Turysci.pl
wydarzenia setki ofiar

Fot. Pixabay.com/kropekk_pl

Blisko 200 ofiar śmiertelnych, gigantyczne zniszczenia. Żywioł uderzył potężną siłą za granicą. Odradzane są wszelkie wyjazdy do egzotycznych krajów

7 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wydarzenia z zagranicy wstrząsnęły mediami. Wiele wskazuje na to, że podróże w egzotycznych kierunkach staną pod znakiem zapytania. W wyniku działania niszczycielskiego żywiołu odnotowano blisko 200 ofiar śmiertelnych. Nikt nie spodziewał się trage

Wydarzenia, do których doszło w egzotycznych krajach, doprowadziły do tragedii na ogromną skalę. Nikt nie spodziewał się takiego dramatu. Statystyki są przerażające. W wyniku zdarzeń odnotowano blisko 200 ofiar śmiertelnych oraz wiele zniszczeń. Służby starają poradzić sobie z opłakanymi skutkami wywołanymi przez niszczycielski żywioł. Wyjazdy turystyczne w tych kierunkach stanęły pod znakiem zapytania. O szczegółach informuje serwis Polsat News.

Wszelkich turystów, którzy planowali w najbliższym czasie egzotyczne podróże, ostatnie wydarzenia najprawdopodobniej oddalą od tych zamiarów. Niszczycielski żywioł, który przeszedł przez regiony w dwóch krajach, które przyciągają żadnych przygód wczasowiczów, poczynił straty na ogromną skalę. W wielu miejscach doszło do zalania dróg, zejścia lawin oraz podmycia miast. Odnotowano blisko 200 ofiar śmiertelnych.

Tragiczne wydarzenia w Meksyku. Katastrofalny krajobraz po przejściu niszczycielskiego żywiołu

Wydarzenia, do których doszło w Meksyku, najprawdopodobniej wstrzymają wiele wycieczek turystycznych w tym kierunku. Obecnie bowiem zamiast egzotycznego i podróżniczego klimatu na miejscu można zastać katastrofalną scenerię po przejściu niszczycielskiego żywiołu. Powodzie, lawiny błotne, nieprzejezdne drogi i mnóstwo strat.

Dramatyczna sytuacja, w jakiej znalazł się Meksyk, to efekt huraganu Eta. W wyniku zjawisk, które powstały pod wpływem działania żywiołu, zginęło co najmniej 20 osób, jak informuje Polsat News w oparciu o dane władz państwa. Ludzie ginęli najczęściej w wyniku powodzi oraz lawin błotnych. Jeszcze bardziej huragan dotknął Gwatemalę.

W Gwatemali wiatr w porywach osiągał prędkość nawet 240 km/h. Zgodnie z informacjami podanymi przez prezydenta Alejandro Giammattei w kraju zginęło już co najmniej 150 osób. Obecnie służby poszukują zaginionych oraz próbują zminimalizować szkody, jakie poczynił żywioł. W obu krajach doszło do zalania wielu dróg.

Wydarzenia dotknęły kraje, które kochają fani egzotycznych podróży

Ostatnie wydarzenia, które dotknęły Meksyk oraz Gwatemalę, najprawdopodobniej odstraszą mnóstwo turystów. W tych dwóch kierunkach co roku wybiera się mnóstwo podróżnych, którzy uwielbiają przygody i niebanalne wczasy. Przede wszystkim te kraje oferują niesamowicie szeroki wachlarz atrakcji. To nie tylko starożytne miejsca, ale także wspaniała kuchnia.

Meksyk to przede wszystkim Mexico City, który robi ogromne wrażenie pod względem architektury, dlatego turystom poleca się głównie wycieczki piesze. Chociaż to miasto, które regularnie odwiedzają prawdziwe tłumy wczasowiczów, można tu także znaleźć wiele zacisznych placyków z ukrytymi kawiarniami. To także siedziba interesujących muzeów i galerii sztuki.

Meksyk słynie też z nadmorskich kurortów, które przyciągają fanów plaż. Warto wybrać się na tutejsze wybrzeże, aby móc podziwiać malownicze krajobrazy i cieszyć się ciepłą wodą. Meksykanie potrafią wytworzyć też unikalną wesołą atmosferę, którą zarażają turystów. Znalezienie kawałka plaży, który nie będzie zatłoczony, również nie powinno być problemem.

Różnorodność atrakcji znajdziemy także w Gwatemali. Podróżni zachwycają się tu przede wszystkim miastami Tikal, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz Antigua – najpopularniejsze miasto w kraju pod względem turystycznym. Pierwsze ze wspomnianych pochodzi z czasów Majów, a jego ruiny odkryto dopiero w XVII wieku. Antigua natomiast to głównie małe, brukowane uliczki i charakterystyczna niska zabudowa.

Fani wspinaczek mogą także wybrać się szlakami górskimi na dwa wulkany – Tajumulco oraz Acatenango. Pierwszy ma ponad 4200 m. n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Gwatemali. Drugi natomiast osiąga niemal 4000 m. n.p.m. Widok, jaki czeka na wytrwałych na szczycie, robi imponujące wrażenie i pozostaje w pamięci na bardzo długo.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o ogromnej dziurze, która została wykopana w najsuchszym miejscu na świecie. Tam dokonano niesamowitego odkrycia. Jeśli interesuje was, co tam znaleziono, możecie przeczytać o szczegółach, klikając tutaj.

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >