Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Bardzo silne trzęsienie ziemi na Krecie. "Wstrząs mocno odczuwalny na powierzchni ziemi"
Ania Radke
Ania Radke 12.10.2021 12:25

Bardzo silne trzęsienie ziemi na Krecie. "Wstrząs mocno odczuwalny na powierzchni ziemi"

kreta
fot. Twitter/ EMSC

Kretę nawiedziło bardzo silne trzęsienie ziemi. Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) poinformowała, że wstrząsy osiągnęły magnitudę 6,3, jednak dane mogą jeszcze ulec zmianie.

Trzęsienie ziemi na Krecie wydarzyło się we wtorek ok. 9:30 czasu lokalnego u wybrzeży południowo-wschodniej części greckiej wyspy.

Trzęsienie ziemi na Krecie

EMSC podała, że epicentrum znajdowało się ok. 51 km na południowy wschód od portowego miasta Sitia. Trzęsienie miało miejsce na głębokości 10 km. Jak przekazano, prawdopodobnie nie znajdowało się ono na lądzie, a na morzu.

Według informacji przekazanych na profilu "Kataklizmy w Polsce i na świecie" na Facebooku wstrząs mocno odczuwalny na powierzchni ziemi. Potwierdzają to relacje świadków zdarzenia, którzy mówili, że ich domy trzęsły się na boki.

https://www.facebook.com/KataklizmyPLWR/posts/6346802322028065

- Potężne drżenie. Cały dom trząsł się na boki o co najmniej 15 centymetrów. Trwało to około 20 s - przekazał EMSC jeden z mieszkańców z miejscowości Analipsi w pobliżu Heraklionu.

Inny mieszkaniec tego samego miasta, znajdującego się 43 km od epicentrum trzęsienia ziemi, powiedział, że "Nawet ludzie prowadzący samochód to odczuwali".

Przypomnijmy, że ostatnie trzęsienie ziemi na Krecie miało miejsce 27 września. Zginęła wówczas jedna osoba.

- Trzęsienie ziemi z 27 września miało magnitudę 6,0, ale doszło do niego na lądzie. Tutaj większa magnituda, ale dalej od lądu. Ciężko stwierdzić, jak poważne będą szkody - przypomina portal "Kataklizmy w Polsce i na świecie"

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Kataklizmy w Polsce i na świecie, Onet

Tagi: Grecja Wyspy