Koleje Śląskie częściowo znoszą zakaz kursowania pociągów na Słowację, który wprowadzony zostały 20 marca. Przewoźnik ogłosił, że od poniedziałku 19 kwietnia ruszy kurs Zwardoń-Skalite-Žilina-Zwardoń. Zniesienie ograniczenia obowiązuje od 19 kwietnia. Kursy realizowane są przez słowacką firmę ZSSKZawieszone nadal pozostają pociągi jeżdżące między naszym krajem a CzechamiKilka dni temu Słowacja ogłosiła złagodzenie restrykcji. Może być to dobry kierunek na majówkowy wyjazdSłowacja kilka dni temu ogłosiła łagodzenie obostrzeń i otwieranie hoteli, a teraz Koleje Śląskie potwierdziły, że znoszą zakaz kursowania jednego połączenia do naszych sąsiadów. Jak czytamy na stronie przewoźnika, pociągi z polskiej miejscowości Zwardoń, przez Skalite, do Žilina i z powrotem kursowały będą już od 19 kwietnia. W tym dniu również oficjalnie otwierają się obiekty hotelowe na Słowacji.
Media przekazały informacje o wykolejeniu pociągu w Tajwanie. Początkowo mowa była o 36 ofiarach, później ich liczba wzrosła do 54. Wśród zabitych jest również jeden obcokrajowiec - Francuz, który podróżował pociągiem. Kilkadziesiąt pasażerów zostało rannych. Pociąg wykoleił się 2 kwietnia rano, w tunelu w okolicach miasta Hualian w Tajwanie. Obecnie wiadomo o 54 ofiarach śmiertelnych. 7 osób jest w stanie krytycznym, 78 doznało średnich, a 32 osoby lekkich obrażeń.
Polacy od 14 marca będą mogli skorzystać z nowej siatki połączeń Kolei Dolnośląskich, a to dopiero początek zmian. Od 24 kwietnia przywrócone zostaną również połączenia do turystycznych miejscowości w Czechach. „Wiosenna korekta rozkładu jazdy" zakłada uruchomienie tras m.in. do Kudowy-Zdroju, Skalnego Miasta w Adrspachu oraz Trutnova. Nowa siatka połączeń Kolei Dolnośląskich ma zostać uruchomiona 14 marcaOd 24 kwietnia ruszą również trasy sezonowe. W planach są kursy m.in. do czeskiego Skalnego Miasta w Adespachu oraz TrutnovaKoleje Dolnośląskie zapowiadają również monitorowanie sytuacji epidemicznej oraz zainteresowania podróżnych nowymi możliwościamiPrzed światową pandemią tysiące Polaków każdego roku odwiedzało przygraniczne, czeskie miejscowości. W ostatnim czasie jest to utrudnione ze względu na przepisy pandemiczne i obostrzenia na granicach, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Koleje Dolnośląskie postanowiły ułatwić takie wyjazdy również podczas tegorocznego sezonu urlopowego.
Zima przyszła niespodziewanie i w ciągu jednej dobry wyrządziła wiele szkód, zarówno w transporcie kołowym, jak i w funkcjonowaniu pociągów. Jak podaje Polsat, niektóre składy dalekobieżne PKP Intercity opóźnione były o nawet ponad 100 minut. To odbiło się oczywiście na podróżujących, którzy często stracili jedyną możliwość dotarcia do określonego celu w poniedziałek.
PKP poinformowało o utrudnieniach, w wyniku których pociągi w Krakowie opóźnione były o ponad 400 minut. Jak czytamy, problem wynikał z przepalonej trakcji, a pasażerowie zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji. Komentarze pod postem Kolei Małopolskich wskazują jednak na coś innego/
Pociągi wkrótce mają pojechać z o wiele większą prędkością. Informacje na ten temat przekazał na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Zmiany mają wejść w życie w 2023 roku.
Z tego artykułu dowiesz się:ile kursów w województwie zachodniopomorskim zostało odwołanychna jakich trasach wstrzymano pociągijakie połączenia międzynarodowe zostały zawieszoneW związku z nowymi obostrzeniami rządowymi, które weszły w życie w poniedziałek 28 grudnia, w województwie zachodniopomorskim wstrzymywane są pociągi. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Radio Szczecin, czasowo wyłączono około 90 kursów. Połączenia mają wrócić dopiero po 17 stycznia.Wyłączane z ruchu są przede wszystkim pociągi regionalne, ale obostrzenia ograniczają także międzynarodowe kursy z Polski do Niemiec. Mowa między innymi o trasach ze Szczecina do Loecknitz oraz Tantow. W serwisie Radio Szczecin pojawiła się kompletna lista wstrzymanych połączeń, którą znajdziecie poniżej.
Z tego artykułu dowiesz się:jak na nowym rozkładzie jazdy PKP skorzystają duże miastajakie zmiany przygotowano dla mniejszych miejscowoścido czego prawo zastrzega sobie PKP PKP Intercity już jakiś czas temu zapowiedziało, że wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy. Zaczną obowiązywać od niedzieli 13 grudnia. Przewoźnik postanowił zrobić to przed nadchodzącymi świętami oraz feriami zimowymi. Co zmieni się w polskiej kolei?
Z tego artykułu dowiesz się:na jakie zniżki mogą liczyć pasażerowiez czego wynikają ograniczenia w PKPjakie zmiany pojawią się w rozkładzie jazdyŚwięta to okres, w którym zawsze wiele osób podróżuje. To najlepszy czas, aby wrócić w rodzinne strony i spotkać się z bliskimi. Inni natomiast chcą spędzić Boże Narodzenie w turystycznym miejscu. Warto więc zaplanować swój wyjazd stosunkowo wcześniej. Zachęca do tego PKP Intercity, wystosowując do potencjalnych klientów ważną wiadomość.
Z tego artykułu dowiesz się:na jakich przystankach zatrzyma się Kolej Śląskaile trzeba będzie zapłacić za biletjakie inne zmiany zapowiedziało PKPPKP i Koleje Śląskie poinformowały o zmianach w rozkładzie jazdy. Pojawi się nowe, szybkie połączenie, które ucieszy turystów z regionu i nie tylko. Między Krakowem a Katowicami będzie można przemieszczać się wyjątkowo szybko i to w bardzo atrakcyjnej cenie.
Z tego artykułu dowiesz się:Jak będzie przebiegało przystosowywanie się PKP dla osób z niepełnosprawnościamiIle przystosowanych wagonów trafiło do PKP od początku roku 2020Jak wygląda wyposażenie tych wagonówZ okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który wypada 3 grudnia, PKP przekazało wspaniałe informacje dla podróżnych. Przewoźnik potwierdził, że od początku 2020 roku do użytku trafiło około 130 wagonów przystosowanych do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. O szczegółach informuje serwis Polsat News.PKP wydało też specjalny komunikat, w którym poinformowało, że w 2021 roku należy spodziewać się kolejnych nowych lub zmodernizowanych wagonów, które będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Flotę przewoźnika ma zasilić około 150 sztuk. To oznacza, że coraz więcej Polaków będzie mogło podróżować komfortowo – szczególnie osoby poruszające się na wózkach.
Z tego artykułu dowiesz się:w jakich miejscowościach zaczną zatrzymywać się pociągi dalekobieżne,kiedy dokładnie zacznie obowiązywać rozkład jazdy,jakie obostrzenia obowiązują w pociągach PKP.PKP jest jednym z najpopularniejszych środków transportu w Polsce. Turyści podróżują pociągami do wielu zakątków kraju. Teraz ogłoszono, że pojawi się około 60 nowych przystanków dla pociągów dalekobieżnych. Informację ustalił "Polsat News".
Pociąg w relacji Gdynia - Warszawa wyjechał 22 października 1949 roku. Jak głoszą opowieści przekazywane ustnie przez mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, nigdy nie dotarł do celu, ponieważ wypadł z torów w pobliżu miejscowości. W katastrofie miało zginąć prawie 200 osób.
PKP ogłosiło wspaniałą wiadomość dla podróżnych, którzy cenią wysoki komfort. Wielu czekało na taką informację bardzo długo. W końcu przewoźnik ogłosił rewolucję w swoich pociągach. Pasażerowie mają kolejny powód do wybrania kolei.
PKP Intercity przekazało informację, która będzie złą wiadomością dla dużej liczby ich klientów. Jak tłumaczą, zmusiły ich do tego nowe restrykcje, które wprowadził rząd. Na jakie zmiany muszą przygotować się turyści?
PKP ogłosiło bardzo poważną zmianę w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Jak wynika z informacji przekazanych przez WP, spadek zainteresowania podróżami przyczynił się do zawieszenia części połączeń w całej Polsce. Niektórzy turyści będą chcieli zwrotu pieniędzy.
Obostrzenia dotyczą już niemal każdej dziedziny naszego życia. Nie możemy swobodnie swobodnie poruszać się po mieście, wszystko jest pozamykane, a z lekarzem najłatwiej porozmawiać przez telefon. Zawieszenie działalności restauracji wpłynęło także na podróżnych, o czym rząd właśnie sobie przypomniał.
Pociąg PolRegio zatrzymujący się na stacji Gdańsk Oliwa był miejscem incydentu, który odbił się głośnym echem w całym kraju. Dwie studentki zostały wyproszone do środka ze względu na przedmiot trzymany przez nie w ręku. Teraz przewoźnik się tłumaczy.
Polsat to jedna z trzech najpopularniejszych stacji telewizyjnych w Polsce. Znana jest głównie z programów rozrywkowych. To właśnie tam emitowany jest reality show "Love island. Wyspa miłości", który cieszy się dużą popularnością. Gwiazda tego programu wywołała skandal w pociągu. Spadła na niego fala krytyki. Co się wydarzyło w czasie podróży?
PKP Intercity prosi podróżnych, aby dobrze zaplanowali swój wyjazd z okazji 1 listopada. W tym okresie ruch zawsze jest nasilony, co nie jest wskazane w tym roku ze względu na epidemię. Pasażerowie musza pamiętać o zasadach, jakie panują w pociągu, ale tez zmianach, jakie nastąpiły w ostatnim czasie.
PKP w dobie koronawirusa wystosowały komunikat, w którym poinformowały, że od teraz zakup biletu u konduktora będzie wiązać się z dopłatą. Zasada obowiązuje od 4 czerwca, jednak nadal pasażerowie trafiaja na pewne nieścisłości.
PKP dokonały wielu zmian w pociągach, a od pasażerów wymagają dostosowania się do nowego regulaminu. Niestety informacje o zmianach nie dotarły do szerokiego grona pasażerów, przez co część z nich była zmuszona do zapłacenia dużo wyższych kwot a bilety. Jedną z takich osób jest pani Joanna, która o swojej sytuacji opowiedziała Gazecie Wyborczej.
Zdjęcie opublikowane na Twitterze przez byłego pracownika Ministerstwa Cyfryzacji, dr Macieja Kaweckiego, wywołało w sieci dużo emocji. Podróż między Warszawą a Gdynią może być dla wielu niemałą zagwozdką zwłaszcza w kwestii siedzeń przeznaczonych dla pasażerów. Przepisowy dystans 1,5 metra? Nie dla wszystkich.
Gdańsk - Kraków to trasa, którą można pokonać w 5 godzin, wybierając Pendolino. Czy możliwe w takim razie jest, aby pokonać dystans dzielący oba te miasta w zaledwie pół godziny? Właśnie taką opcję zakłada fascynujący projekt. Specjalne kapsuły poruszające się z zawrotną prędkością w odpowiednio przygotowanych kanałach mają stać się alternatywą dla samolotów. Dzięki nim będziemy mogli podróżować dużo szybciej.Taka możliwość byłaby wybawieniem dla każdego, kto po zwiedzeniu Krakowa chciałby szybko odwiedzić Gdańsk. Chociaż plany te mogą wydawać się rodem z science fiction, Elon Musk wspomniał o specjalnym środku transportu już w 2012 roku w projekcie znanym jako Hyperloop. Co jeszcze ciekawsze - obecnie dyskusja na temat wprowadzenia takiej komunikacji rozgrywa się także w Polsce. Tzw. system kolei próżniowej najprawdopodobniej byłby wielką rewolucją.
Kolej zwykle porusza się po torowiskach wytyczonych z daleka od zabudowań, przejeżdżając przez miasta jedynie w celu dotarcia na dworzec. Przecina kilka razy drogę, są przygotowane do tego specjalne rogatki, a wszystko odbywa się we względnie bezpiecznych warunkach, jeśli obie strony przestrzegać będą określonych zasad. Są jednak na zimi miejsca, gdzie przepisy BHP nie obowiązują, a liczy się refleks i siła przyzwyczajeń. Właśnie tak jest w miejscowości Maeklong, oddalonej o około 60 kilometrów od Bangkoku. To tam znajduje się niezwykłe "kolejowe targowisko", przez środek któego przebiega linia kolejowa, po której wciąż kursują ogromne pociągi. Problem jednak w tym, że na torach porostawiane są stragany, a maszyna przejeżdża centymetry od nich.