Turysci.pl
TVP pokazali grób

Fot. zdjęcie poglądowe/Pexels.com @Pixabay

Znaleźli grób legendy TVP. Okropny widok, aż łzy napływają do oczu, był słynnym polskim podróżnikiem

11 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

TVP pożegnało swoją gwiazdę kilka lat temu. Niedawno z okazji Wszystkich Świętych pokazano grób legendy narodowych mediów. Tak przykrego widoku nikt się nie spodziewał. Fani osobowości telewizyjnej, która słynęła ze swoich podr&oacut

TVP pożegnało jedną ze swoich największych legend niemal dekadę temu. Dziennikarze portalu Super Express w ramach reportażu „(Nie)Zapomniani. Cmentarne historie” pokazali, jak wyglądają groby znanych osobistości w związku z uroczystościami Wszystkich Świętych, które niedawno miały miejsce. Widok, który pokazano w materiale, może jednak zaniepokoić wielu fanów znanego podróżnika. Stan miejsca jego pochówku odbiera mowę.

Jedną z osobowości pochowanych na warszawskich cmentarzach jest legenda TVP. W ramach programu „(Nie)Zapomniani. Cmentarne historie” dziennikarze serwisu Super Express odwiedzili Powązki Wojskowe oraz Cmentarz Wawrzyszewski w Warszawie. Wiele wskazuje na to, że w tym roku obraz tych obiektów znacznie odbiega od tego, jaki Polacy mogli zobaczyć w poprzednich latach zaraz po uroczystościach Wszystkich Świętych. Znaczny wpływ mogło mieć na to rozporządzenie o zamknięciu cmentarzy.

Grób legendy TVP w tragicznym stanie

Przyglądając się grobom na warszawskich cmentarzach, dziennikarze portalu Super Express zwrócili uwagę na miejsce pochówku jeden z największych legend TVP. Mowa o Michale Sumińskim, który był znanym podróżnikiem, autorem wielu książek i prowadzącym program „Zwierzyniec” w TVP1. Widok, jaki zastali reporterzy, może bardzo poruszyć wszystkich miłośników podróżowania, którzy wzorowali się na Sumińskim.

Z relacji przekazanej przez dziennikarzy SE wynika, że mogiła Michała Sumińskiego, która i tak była dość skromna, uległa zniszczeniu. Reporterzy zastali przewróconą drewnianą konstrukcję, która leżała w krzakach. To jednak nie jest jedyna przykra informacja. Krajobraz cmentarzy był dość przygnębiający. W tym roku na grobach wielkich Polaków nie znalazło się tak dużo zniczy, jak w zeszłych latach. Niestety ten widok może w jakimś stopniu być efektem rozporządzenia o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Chociaż Michał Sumiński z pewnością miał mnóstwo fanów w środowiskach podróżników i wzorowało się na nim tysiące polskich turystów, to w tym roku prawdopodobnie wielu z nich nie odwiedziło grobu swojego idola i nie zostawiło tam zniczy. Dziennikarze SE wyrazili nadzieję, że niedługo jego mogiła zostanie odnowiona i autor popularnego „Zwierzyńca” doczeka się godnego nagrobka.

Kim był Michał Sumiński, legenda TVP?

Michał Sumiński to nie tylko legenda TVP, ale również prawdziwy wzór do naśladowania dla polskich turystów i podróżników. Od urodzenia związany z Warszawą dziennikarz był znany przede wszystkim jako podróżnik, zoolog, autor książek i prowadzący program dla dzieci i młodzieży „Zwierzyniec”, który był emitowany w latach 1968-1988.

Michał Sumiński był także zapalonym miłośnikiem żeglarstwa, o czym świadczy stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej. Wiele swoich książek poświęcił właśnie tej tematyce. Popularyzatorką żeglarstwa była także jego żona Zofia Sumińska. Sumiński doczekał się takich odznaczeń jak „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, „Zasłużony Pracownik Morza”, „Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski”, „Order Uśmiechu”. Był też honorowym obywatelem Warszawy.

Chociaż Michał Sumiński przekazał wielką wiedzę za życia, to także po jego śmierci podróżni mogą korzystać z jego doświadczeń, czytając jego książki. Słynny podróżnik zmarł 24 grudnia 2011 roku w wieku 96 lat. Jego postać prawdopodobnie jest szczególnie znana fanom żeglarstwa i sportów wodnych, jednak jego sylwetka inspirowała wszelkich podróżnych.

v

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o żyjącej znanej podróżniczce – Martynie Wojciechowskiej. Niedawno uwielbiana przez Polaków dziennikarka ponownie poruszyła internet, zwracając uwagę mediów. Wszystko z powodu pewnej publikacji. Jeśli interesuje was ten temat, więcej przeczytacie tutaj.

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >