Turysci.pl
Tłumy turystów w Mielnie

screen/youtube/Elżbieta Subocz/KoszalinInfo tv

Mielno odwiedziły tłumy turystów. Nie wszyscy zasłaniali twarze maseczkami

2 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Pierwszego dnia długiego weekendu Mielno odwiedziły prawdziwe tłumy turystów. W sobotę 1 maja nadmorski deptak oraz plaże pełne pyły gości, choć na nagraniach widać, że nie wszyscy stosowali się do przepisów sanitarnych.

Mielno bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych, nadmorskich miejscowości i dało się przewidzieć, że w czasie długiego weekendu majowego przyjadą tam tłumy. Jak widać na nagraniu portalu KoszalinInfo TV, udostępnionym na profilu Elżbiety Subocz na YouTube, deptak i plaża pełne były ludzi.

Turyści najechali Mielno w długi weekend

Zgodnie z deklaracją autorów, materiał pokazuje sytuację w Mielnie w sobotę 1 maja. Jak podkreślili autorzy, choć pogoda nie dopisała, to i tak nad morzem pojawiły się prawdziwe tłumy.

Najwięcej osób oczywiście oblegało popularny, mieleński deptak. Nie brak było jednak gości również na plaży, co widać na nagraniu. Na szczęście brak doniesień o jakichkolwiek niepokojących zdarzeniach czy masowym łamaniu obostrzeń.

Niedźwiedzie podeszły pod hotel. Padły strzały

Niedźwiedzie w słowackich Tatrach podeszły pod hotel. Zostały zastrzelone

CZYTAJ DALEJ

Na filmie możemy zauważyć jedynie pojedynczych turystów, którzy noszą maseczki nieprawidłowo lub nie mają ich w ogóle. W tłumie też trudno o zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

Obostrzenia w czasie pandemii

Przypomnijmy, że zgodnie z zaleceniami rządu, każda osoba przebywająca w miejscu publicznym, powinna zasłaniać usta i nos maseczką.

Zalecane jest też zachowywanie przynajmniej 1,5-metrowej odległości od innych spacerowiczów oraz jak najczęstsze dezynfekowanie i mycie dłoni.

Choć restauracje oraz stoiska mogą wydawać posiłki na wynos (jedzenie na miejscu jest niemożliwe), to godnie z przepisami nie można zdjąć maseczki na ulicy. Otrzymane jedzenie spożyć zatem można w domu lub w parku czy na plaży, gdzie obowiązek zasłaniania ust i nosa nie obowiązuje.

Zabronione jest także funkcjonowanie hoteli, pensjonatów i ośrodków noclegowych. Choć wielu turystów wybiera tzw. noclegi u cioci, to pamiętajmy, że jest to niezgodnie z przepisami pandemicznymi. W razie kontroli, które bezustannie przeprowadzane są przez sanepid i policję, przedsiębiorca dostać może karę.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: KoszalinInfo TV

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >