Turysci.pl
pkp

Fot. pixabay.com/ kamzyw

Aż mowę odbiera. Rewolucja w PKP, nikt się nie spodziewał tak dużych zmian

8 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

PKP ogłosiło rewolucyjną wiadomość. Wpłynie na komfort podróży milionów pasażerów. Wielu już teraz nie może się doczekać. Podróżowanie pociągiem zmieni się nie do poznania.

PKP ogłosiło wspaniałą wiadomość dla podróżnych, którzy cenią wysoki komfort. Wielu czekało na taką informację bardzo długo. W końcu przewoźnik ogłosił rewolucję w swoich pociągach. Pasażerowie mają kolejny powód do wybrania kolei.

Podróże PKP zmienią się nie do poznania

Według informacji przekazanej przez PKP Intercity, odebrano 10 wagonów restauracyjnych zmodernizowanych przez poznańską spółkę H. Cegielski – Fabrykę Pojazdów Szynowych (FPS). Wyposażono je dodatkowo w 12 stolików i 36 miejsc siedzących.

- W klimatyzowanych wagonach będzie można również skorzystać darmowego, bezprzewodowego Internetu. Pojazdy wyposażono również we wzmacniacze sygnału telefonii komórkowej, a z myślą o osobach niewidzących – w oznaczenia w alfabecie Braille’a. Wagony są przystosowane do jazdy z prędkością 160 km/h – opisało biuro prasowe przewoźnika.

Jak podkreśla członek zarządu PKP Intercity ds. inwestycyjnych Adam Laskowski, zmodernizowanie części taboru wpłynie pozytywnie na jakość świadczonych usług. Pasażerowie już wkrótce będą mogli skorzystać z odnowionych wagonów.

- Uzupełnienie taboru o 10 nowoczesnych wagonów restauracyjnych pozwoli nam na świadczenie wysokiej jakości usług gastronomicznym – zaznaczył członek zarządu PKP Intercity ds. inwestycyjnych Adam Laskowski.

Jak zaznaczyła w pełniąca obowiązki prezesa zarządu H. Cegielski – Fabryki Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Małgorzata Rogalewicz, mimo trudności wywołanych przez trwającą pandemię SARS-CoV-2, spółce udało się zrealizować kontrakt nawet przed ustalonym terminem.

- Jestem przekonana, że zmodernizowane wagony oferujące wiele nowoczesnych i komfortowych rozwiązań będą dobrze służyły PKP Intercity – oceniła Rogalewicz cytowana przez Onet.

Umowę dotyczącą modernizacji wagonów restauracyjnych podpisano w ubiegłym roku. Opiewała ona kwotę 61,3 mln zł brutto. Ponadto producent zobowiązał się do okresowych przeglądów wykonywanych w ciągu 1,5 roku.

- Producent będzie odpowiedzialny także za kolejne okresowe przeglądy techniczne wagonów na 3. poziomie utrzymania. Te zostaną wykonane w ciągu kolejnych 18 miesięcy – podał przewoźnik.

Poznańska firma dostarczyła również przewoźnikowi ostatnie z 90. zmodernizowanych wagonów typu 111A, które otrzymały oznaczenie 174A na pięć miesięcy przed planowanym terminem - podkreślono w komunikacie PKP IC. 

- Unowocześnione wagony to pojazdy przedziałowe klasy 2., wyposażone w klimatyzację, wygodne fotele, gniazdka elektryczne czy elektroniczny system informacji pasażerskiej – zaznaczono.

Jak poinformowało PKP IC, Zakład Cegielskiego dostarczy przewoźnikowi 81 zupełnie nowych wagonów. Pierwsze z trafią do przewoźnika w przyszłym roku w ramach umów wartych blisko 700 mln zł brutto.

- H. Cegielski – FPS odpowiada również za modernizację 13 lokomotyw manewrowych SM42. Łącznie w ramach realizowanego programu PKP Intercity zawarło z wielkopolską spółką umowy warte ponad 1,2 mld zł brutto – podano w komunikacie przewoźnika.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >