Zdjęcie z PKP w ogniu krytyki.Fot. Wikipedia.org/Mateusz Włodarczyk/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Pokazał zdjęcie z PKP do Gdyni. Przechodzi ludzkie pojęcie, po prostu przesada

Zdjęcie, które obiegło sieć za sprawą jednego z pasażerów PKP, doczekało się reakcji samej spółki. W świetle ostatnich przepisów, system Polskich Kolei może wydawać się co najmniej kontrowersyjny. Świadek wprost mówi o “absurdzie” w polityce logistycznej przewoźnika.

Zdjęcie opublikowane na Twitterze przez byłego pracownika Ministerstwa Cyfryzacji, dr Macieja Kaweckiego, wywołało w sieci dużo emocji. Podróż między Warszawą a Gdynią może być dla wielu niemałą zagwozdką zwłaszcza w kwestii siedzeń przeznaczonych dla pasażerów. Przepisowy dystans 1,5 metra? Nie dla wszystkich.

Porażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryćPorażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryćCzytaj dalej

Zdjęcie z PKP oczami byłego urzędnika. PKP łamie przepisy?

Kontrowersyjne zdjęcie ze składu połączenia między Warszawą a Gdynią opublikował na swoim Twitterze Maciej Kawecki, były dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji. Jak zaznacza redakcja Interii, skład “Lazur” nie zapewnia wielu pasażerom warunków do zachowania 1,5-metrowego dystansu między innymi podróżującymi. Co ważne jednak niektóre wagony mogłyby świetnie nadać się do rozładowania ścisku.

- Pociąg “Lazur” trasa Warszawa - Gdynia Główna. Cały pusty. 1 wagon, w którym miałem miejsce upchany jak sardynkami. Pytam konduktora: “Dlaczego PKP Intercity nie może rozdzielać miejsc bezpiecznie?” Odpowiedź: "Daj Pan spokój. Taki system" - pisze na swoim Twitterze Maciej Kawecki.

PKP reaguje. Zdjęcie pasażera z komentarzem spółki

Według ustaleń dziennikarzy Interii, kontrowersyjne w świetle przepisów covidowych ustawienie siedzeń zależy od niezaktualizowanego jeszcze systemu rezerwacyjnego PKP. Okazuje się, że algorytmy spółki nie odpowiadają na zalecenia Ministerstwa Zdrowia. Na zdjęcie zareagowali przedstawiciele przewoźnika, którzy deklarują, że felerny schemat ma zostać dostosowany do najnowszych przepisów sanitarnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Czuła jedynie ból zęba. Nikt się nie spodziewał, że to objaw niebezpiecznej choroby
2. Koronawirus w kultowym polskim uzdrowisku. Sytuacja jest poważna
3. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem

- Przygotowujemy ze swoimi zewnętrznymi podwykonawcami zmianę algorytmu dotyczącego zasad przydzielania miejsc w systemie sprzedaży biletów - podają w komunikacie cytowanym przez Interię przedstawiciele PKP.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski wykreślony z listy powołanych na mecze reprezentacji Polski. Zadziwiający pomysł Jerzego Brzęczka
  2. TVP wprowadziło widzów w błąd? Afera z "Pytanie na śniadanie", zwolnieni otwarcie komentują
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Lara Gessler pochwaliła się psem znajomych. Kundel bury olśnił wyglądem, a nie jest psem rasowym

Źródło: Interia

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł