Turysci.pl
PKP Intercity przekazało złe wieści

Flickr.com/Dariusz Sieczkowski/CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/ (zdjęcie poglądowe)

Zacznie się już jutro. PKP nie miało wyjścia. Rząd nie pozostawił im wyboru. Porażające wieści dla wszystkich podróżujących

5 Listopada 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

PKP Intercity poinformowało o kolejnych zmianach. Niestety, nie mieli innego wyboru. Ta decyzja została podjęta w związku z pandemią koronawirusa. Wiele turystów będzie zawiedzionych. Co się zmieni?

PKP Intercity przekazało informację, która będzie złą wiadomością dla dużej liczby ich klientów. Jak tłumaczą, zmusiły ich do tego nowe restrykcje, które wprowadził rząd. Na jakie zmiany muszą przygotować się turyści?

PKP zapowiedziało kolejne zmiany

PKP Intercity zakomunikowało, że tymczasowo odwołwane zostanie kursowanie niektórych pociągów. Powodem jest ograniczone zainteresowanie podróżami w czasie trwania epidemii. Pierwsze zmiany będą obowiązywać już 6 listopada.

Epidemia, a zarazem wiele ograniczeń w strefie publicznej, przyczyniły się do mniejszego zainteresowania podróżowaniem koleją. Obecnie średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63 procent w stosunku do poprzedniego roku.

Odnosząc się odniesieniu do średniej dziennej liczby pociągów uruchamianych w obowiązującym rozkładzie jazdy, odwołanych zostanie około 5 procent wszystkich pociągów. Poinformowano, w jakich regionach wprowadzone zostaną zmiany.

Pociągi odwołano także na popularnych trasach. Są to między innymi Gdynia Gł.-Warszawa Zach., Gdynia Gł.-Kraków Gł., Powiśle Gdynia Główna-Bydgoszcz Główna, Gedania Berlin Hbf.-Gdynia Gł., Warszawa Zach.- Gdynia Gł. Pełną listę oraz daty wprowadzenia ograniczeń można znaleźć na głównej stronie przewoźnika.

Wiele osób zastanawia się, co stanie się z zakupionymi już biletami na anulowane podróże. PKP wyjaśniło tę kwestię. Wszystkim przysługuje prawo do otrzymania zwrotu należności bez potrącania odstępnego lub możliwość skorzystania z połączenia alternatywnego. 

Jak podaje firma, osoby posiadające bilet zakupiony w kasie lub biletomacie muszą pójść do kasy biletowej, aby poprosić o zwrot biletu. Można wybrać także inne połączenie. Otrzyma się wtedy poświadczenie oraz miejsce na wybrany pociąg.

W przypadku posiadania biletu w wersji elektronicznej, trzeba oddać bilet zdalnie. Kwota za bilet zostanie zwrócona z potrąceniem odstępnego, następnie klient otrzyma również wyrównanie całej kwoty za bilet.

Oczywiście, są przypadki, w których cena biletu na odwołane połączenie będzie wyższa, niż cena biletu na trasie alternatywnej. W tym przypadku klient otrzyma zwrot różnicy pomiędzy dwoma biletami.

Nie tylko PKP musiało odwołać część połączeń. Sytuacja epidemiologiczna sprawiał, że podobne decyzje podjęły także linie lotnicze, w tym te najpopularniejsze wśród Polaków. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >