Turysci.pl

fot. Twitter/ EMSC

Bardzo silne trzęsienie ziemi na Krecie. "Wstrząs mocno odczuwalny na powierzchni ziemi"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Kretę nawiedziło bardzo silne trzęsienie ziemi. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) poinformowała, że wstrząsy osiągnęły magnitudę 6,3, jednak dane mogą jeszcze ulec zmianie.

Trzęsienie ziemi na Krecie wydarzyło się we wtorek ok. 9:30 czasu lokalnego u wybrzeży południowo-wschodniej części greckiej wyspy.

Trzęsienie ziemi na Krecie

EMSC podała, że epicentrum znajdowało się ok. 51 km na południowy wschód od portowego miasta Sitia. Trzęsienie miało miejsce na głębokości 10 km. Jak przekazano, prawdopodobnie nie znajdowało się ono na lądzie, a na morzu.

Według informacji przekazanych na profilu "Kataklizmy w Polsce i na świecie" na Facebooku wstrząs mocno odczuwalny na powierzchni ziemi. Potwierdzają to relacje świadków zdarzenia, którzy mówili, że ich domy trzęsły się na boki.

https://www.facebook.com/KataklizmyPLWR/posts/6346802322028065

- Potężne drżenie. Cały dom trząsł się na boki o co najmniej 15 centymetrów. Trwało to około 20 s - przekazał EMSC jeden z mieszkańców z miejscowości Analipsi w pobliżu Heraklionu.

Inny mieszkaniec tego samego miasta, znajdującego się 43 km od epicentrum trzęsienia ziemi, powiedział, że "Nawet ludzie prowadzący samochód to odczuwali".

Przypomnijmy, że ostatnie trzęsienie ziemi na Krecie miało miejsce 27 września . Zginęła wówczas jedna osoba.

- Trzęsienie ziemi z 27 września miało magnitudę 6,0, ale doszło do niego na lądzie. Tutaj większa magnituda, ale dalej od lądu. Ciężko stwierdzić, jak poważne będą szkody - przypomina portal "Kataklizmy w Polsce i na świecie"

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kataklizmy w Polsce i na świecie, Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]