PKP zapowiada zmianyWikipedia.org/ Actuell37/ CC BY 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

Hitowa decyzja PKP. Zacznie obowiązywać od 2021. Tysiące pasażerów czekało na decyzję

PKP Intercity ogłosiło decyzję, która ucieszy wielu turystów w całej Polsce. Podano rozkład jazdy na 2021 rok. Aż 61 miejscowości w całym kraju dostanie nowe dalekobieżne połączenia. Mieszkańcy czekali na to od dawna.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • w jakich miejscowościach zaczną zatrzymywać się pociągi dalekobieżne,
  • kiedy dokładnie zacznie obowiązywać rozkład jazdy,
  • jakie obostrzenia obowiązują w pociągach PKP.

PKP jest jednym z najpopularniejszych środków transportu w Polsce. Turyści podróżują pociągami do wielu zakątków kraju. Teraz ogłoszono, że pojawi się około 60 nowych przystanków dla pociągów dalekobieżnych. Informację ustalił "Polsat News".

PKP ze świetną nowiną dla turystów

Mowa o kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce, w których do tej pory zatrzymywały się wyłącznie pociągi regionalne. Teraz to się zmieni i mieszkańcy wreszcie będą mogli podróżować do najważniejszych i najciekawszych miejsc w kraju.

Pociągi dalekobieżne będą zatrzymywały się między innymi w liczącej około 700 mieszkańców Rybnicy. Teraz oprócz Kolei Dolnośląskich będą mogli skorzystać także z usług IC Karkonosze. Pociąg będzie startował w Białymstoku i zatrzyma się między innymi w Małkini, Warszawie, Łodzi, Kaliszu i Wrocławiu.

Ucieszą się także mieszkańcy Wielanowa w województwie zachodniopomorskim. Zatrzymywać zacznie się tam skład IC "Gwarek", jadący z Katowic przez Opole, Wrocław, Poznań i Piłę. Z nowej trasy skorzysta także Płytnica. Zatrzyma się tam IC "Szkuner", którego trasa prowadzi z Wrocławia przez Poznań i Piłę.

To oczywiście nie wszystkie miejscowości. Są to jedynie przykłady, ponieważ wszystkich nowych przystanków ma być aż 61. Nowy rozkład jazdy PKP Intercity zacznie obowiązywać już 13 grudnia.

Przewoźnik zastrzega jednak, że część nowych zatrzymań może obowiązywać dopiero od marcowej korekty rozkładu jazdy. Co więcej, dla niektórych pociągów obsługujących ośrodki i regiony turystyczne, postoje zostały zaplanowane jedynie w okresie wakacyjnym.

- Wprowadzenie dodatkowych odjazdów w mniejszych miejscowościach w Polsce wypełnia wytyczne organizatora przewozów dotyczące tworzenia rozkładów jazdy - powiedziała dla polsatnews.pl Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity.

Kobieta dodała także, że PKP Intercity będzie monitorowało frekwencję pasażerów na nowo utworzonych postojach handlowych. - Następnie przekażemy rekomendacje organizatorowi przewozów w sprawie ich ewentualnego zachowania w kolejnych rozkładach - mówiła.

Obostrzenia w pociągach PKP

Jeszcze miesiąc temu informowaliśmy, że z powodu pandemii koronawirusa oraz obowiązujących restrykcji PKP było zmuszone zredukować liczbę obsługiwanych tras. Jako powód podano także mniejsze zainteresowanie podróżowaniem.

Przypominamy, że w przypadku podróżowania PKP Intercity trzeba pamiętać o zastosowaniu się do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Mowa o zasłanianiu nosa i ust oraz zachowania odpowiedniego dystansu. Konieczna jest także rezerwacja miejsca przed podróżą. Więcej o zasadach podróżowania pisaliśmy tutaj.

Źródło: Polsat News

Następny artykuł