Turysci.pl

fot. TOPR

Kamery uchwyciły mroźny poranek w Tatrach. TPN ostrzega przed warunkami

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Zimowa aura w Tatrach panuje już od pewnego czasu, jednak teraz zaczęła przenosić się również w niższe partie gór. Dobrze widać to na kamerach TOPR. TPN ostrzega przed trudnymi warunkami na szlakach.

Na stronie internetowej Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zobaczyć można obraz z kamer umieszczonych w różnych częściach Tatr, m.in. przy Morskim Oku, w Dolinie Pięciu Stawów, czy na Kasprowym Wierchu. Warto sprawdzić je, zanim wyjdzie się na szlak.

Kamery w Tatrach uchwyciły ośnieżone szczyty

Według informacji podanych przez Tygodnik Podhalański śnieg padał od wysokości ok. 1300 metrów. Nie były to jednak duże opady - na Kasprowym pokrywa śniegu sięga jedynie 2 cm.

Po godz. 8 na niebie pojawiło się słońce, jednak w godzinach popołudniowych ponownie zapowiadane są opady. W nocy na Kasprowym temperatura spadła do - 4 st. C, a w Zakopanem do 1 st. na plusie.

5 stawów
Dolina Pięciu Stawów, fot. TOPR

Według prognoz dzisiaj nie będzie wiele cieplej. Pod Giewontem termometry pokażą maksymalnie do 6 st. C. Opady śniegu również w Zakopanem zapowiadane są również na środę, a w Tatrach może spaść do 15 cm białego puchu.

Poprawa pogody ma nastąpić jednak w czwartek. Tego dnia ma zrobić się cieplej, a na niebie będzie trochę chmur i trochę słońca. Taki ma być zresztą cały przyszły tydzień.

Morskie oko
Morskie Oko - widok na Mnicha, fot. TOPR

Aktualne warunki w Tatrach

TPN poinformował w dzisiejszym komunikacie turystycznym, że w Tatrach panują niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. W wielu miejscach na szlakach jest mokro i ślisko, a na odcinkach leśnych błotniście.

- W wyższych partiach Tatr pojawiała się kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu oraz występują oblodzenia. Zwłaszcza w miejscach zacienionych po stronie północnej oraz w godzinach porannych - czytamy w komunikacie.

Pracownicy parku wskazują również, że dodatkowym utrudnieniem w partiach graniowych jest niski pułap chmur. Ogranicza on widzialność i utrudnia orientację w terenie, co może być przyczyną pobłądzeń.

Morskie oko2
Morskie Oko - widok na Rysy, fot. TOPR
Czerwone Wierchy
Widok na Czerwone Wierchy, fot. TOPR

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN, TOPR

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]