Turysci.pl

fot. Twitter/ @PolicieCZ

8-letnia Julia zaginęła w czeskich górach. Trwają poszukiwania dziewczynki

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Podczas wycieczki w czeskie góry 8-letnia Julia z Berlina zniknęła z oczu swoim rodzicom. Dziewczynka zaginęła na pograniczu Bawarii i Czech. W poszukiwania zaangażowanych jest kilkaset osób z Czech i Niemiec.

Dziewczynka wybrała się z rodzicami, bratem i kuzynem na wycieczce na górze Čerchov, który jest najwyższym szczytem Lasu Górnego Palatynatu. Dziecko zaginęło jednak bez śladu.

Dziecko zaginęło podczas wycieczki w góry

Według informacji przekazanych przez czeskie media dzieci podczas zabawy w lesie niebezpiecznie oddaliły od rodziców. Kiedy dorośli nie mogli ich znaleźć, wezwali pomoc ratowników górskich.

Ratownikom udało się odnaleźć chłopców w wieku 6 i 9 lat, jednak 8-letnia Julia zniknęła bez śladu. Jak podaje dziennik "Lidove Noviny", dzieci bawiły się w tropienie dorosłych, a w trakcie zabawy rozdzieliły się.

Czeskie służby natychmiast zaangażowały się w poszukiwanie małej Niemki. Dołączyli do nich także wolontariusze zarówno z Czech, jak i z Niemiec - w sumie około 800 osób.

Lokalne służby na Twitterze zaapelowały do osób, które w niedzielę między godzina 15:00 a 19:00 przebywali na spacerze w okolicach góry Čerchov o pomoc w poszukiwaniach.

Dziewczynka ubrana była w niebieską kurtkę, jeansy i czerwone buty. Jak zaznaczyła policja, liczy się każda godzina. Chociaż dziewczynka nie była ciepło ubrana, to nocą temperatura w górach spadła w okolice zera.

Według informacji przekazanych przez czeską gazetę "Blesk", nad okolicą latał śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Dzisiaj jednak z powodu niesprzyjającej pogody nie mógł wznieść się w powietrze. Portal "Lidove Noviny" pisze natomiast o udziale trzech śmigłowców w poszukiwaniu dziewczynki: dwóch niemieckich i jednego czeskiego.

Tropu Julii nie podjęły psy szkolone do poszukiwań ludzi. Dzisiaj do akcji mają włączyć się grupa specjalistów alpinistycznych. "To trudny teren, porośnięty gęstym lasem" - przekazała mediom rzeczniczka czeskiej policji Dana Ladmanova. Niemiecka gazeta "Bild" poinformowała, że rodzina zaginionej dziewczynki została objęta opieką psychologa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]