Turysci.pl
LOT wprowadza zmiany

Fot. Pixabay.com/PhotoMIX-Company/zdjęcie poglądowe

Polacy muszą czekać na zmiany aż do czerwca 2021. Ogromne rozczarowanie po wiadomości przekazanej przez LOT

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Podróże w czasach pandemii koronawirusa nie są łatwe. Sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany wielu turystów. Teraz przekazano informacje na temat lotów do znanego miasta. Trzeba będzie poczekać do wakacji w 2021 roku.

Podróże do popularnego miasta na świecie będą musiały zostać odłożone na przyszłe wakacje. Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o odłożeniu otworzenia kierunku do czerwca. Dokąd nie będzie można polecieć w najbliższym czasie?

Smutna wiadomość od LOT-u. Trzeba przekładać podróże

PLL LOT informuje, że bezpośrednie rejsy z Warszawy do San Francisco w Stanach Zjednoczonych otworzy dopiero w czerwcu 2021 roku. To smutna wiadomość dla wielu turystów, ponieważ utworzenie połączenia zapowiadano już na 2020 rok. Powodem takiej decyzji jest pandemia koronawirusa.

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku polski przewoźnik informował, że od sierpnia 2020 roku otwarta zostanie dziewiąta trasa polskiego przewoźnika łącząca Polskę ze Stanami Zjednoczonymi.

Teraz wiadomo, że Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie w środę 2 czerwca 2021 roku. Podróż do USA ma zająć 11 godzin i 55 minut, z powrotem Boeing 787 LOT-u ma dotrzeć do Warszawy w 11 godzin i 35 minut.

Przewoźnik planuje trasę całoroczną. Dla turystów oznacza to, że rejsy odbywać się będą przez 12 miesięcy w roku. Loty mają być realizowane cztery razy w tygodniu. Bilety na bezpośrednie połączenia są już w sprzedaży.

San Francisco to miasto wybrzeża Oceanu Spokojnego. Jego znaki rozpoznawcze to strome uliczki, tramwaje linowe i piękne plaże. Miasto uznawane jest za bardzo liberalne i kolorowe. To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają słońce.

Trudno sobie wyobrazić wycieczkę po San Francisco bez wizyty na punkcie widokowym przy moście Golden Gate czy bez zdjęcia na tle słynnego Alcatraz. Uruchomienie tego połączenia z pewnością zachęci wielu Polaków do podróży do tego amerykańskiego miasta. 

Skomplikowane decyzje LOT-u

Niedawno pisaliśmy, że Polskie Linie Lotnicze LOT, podobnie jak inni światowi przewoźnicy, zawieszają wiele połączeń. Jednak jest pewna dobra informacja dla turystów. Postanowiono przedłużył ważność wszystkich voucherów elektronicznych na okres 24 miesięcy.

Wiadomo, że vouchery zostały wprowadzone do oferty Polskich Linii Lotniczych w marcu tego roku. Do połowy października wystawiono ponad 85 tysięcy elektronicznych dokumentów.

Umożliwiają one pasażerom ponowne wykorzystanie środków za połączenia, które zostały odwołane w okresie zawieszenia ruchu lotniczego oraz z powodu obostrzeń epidemicznych wprowadzonych w Polsce i innych państwach.

Źródło: Onet, Fly4Free

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >
Sanepid pracuje nad obostrzeniami dla podróżujących z Indii

Polska

Sanepid zapowiada obostrzenie dla osób podróżujących z Indii i Brazylii

Czytaj więcej >