Turysci.pl
Jan Paweł odwiedził miejsca

Fot. Wikimedia Luca CC BY-SA 3.0

Jan Paweł II zwiedził ponad 100 krajów. Papież odwiedził miejsca, które tysiącom nawet się nie śniły

13 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Jan Paweł II to jeden z najbardziej znanych Polaków na całym świecie. Karol Wojtyła głównie znany jest oczywiście jako papież, który miał znaczny wpływ na historię Polski. Ojciec święty słynął również ze swojego zamiłowania do

Jan Paweł II za życia odbył mnóstwo podróży. Lista miejsc, które odwiedził ojciec święty jest naprawdę imponująca i może wzbudzić podziw nawet wśród wytrawnych podróżników. Karol Wojtyła pojawiał się zarówno w najpopularniejszych krajach turystycznych, jak i w tych mniej oczywistych. Łącznie zwiedził ponad 100 państw. Chociaż przemieszczał się szczególnie po Włoszech, to obierał też egzotyczne kierunki.

Jako papież Jan Paweł II, Karol Wojtyła zwiedził ponad 100 krajów. Jednak jeszcze zanim zaczął pełnić najwyższą funkcję w Watykanie, Polak uwielbiał podróżować. Przez długi czas jednak przemieszczał się głównie na terenie naszego kraju. Później, pełniąc obowiązki apostolskie, biskup Rzymu przeprawiał się już przez cały świat. Wycieczki jego śladami to wyzwanie nawet dla zagorzałych turystów.

Jan Paweł II i jego podróże

Jan Paweł II zwiedził Włochy wszerz i wzdłuż. Ojciec święty dotarł nie tylko do największych i najpopularniejszych miast, ale również do małych urokliwych miejscowości. Papież oczywiście ma na swojej liście takie punkty turystyczne jak Turyn, Bolonia czy Mediolan. Kierował się także do miejsc nieoczywistych dla przeciętnego wczasowicza.

Karol Wojtyła zaznaczył swoją obecność także w takich miejscowościach jak Loreto, Siena, Bergamo, Palermo, Genua, Asyż, Werona, Negrar czy Trydent i Capri. Najprawdopodobniej Włochy nie stanowiły już żadnej tajemnicy dla ojca świętego. Biskup Rzymu w pewnym okresie eksplorował także Polskę, pojawiając się na Mazurach czy w na południu kraju. Jan Paweł II szczególnie upodobał sobie wycieczki szlakami górskimi.

Ojciec święty z biegiem lat zwiedził także całą Europę. Jan Paweł II dotarł do takich krajów jak sąsiadujące z Polską Czechy, Węgry, Słowacja czy Ukraina. Biskup Rzymu wybrał się także do Holandii, Francji, Bośni i Hercegowiny, Rumunii, Bułgarii, Szwajcarii, Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Niemiec i Belgii. Na swojej liście ma jednak państwa bardzo odległe. Nie bez powodu można o nim mówić obywatel świata.

Jan Paweł II w bardzo dalekich podróżach

Jan Paweł II za życia odwiedził kraje, o których marzy wielu turystów. Dotarł do miejsc, do których podróż nie jest łatwa i zajmuje bardzo dużo czasu, co często zniechęca wczasowiczów. Podczas swoich wypraw mógł zobaczyć naprawdę egzotyczne i rajskie miejsca. Chociaż większość Polaków chętnie podążyłoby jego śladami, nie wszyscy się na to decydują.

Papież dotarł do tak odległych miejsc jak Dominikana czy Bahamy. Ojciec święty zwiedził również Amerykę Południową, podróżując do Meksyku, Brazylii czy leżące w Ameryce Środkowej Salwador i Gwatemalę. Złożył wizytę również w Ekwadorze, Wenezueli, Urugwaju i Paragwaju. Chociaż te kierunki mogą wydawać się wielu podróżnym bardzo odległe, biskup Rzymu dotarł do jeszcze bardziej egzotycznych punktów.

Jan Paweł II zwiedził też Amerykę Północną, podróżując do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Jednak największe wrażenie prawdopodobnie robią jego wyprawy do takich krajów jak Seszele, Burkina Faso, Belize, Haiti, Honduras, Nikaragua, Kostaryka, Wyspy Salomona, Maroko, Saint Lucia, a nawet słynne Fidżi. Wiele wskazuje na to, że ojciec święty poznał nawet najmniej oczywiste miejsca.

Jakie ciekawe kraje odwiedził jeszcze Jan Paweł II? Lista jest tak długa, że trudno jest wymienić wszystkie przystanki. Do tych, które zaimponują nawet wytrawnym podróżnikom, należy z pewnością zaliczyć jeszcze Madagaskar, Curacao, Tanzanię, Sri Lanka, Papua-Nowa Gwinea, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca czy Kuba. Przyznacie, że te kierunki robią wrażenie.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niecodziennej atrakcji, jaką można znaleźć w Polsce. Chodzi o piramidę, która znajduje się w niewielkiej wsi. Każdego roku odwiedza ją wielu turystów, którzy cenią unikalne kierunki i przeżycia. Jeśli interesuje was ten temat, więcej o piramidzie w Rapie przeczytacie tutaj.

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Parki rozrywki apelują do rządu o poluzowanie obostrzeń

Polska

Parki rozrywki chcą przyjmować turystów, a nie ma ich na liście. Apelują do rządu o odmrożenie

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >