Turysci.pl
świat 50 miejsc

Fot. pixabay.com/ MonicaVolpin

10 najpiękniejszych miejsc na świecie. Które z nich już odwiedziliście?

8 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Świat może nas zachwycić wieloma wspaniałymi miejscami. Wiele z nich wyglądają jak nie z tej Ziemi. Firma Big 7 Travel opracowała ranking 50 najbardziej zachwycających miejsc. Zdjęcia robią ogromne wrażenie. Odwiedziliście już któreś? Listę sporząd

– Świat jest domem dla naprawdę niesamowitych miejsc, od bogatych kulturowo starożytnych zabytków, zatoczek z lodowcami i iście księżycowych pustyń. Niezależnie od tego, czy szukasz dawno zapomnianych osmańskich wiosek czy tajemniczych świętych miejsc, jest tak wiele miejsc do zobaczenia – piszą o swoim rankingu twórcy.

Świat jest pełen wyjątkowych miejsc

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło zachwycającemu parkowi narodowemu Torres del Paine w Chile. W opisie zwycięzcy czytamy, że miejsce jest uosobieniem dzikiej przyrody. Znajdziemy tam wszystko – od polodowcowych jezior, przez poszarpane pasma górskie, aż do wędrujących tutaj pum i pasących się gwanako.

Na kolejnej pozycji znalazły się Wyspy Owcze – „niczym z nordyckiego snu” – jak opisują je twórcy plebiscytu. Tym, co szczególnie przeważyło o miejscu na podium są krystalicznie czyste wodospady, piękne i skaliste klify oraz zielone wzgórza.

Podium zamyka Grand Teton w Wyoming - park narodowy w USA oferujący zniewalające widoki. Dalej w rankingu znalazły się m.in. rzeka Li w Chinach, jezioro Bled w Słowenii, Wielka Rafa Koralowa w Australii, park narodowy Banff w Kanadzie, Palawan na Filipinach, Highlands w Szkocji i Kioto w Japonii.

W zestawieniu nie znalazło się niestety żadne miejsce w Polsce, jednak Polacy z coraz większą chęcią podróżują nawet w najdalsze zakątki świata. Udało Wam się odwiedzić któreś z tych miejsc? Dajcie znać w komentarzu pod naszym postem na Facebooku.

Żródło: Fly4Free

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >