Turysci.pl
turyści podali szczegóły

Fot. Pexels.com Anna Shvets (zdjęcie ilustracyjne)

Podali szczegóły o wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19. Branża turystyczna wpadła w euforię, znamy kulisy

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Turyści czekali na tę wiadomość od początku pandemii koronawirusa. W mediach pojawia się coraz więcej szczegółów o wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19. Wiele wskazuje na to, że nadchodzi nadzieja dla branży turystycznej, któ

Turyści wreszcie usłyszeli dobrą wiadomość. Zarówno dla osób, które tęsknią za podróżami, jak i całej branży, w końcu pojawiła się nadzieja. Do mediów trafia coraz więcej szczegółów dotyczących wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19. Widać już pierwsze skutki tych optymistycznych zapowiedzi. Jest szansa na powrót regularnych wyjazdów. O szczegółach informuje portal Fly4Free.

W ostatnim czasie turyści nie mieli zbyt wielu powodów do radości. Kolejne ograniczenia wprowadzane przez kraje europejskie odebrały podróżnym wiele możliwości spędzania urlopów. Zarówno zagraniczne, jak i wewnątrzkrajowe wczasy zostały znacznie utrudnione. Obecnie w Polsce podróżni nie mogą już korzystać z hoteli, hosteli czy pensjonatów. Działalność noclegowa obejmuje już jedynie osoby przemieszczające się służbowo. Wreszcie jednak pojawiły się pozytywne wiadomości, które dają nadzieję branży turystycznej.

Turyści wreszcie mają powody do radości. Pojawiła się informacja o wysokiej skuteczności szczepionki

Wiadomość przekazana przez amerykański koncern Pfizer oraz firmę BioNTech sprawiły, że turyści wreszcie mogli odetchnąć z ulgą i poczuć radość, jakiej nie doświadczyli od dawna. Zgodnie z opublikowanymi wynikami badań szczepionka, nad którą trwają prace, ma dawać ponad 90-procentową ochronę przed COVID-19. Na takie informacje czekali zarówno podróżni, jak i cała branża turystyczna.

Nic dziwnego, że wieści o wysokiej skuteczności szczepionki na COVID-19 wywołały w sektorze turystycznym wielki entuzjazm. Nie jest żadną tajemnicą, że branża lotnicza odnotowuje właśnie rekordowe straty, które przekraczają miliardy dolarów. Efekty pojawienia się tych optymistycznych wyników badań można już dostrzec nie tylko wśród osób, które tęsknią za podróżami, ale także na giełdzie.

Jak donosi agencja Reuters, akcje związane z branżą lotniczą zaczęły wreszcie iść w górę. W poniedziałek odnotowano wzrost IAG (właściciel linii lotniczych British Airways) o 40 procent. Powody do radości ma także popularny wśród Polaków Ryanair. Akcje irlandzkiego przewoźnika wzrosły o 20 procent. Niektóre firmy odnotowały wyraźne skoki akcji zaledwie kilkanaście minut po tym, jak ogłoszono szczegółowe wiadomości o wysokiej skuteczności szczepionki.

Turyści otrzymali radosną nowinę. Jest nadzieja dla całej branży?

Wielu ekspertów ocenia, że wraz z pojawieniem się szczepionki, turyści znów zaczną podróżować po świecie. Osoby, które obawiają się o swoje zdrowie, być może w niedalekiej przyszłości będą mogli znów zacząć pakować swoje walizki i wykupować wczasy w swoich ulubionych kurortach. W mediach można trafić na coraz więcej optymistycznych komentarzy osób związanych z branżą turystyczną.

– Uważam, że zapotrzebowanie na podróże wzrośnie, zarówno na te o charakterze biznesowym jak i turystycznym. Wchodzimy powoli w okres, gdy liczba podróży się zwiększa i jeśli szczepionka pojawiłaby się na rynku jeszcze przed świętami, to byłaby fenomenalna informacja – słowa Malcolma Ginsberga, eksperta serwisu Buisness Travel News, cytuje portal Fly4Free.

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez serwis Fly4Free, Pfizer mógłby wypuścić na rynek 50 mln szczepionek, a w przyszłym – nawet 1,3 miliarda. Nadal jednak nie ma oficjalnych informacji o tym, kiedy mogłaby rozpocząć się produkcja na taką skalę. Wiadomość o wysokiej skuteczności szczepionek sprawiła, że zagorzała też dyskusja na temat obowiązku szczepienia.

Wciąż nie wiadomo, czy zostaną wprowadzone procedury wymagające szczepienia każdej osoby, która będzie chciała podróżować. Na te dyskusje prawdopodobnie jest jednak za wcześnie. Pojawiają się także komentarze studzące emocje, które podkreślają, że jeszcze nie czas na świętowanie wyjścia z kryzysu.

– To bardzo pozytywna wiadomość, ale jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by mówić, że sektor lotniczy wróci teraz do normalności. Już teraz branża poniosła ogromne straty i możemy się spodziewać tej zimy licznych bankructw. Nawet jeśli szczepionka zostanie szybko wprowadzona na rynek, wciąż pozostaje wiele pytań, a popyt na podróże nie zostanie odbudowany z dnia na dzień – słowa Johna Stricklanda, znanego analityka branży lotniczej cytuje serwis Fly4Free.

Chociaż turyści wciąż muszą czekać na dalszy rozwój sytuacji, bez wątpienia to najlepsza wiadomość, jaką mogli usłyszeć w ciągu ostatnich tygodni. Zwłaszcza że rząd w Polsce właśnie intensyfikuje rozmowy na temat wprowadzenia lockdownu oraz kolejnych obostrzeń, o czym pisaliśmy dzisiaj w jednym z naszych artykułów.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >
kobieta podróż

Na topie

5 kierunków, gdzie kobiety mogą czuć się bezpiecznie. Idealne miejsca na swobodną wycieczkę z przyjaciółką

Czytaj więcej >