Turysci.pl
wieś turyści zachwyceni

Fot. snappygoat.com

Niesamowita wieś w Polsce. Jak z bajki, przyjezdni nie będą mogli uwierzyć własnym oczom

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Wieś, która rozkochała w sobie wczasowiczów z całej Polski z niecodziennego powodu. Podróżni przemierzający kraj, którzy decydują się zrobić tu krótki przystanek, są zachwyceni. Wczasowicze przez chwilę mogą poczuć 

Wieś co roku przyciąga mnóstwo turystów, którzy podróżują po Polsce. Wczasowicze bardzo chętnie się tu zatrzymują, by przez moment poczuć się jak w krainie rodem z uroczej bajki. To gratka przede wszystkim dla podróżnych, którzy uwielbiają niecodzienne atrakcje i nie ograniczają się jedynie do zwiedzania największych i najpopularniejszych miejscowości. Na każdej trasie przydałby się taki przystanek. O szczegółach informuje serwis Wirtualna Polska.

Wytrawni turyści wiedzą, że polska wieś to nie tylko szare gospodarstwa i piaszczyste, kurzące się drogi. Wiele z mały miejscowości, które leżą turystycznych trasach, mogą być wspaniałym miejscem do zatrzymania się choćby na chwilę, zaczerpnięcia świeżego powietrza i nacieszenia się unikalnymi urokami. Ten tekst poświęciliśmy jednej z takich wsi, które na moment odrywają nas od wielkomiejskiego klimatu i hałasu autostrad, zabierając podróżnych do bajkowej krainy.

1620px-Ulica Krupówki 01 (1)

Nietrzeźwi turyści w Zakopanem. W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 150 razy

CZYTAJ DALEJ

Unikalna wieś na turystycznej mapie Polski. Zatrzymuje się tu mnóstwo podróżnych

Wieś położona pod Olsztynem nie przypomina niczym malutkich miejscowości, przez które przejeżdża się obojętnie, czekając jedynie na dotarcie do celu. Wręcz przeciwnie. Każdy turysta, który robi tu przystanek, na chwilę zapomina o tym, dokąd tak naprawdę jedzie i zaczyna rozkoszować się miejscowym urokiem. Unikalne atrakcje sprawiają, że niektórzy podróżni zatrzymują się na tej wsi regularnie i na stałe zapisali ją jako wyjątkowy punkt na turystycznej mapie Polski.

Skajboty to wieś, która zasłynęła niecodziennym przystankiem. Kilka lat temu ten obiekt zyskał ogromną popularność. Zainteresowaniem cieszył się przede wszystkim wśród podróżnych, którzy kierowali się w stronę Warmii i Mazur, chcąc zwiedzić miejscowość o zdecydowanie większej renomie, jaką jest Olsztyn. Mieszkańcy niewielkiej wsi wpadli na pomysł, jak umilić Polakom wyjazd i skłonić ich do zatrzymania się chociaż na moment.

Przystanek w Skajbotach przypomina przytulną chatkę. Chociaż wieś zamieszkiwana jest przez zaledwie około 270 osób, to w pewnym momencie zwróciła na siebie uwagę turystów z całej Polski. Co mogli zobaczyć wczasowicze, którzy zrobili sobie przerwę w tej malowniczej wsi? Przystanek ozdobiły namalowane okno, obrazki i zegar z kukułką. W środku znalazły się też stół nakryty obrusem, krzesło oraz ławy, na których można było usiąść i odsapnąć. Okazuje się, że przystanek co jakiś czas przechodzi metamorfozę i ponownie zwraca uwagę Polaków.

Wieś i jej bajowy przystanek

Wieś pod Olsztynem cieszy się tą unikalną atrakcją już od 2018 roku. Podróżni zgodnie zaczęli przyznawać, że brakuje jedynie półek z książkami. Wczasowicze mogą rozsiąść się przy stole z termosem z kawą i zjeść drugie śniadanie podczas podróży, zanim wjadą do Olsztyna. Na pomysł udekorowania obiektu wpadła jedna z mieszkanek wsi.

Ewa Legeżyńska to mieszkanka Skajbot, której córka uczęszczała do liceum plastycznego. Jak tylko kobieta usłyszała, że dziecko ma zajęcia w plenerze, zasugerowała, by dzieci przyczyniły się do udekorowania tej małej miejscowości. I tak niepozorny i niewyróżniający się niczym przystanek stał się wspaniałą atrakcją turystyczną.

– Dekoracje zmieniają się wraz z porami. To spora odpowiedzialność, kiedy cała Polska patrzy! Ten przystanek stał się naszym oczkiem w głowie – słowa sołtys Skajbot, Barbary Kosowskiej cytuje Wirtualna Polska.

Jeśli będziecie planowali wyjazd do Olsztyna, który każdego roku przyciąga mnóstwo turystów, pamiętajcie, że w małej wsi pod tym miastem znajdziecie wspaniałe miejsce na przystanek. Z pewnością jest bardziej klimatyczne niż stacja paliw, przeciętny zajazd czy bar. Nie ma to jak kawa na świeżym powietrzu i przepiękna sceneria.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o liście najpiękniejszych miast w Europie. Niespodziewanie w rankingu znajdziemy polski akcent. Jeśli chcecie poznać szczegóły tego niesamowitego wydarzenia, możecie przeczytać więcej tutaj.

Skajboty fot. Krystyna Joanna Świdzińska

Opublikowany przez Z Fotografią przez Życie Niedziela, 1 listopada 2020

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wirtualna Polska

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Tłumy na Giewoncie w drugą sobotę października. Zdjęcie w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Nietrzeźwi turyści zgubili się w Beskidach. Interweniował GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Mieszkańcy Szczawnicy skarżą się na zachowanie turystów

Czytaj więcej >

Polska

Zdjęcia "Tatrzańskiej Niagary" robią furorę. TPN jednak ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

Czytaj więcej >

Polska

Awantura na pokładzie samolotu do Gdańska. Obsługa przywiązała pasażera do fotela

Czytaj więcej >