Turysci.pl
pociąg

fot. Pixabay/ jplenio

Nieznani sprawcy zastawili pułapkę na pociąg na Mazurach. „Wyłożyli na tory kamienie i metalowe pręty"

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pociąg został znacznie uszkodzony po tym, jak najechał w pułapkę zastawioną przez nieznanych sprawców. Nie jest to pierwszy tego typu incydent w tej okolicy.

Pociąg relacji Drygały - Pisz musiał awaryjnie hamować po tym, jak wjechał w pozostawione na torach kamienie i pręty.

Nieznani sprawcy zastawili pułapkę na pociąg na Mazurach

Zdarzenie miało miejsce w odludnym miejscu na trasie kolejowej Drygały - Pisz, w poniedziałkowy wieczór. Maszynista zmuszony był wdrożyć procedury awaryjnego hamowania.

- Nieznani sprawcy wyłożyli na tory kamienie i metalowe pręty - mówiła w rozmowie z GW Anna Nowak, rzecznik prasowy olsztyńskiego zakładu Polregio. Jak dodała, najechanie na nie spowodowało uszkodzenie pojazdu, a zamknięcie szlaku potrwa kilka godzin

Zderzenie miało miejsce ok. godz. 20.45, gdy już się ściemniało. Według Gazety Wyborczej pociąg mógł się nawet wykoleić, jeżeli maszynista nie zareagowałby na czas.

Mielno wprowadza Kartę Turysty

Mielno wprowadzi na wakacje Mieleńską Kartę Turysty ze zniżkami

CZYTAJ DALEJ

Uszkodzony pociąg wyruszył w stronę Olsztyna po 150-minuowym opóźnieniu. Na miejsce dotarł po przeszło 70 minutach. Jak podkreśla Anna Nowak, naprawy będą kosztowały kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodała, że trafiło na nowy i cenny pociąg.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu poinformowała, że funkcjonariusze prowadzą działania wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Sprawcy, póki co, nie zostali odnalezieni, jednak wiele wskazuje na to, że te same osoby dwa tygodnie wcześniej przygotowały podobną pułapkę.

28 kwietnia przed godziną 16 ktoś wyłożył na torach kamienie. Do zdarzenia doszło ok. 2 km od tego miejsca. Sprawcy mogą być zatem coraz bardziej zuchwali i niebezpieczni.

Nie jest to jednak pierwsza tego typu sytuacja. Kilka lat wcześniej grupa młodych ludzi również podkładała na tory różne przedmioty, tłumacząc, że w ten sposób „walczą z cywilizacją". Sprawcy zostali ujęci.

Kolejarze obawiają się kolejnych ataków i mają nadzieje na szybkie ujęcie sprawców. Póki co szlak ten nie można uznać za w pełni bezpieczny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: GW

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >