Turysci.pl
kwarantanna nie będzie

Fot.commons.wikimedia.org/wiki/File:Rynek_-_boże_narodzenie.jpg

Czy nie będzie Bożego Narodzenia? Rząd wygadał się na temat przemieszczania się podczas świąt

7 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Kwarantanna narodzona może pokrzyżować plany na Boże Narodzenie? Wypłynęły informacje rządu dotyczące przemieszczania się w okresie świątecznym. Wprowadzenie radykalnych restrykcji może zaszkodzić wielu podróżnym. Pod uwagę brane są ograniczenia, k

Kwarantanna narodowa to termin, który w ciągu ostatnich dni wzbudza ogromne emocje. Chociaż sektor turystyczny w Polsce już poniósł ogromne straty z powodu wprowadzonych ograniczeń rządowych, ogłoszenie zakazu przemieszczania się mogłoby doprowadzić do tragicznej sytuacji. W dodatku wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia – w tym okresie mnóstwo Polaków decyduje się zarówno na podróże do swoich rodzinnych stron, jak i wycieczek. Czy są powody do niepokoju? O szczegółach informuje portal popularne.pl.

Po tym, jak podczas ostatniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki użył terminu „kwarantanna narodowa”, wśród Polaków znacznie wzrósł niepokój w związku z ograniczeniami, jakie brane są pod uwagę przez rząd. Wiele wskazuje na to, że za tymi słowami kryje się lockdown, który możemy pamiętać z okresu wiosennego, oraz obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Czy możliwe jest zamknięcie dróg w okresie Bożego Narodzenia? Szef rządu wraz z ministrem zdrowia biorą pod uwagę różne scenariusze.

Kwarantanna narodowa zablokuje Boże Narodzenie? Są różne scenariusze

Mówiąc o nowych obostrzeniach oraz tym, że grozi nam kwarantanna narodowa, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim nie wspomnieli jednak o tym, jakie scenariusze rząd bierze pod uwagę odnośnie Bożego Narodzenia. Jednak po tym, jak nagle i bez zapowiedzi zamknięto cmentarze, Polacy obawiają się, że podobnie może być w okresie świątecznym w grudniu.

Minister zdrowia pojawił się jako gość w programie Money. Tam Adam Niedzielski został już zapytany wprost, czy rząd bierze pod uwagę zamknięcie dróg oraz kolei na Boże Narodzenie. Obserwując to, jak władze wprowadzają zakazy, odpowiedź szefa resortu może dawać powody do niepokoju. Niedzielski powiedział jasno, co myśli o prawdopodobieństwie pojawienia się ograniczeń w przemieszczaniu się.

– Rozważamy wszystkie scenariusze. Niestety rzeczywistość października pokazała nam, że musimy jako realne traktować scenariusze czarne – słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego cytuje portal popularne.pl.

Szef resortu zdrowia potwierdził, że dalszy rozwój rozprzestrzeniania się koronawirusa doprowadzi do tego, że kwarantanna narodowa zostanie ogłoszona przez rząd już niedługo. Jeśli przekroczony zostanie próg 75 zarażeń na 100 tysięcy osób w ciągu siedmiu dni, rząd podejmie radykalne kroki, by przeciwdziałać epidemii.

Kwarantanna narodowa w okresie świątecznym może być katastrofą

Kwarantanna narodowa w okresie świątecznym może okazać się katastrofalnym utrudnieniem. W grudniu mnóstwo Polaków nie tylko wyrusza w podróże, by wrócić do swoich rodzinnych stron – nieraz położonych na drugim końcu Polski – ale wiele osób postanawia z okazji Bożego Narodzenia podróżować za granicę lub w kierunku turystycznych miejscowości na terenie naszego kraju.

Niektórzy wręcz przywykli już do tego, by Boże Narodzenie spędzać w krajach, w których jest znacznie cieplej. Chociaż taki zwyczaj w pewien sposób zrywa z narodową tradycją, to staje się coraz popularniejszy wśród Polaków. Niestety wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego świadczy o tym, że radykalne obostrzenia nie pozostają jedynie w sferze abstrakcji.

– Ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy robić to zabieranie świąt. Ale proszę popatrzeć na to z takiej perspektywy: Covid zabiera życie ludziom, starszym głównie, rodzicom, dziadkom. Trzeba o nich zadbać – słowa premiera Morawieckiego cytuje portal popularne.pl.

Na ostateczną decyzję rządu trzeba będzie jeszcze poczekać. Chociaż podróże po kraju nadal są możliwe, to możliwości pozostają ograniczane. W związku z coraz mniejszym zainteresowaniem podróżami PKP stosuje cięcia w siatce połączeń. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o kolejnych utrudnieniach, jakie dotykają przemieszczanie się.

Źródło: Popularne.pl

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >