świat 50 miejscFot. pixabay.com/ MonicaVolpin

10 najpiękniejszych miejsc na świecie. Które z nich już odwiedziliście?

Świat może nas zachwycić wieloma wspaniałymi miejscami. Wiele z nich wyglądają jak nie z tej Ziemi. Firma Big 7 Travel opracowała ranking 50 najbardziej zachwycających miejsc. Zdjęcia robią ogromne wrażenie. Odwiedziliście już któreś? Listę sporządzono w oparciu o opinie społeczności skupionej wokół portalu, liczącą około 1,5 mln osób, a także dane z Instagrama i Pinteresta.

– Świat jest domem dla naprawdę niesamowitych miejsc, od bogatych kulturowo starożytnych zabytków, zatoczek z lodowcami i iście księżycowych pustyń. Niezależnie od tego, czy szukasz dawno zapomnianych osmańskich wiosek czy tajemniczych świętych miejsc, jest tak wiele miejsc do zobaczenia – piszą o swoim rankingu twórcy.

Świat jest pełen wyjątkowych miejsc

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło zachwycającemu parkowi narodowemu Torres del Paine w Chile. W opisie zwycięzcy czytamy, że miejsce jest uosobieniem dzikiej przyrody. Znajdziemy tam wszystko – od polodowcowych jezior, przez poszarpane pasma górskie, aż do wędrujących tutaj pum i pasących się gwanako.

Na kolejnej pozycji znalazły się Wyspy Owcze – „niczym z nordyckiego snu” – jak opisują je twórcy plebiscytu. Tym, co szczególnie przeważyło o miejscu na podium są krystalicznie czyste wodospady, piękne i skaliste klify oraz zielone wzgórza.

Podium zamyka Grand Teton w Wyoming - park narodowy w USA oferujący zniewalające widoki. Dalej w rankingu znalazły się m.in. rzeka Li w Chinach, jezioro Bled w Słowenii, Wielka Rafa Koralowa w Australii, park narodowy Banff w Kanadzie, Palawan na Filipinach, Highlands w Szkocji i Kioto w Japonii.

W zestawieniu nie znalazło się niestety żadne miejsce w Polsce, jednak Polacy z coraz większą chęcią podróżują nawet w najdalsze zakątki świata. Udało Wam się odwiedzić któreś z tych miejsc? Dajcie znać w komentarzu pod naszym postem na Facebooku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

First light in the Teton's ????

Post udostępniony przez Around the World (@trap_scenery)

Żródło: Fly4Free

Następny artykuł