Turysci.pl
Podróże pociągami w Święta

Pixabay/ congerdesign

Mają ważną wiadomość do Polaków. Chodzi o święta, można zaoszczędzić potężne pieniądze na biletach i podróżach

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Święta Bożego Narodzenia już za niecałe dwa tygodnie, a to oznacza wyjazdy. Osoby, które zamierzają podróżować pociągami PKP Intercity, muszą zarezerwować miejsca stosunkowo wcześniej. Wynika to z restrykcji. Dodatkowo, można zaoszczędzić na

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na jakie zniżki mogą liczyć pasażerowie

  • z czego wynikają ograniczenia w PKP

  • jakie zmiany pojawią się w rozkładzie jazdy

Święta to okres, w którym zawsze wiele osób podróżuje. To najlepszy czas, aby wrócić w rodzinne strony i spotkać się z bliskimi. Inni natomiast chcą spędzić Boże Narodzenie w turystycznym miejscu. Warto więc zaplanować swój wyjazd stosunkowo wcześniej. Zachęca do tego PKP Intercity, wystosowując do potencjalnych klientów ważną wiadomość. 

PKP Intercity ze zniżkami na święta

Podróżowanie pociągami jest bardzo wygodne. Polska kolej jest na tyle rozwinięta, że można nią prawie wszędzie dojechać. W czasie świąt warto skorzystać z usług PKP, ale firma apeluje o wcześniejsze rezerwowanie miejsc. Dobrze wychodzą na tym zarówno pasażerowie, jak i firma.

Na stronie internetowej PKP Intercity można przeczytać ważny komunikat, z którego wynika, że firma stale monitoruje liczbę pasażerów w każdym pociągu. Jest to skutek pandemii koronawirusa oraz obowiązujących restrykcji. Przewoźnik musi zadbać o bezpieczeństwo pasażerów, co wiąże się z odpowiednim dystansem między nimi.

Z racji obowiązujących zasad, liczba miejsc w każdym kursie jest ograniczona. PKP zapewnia jednak, że dokładają wszelkich starań, aby pasażerowie na tym nie ucierpieli. Do maszyn doczepiane są dodatkowe wagony, co pozwoli na wyrównanie strat w sprzedaży miejsc na poszczególne podróże.

Przypominamy, że w każdym pociągu może być zajęte jedynie 50 procent miejsc. To właśnie z tego powodu rezerwacja miejsc jest konieczna. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ czekanie do ostatniej chwili, może oznaczać brak biletu na wybrany przejazd.

W czasie Bożego Narodzenia zainteresowanie wyjazdami jest dużo większe, a więc myślenie, że bilet można zakupić chwilę przed wyjazdem, jest błędne. Aby zachęcić pasażerów do przestrzegania tych zasad, PKP przygotowało specjalne zniżki.

Każdy pasażer pociągów, który zdecyduje się na zakupienie biletu w okresie od 20 do 14 dni przed planowaną podróżą, będzie mógł liczyć na aż 20 procent zniżki. Z kolei ci, którzy zarezerwują bilety w okresie do siedmiu dni przed odjazdem pociągu, dostaną 10 procent zniżki.

Przed wyjazdem na dworzec kolejowy oraz przed wejściem do maszyny trzeba pamiętać, że obowiązują restrykcje. Podczas podróży trzeba pamiętać o zakrywaniu nosa i ust oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu od innych osób. Pisaliśmy o tym już tutaj.

Nowy rozkład jazdy PKP

Polskie Koleje Państwowe zapowiedziały spore zmiany w swoim rozkładzie jazdy. Zacznie obowiązywać już od 13 grudnia. Ogłoszono, że pojawi się około 60 nowych przystanków dla pociągów dalekobieżnych. Mieszkańcy mniejszych miejscowości będą mogli dojechać do największych miast w naszym kraju.

- Wprowadzenie dodatkowych odjazdów w mniejszych miejscowościach w Polsce wypełnia wytyczne organizatora przewozów dotyczące tworzenia rozkładów jazdy - powiedziała dla polsatnews.pl Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Onet

Podobne artykuły

hotel Elbląg przechodzi do Focus Hotels

Polska

Grupa Focus Hotels wydzierżawiła 4-gwiazdkowy hotel Elbląg

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >