarówno w telewizji TVN, jak i korzystając z internetowej platformy Player. Niedawno jedno z pytań powaliło poziomem trudności całą publiczność i samego gościa. Stawka toczyła się o 125 tysięcy złotych. Ta ciekawostka byłaby wyzwaniem nawet dla wytrawnych turystów, którzy zgłębiają wiedzę o najróżniejszych zakątkach świata. O szczegółach pisze Wirtualna Polska.Program „Milionerzy” prowadzony przez Huberta Urbańskiego to zarówno solidna porcja rozrywki, jak i okazja do nauczenia się czegoś nowego o świecie. Zwłaszcza że zagadnienia poruszane w popularnym teleturnieju dotyczą wszelkich dziedzin naukowych. Między innymi dlatego turyści to jedna z grup, które szczególnie upodobały sobie show TVN. Oglądając „Milionerów”, można dowiedzieć się wiele o podróżach, historii popularnych wśród wczasowiczów miejsc oraz kulturze.
Kwarantanna narodowa to termin, który w ciągu ostatnich dni wzbudza ogromne emocje. Chociaż sektor turystyczny w Polsce już poniósł ogromne straty z powodu wprowadzonych ograniczeń rządowych, ogłoszenie zakazu przemieszczania się mogłoby doprowadzić do tragicznej sytuacji. W dodatku wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia – w tym okresie mnóstwo Polaków decyduje się zarówno na podróże do swoich rodzinnych stron, jak i wycieczek. Czy są powody do niepokoju? O szczegółach informuje portal popularne.pl.Po tym, jak podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki użył terminu „kwarantanna narodowa”, wśród Polaków znacznie wzrósł niepokój w związku z ograniczeniami, jakie brane są pod uwagę przez rząd. Wiele wskazuje na to, że za tymi słowami kryje się lockdown, który możemy pamiętać z okresu wiosennego, oraz obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Czy możliwe jest zamknięcie dróg w okresie Bożego Narodzenia? Szef rządu wraz z ministrem zdrowia biorą pod uwagę różne scenariusze.
Rząd wprowadza w życie nowy system, który znacznie wpłynie na przemieszczanie się wielu Polaków. Z nowymi procedurami powinni zapoznać się szczególni podróżni, którzy poruszają się samochodami osobowymi. Ta zmiana może okazać się rewolucyjna. Co czeka turystów, którzy będą wyjeżdżali na wczasy w Polsce? Projekt zostanie opublikowany najpóźniej w poniedziałek O szczegółach informuje serwis money.pl.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rząd 1 grudnia 2021 roku nastąpi rewolucyjna zmiana systemu na drogach, która znacząco wpłynie na przemieszczanie się po naszym kraju. Kto odczuje ją najbardziej? Z pewnością wczasowicze, którzy przywykli do podróżowania własnymi samochodami urlopowymi. W przeciwieństwie do urlopowiczów, którzy korzystają z usług PKP czy linii lotniczych, będą musieli przygotować się na nowe procedury.