Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > 8-letnia Julia zaginęła w czeskich górach. Trwają poszukiwania dziewczynki
Ania Radke
Ania Radke 12.10.2021 11:07

8-letnia Julia zaginęła w czeskich górach. Trwają poszukiwania dziewczynki

FBXNd3BWEAEJrF6
fot. Twitter/ @PolicieCZ

Podczas wycieczki w czeskie góry 8-letnia Julia z Berlina zniknęła z oczu swoim rodzicom. Dziewczynka zaginęła na pograniczu Bawarii i Czech. W poszukiwania zaangażowanych jest kilkaset osób z Czech i Niemiec.

Dziewczynka wybrała się z rodzicami, bratem i kuzynem na wycieczce na górze Čerchov, który jest najwyższym szczytem Lasu Górnego Palatynatu. Dziecko zaginęło jednak bez śladu.

Dziecko zaginęło podczas wycieczki w góry

Według informacji przekazanych przez czeskie media dzieci podczas zabawy w lesie niebezpiecznie oddaliły od rodziców. Kiedy dorośli nie mogli ich znaleźć, wezwali pomoc ratowników górskich.

Ratownikom udało się odnaleźć chłopców w wieku 6 i 9 lat, jednak 8-letnia Julia zniknęła bez śladu. Jak podaje dziennik "Lidove Noviny", dzieci bawiły się w tropienie dorosłych, a w trakcie zabawy rozdzieliły się.

Czeskie służby natychmiast zaangażowały się w poszukiwanie małej Niemki. Dołączyli do nich także wolontariusze zarówno z Czech, jak i z Niemiec - w sumie około 800 osób.

Lokalne służby na Twitterze zaapelowały do osób, które w niedzielę między godzina 15:00 a 19:00 przebywali na spacerze w okolicach góry Čerchov o pomoc w poszukiwaniach.

Dziewczynka ubrana była w niebieską kurtkę, jeansy i czerwone buty. Jak zaznaczyła policja, liczy się każda godzina. Chociaż dziewczynka nie była ciepło ubrana, to nocą temperatura w górach spadła w okolice zera.

Według informacji przekazanych przez czeską gazetę "Blesk", nad okolicą latał śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Dzisiaj jednak z powodu niesprzyjającej pogody nie mógł wznieść się w powietrze. Portal "Lidove Noviny" pisze natomiast o udziale trzech śmigłowców w poszukiwaniu dziewczynki: dwóch niemieckich i jednego czeskiego.

Tropu Julii nie podjęły psy szkolone do poszukiwań ludzi. Dzisiaj do akcji mają włączyć się grupa specjalistów alpinistycznych. "To trudny teren, porośnięty gęstym lasem" - przekazała mediom rzeczniczka czeskiej policji Dana Ladmanova. Niemiecka gazeta "Bild" poinformowała, że rodzina zaginionej dziewczynki została objęta opieką psychologa.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24

Tagi: Niemcy Góry