Turysci.pl
Tłumy turystów w Mielnie

screen/youtube/Elżbieta Subocz/KoszalinInfo tv

Mielno odwiedziły tłumy turystów. Nie wszyscy zasłaniali twarze maseczkami

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pierwszego dnia długiego weekendu Mielno odwiedziły prawdziwe tłumy turystów. W sobotę 1 maja nadmorski deptak oraz plaże pełne pyły gości, choć na nagraniach widać, że nie wszyscy stosowali się do przepisów sanitarnych.

Mielno bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych, nadmorskich miejscowości i dało się przewidzieć, że w czasie długiego weekendu majowego przyjadą tam tłumy. Jak widać na nagraniu portalu KoszalinInfo TV, udostępnionym na profilu Elżbiety Subocz na YouTube, deptak i plaża pełne były ludzi.

Turyści najechali Mielno w długi weekend

Zgodnie z deklaracją autorów, materiał pokazuje sytuację w Mielnie w sobotę 1 maja. Jak podkreślili autorzy, choć pogoda nie dopisała, to i tak nad morzem pojawiły się prawdziwe tłumy.

Najwięcej osób oczywiście oblegało popularny, mieleński deptak. Nie brak było jednak gości również na plaży, co widać na nagraniu. Na szczęście brak doniesień o jakichkolwiek niepokojących zdarzeniach czy masowym łamaniu obostrzeń.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Na filmie możemy zauważyć jedynie pojedynczych turystów, którzy noszą maseczki nieprawidłowo lub nie mają ich w ogóle. W tłumie też trudno o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Obostrzenia w czasie pandemii

Przypomnijmy, że zgodnie z zaleceniami rządu, każda osoba przebywająca w miejscu publicznym, powinna zasłaniać usta i nos maseczką.

Zalecane jest też zachowywanie przynajmniej 1,5-metrowej odległości od innych spacerowiczów oraz jak najczęstsze dezynfekowanie i mycie dłoni.

Choć restauracje oraz stoiska mogą wydawać posiłki na wynos (jedzenie na miejscu jest niemożliwe), to godnie z przepisami nie można zdjąć maseczki na ulicy. Otrzymane jedzenie spożyć zatem można w domu lub w parku czy na plaży, gdzie obowiązek zasłaniania ust i nosa nie obowiązuje.

Zabronione jest także funkcjonowanie hoteli, pensjonatów i ośrodków noclegowych. Choć wielu turystów wybiera tzw. noclegi u cioci, to pamiętajmy, że jest to niezgodnie z przepisami pandemicznymi. W razie kontroli, które bezustannie przeprowadzane są przez sanepid i policję, przedsiębiorca dostać może karę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: KoszalinInfo TV

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >