pociągi zawieszone połączenia

Fot. Pixabay.com/Robfoto

Ograniczenia w przemieszczaniu po Polsce. Lista jest bardzo długa, ogromne problemy dla podróżnych na północy kraju

28 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • ile kursów w województwie zachodniopomorskim zostało odwołanych

  • na jakich trasach wstrzymano pociągi

  • jakie połączenia międzynarodowe zostały zawieszone

W związku z nowymi obostrzeniami rządowymi, które weszły w życie w poniedziałek 28 grudnia, w województwie zachodniopomorskim wstrzymywane są pociągi. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Radio Szczecin, czasowo wyłączono około 90 kursów. Połączenia mają wrócić dopiero po 17 stycznia.

Wyłączane z ruchu są przede wszystkim pociągi regionalne, ale obostrzenia ograniczają także międzynarodowe kursy z Polski do Niemiec. Mowa między innymi o trasach ze Szczecina do Loecknitz oraz Tantow. W serwisie Radio Szczecin pojawiła się kompletna lista wstrzymanych połączeń, którą znajdziecie poniżej.

Wstrzymano pociągi na Zachodnim Pomorzu

Z informacji przekazanych przez serwis Radio Szczecin wynika, że wstrzymano między innymi pociągi kursujące z Wysokiej Kamieńskiej do Kamienia Pomorskiego oraz z Kołobrzegu do Białogardu. Według komunikatu przerwa w kursowaniu potrwa trzy tygodnie.

Jeśli planujecie podróże pociągami w najbliższych tygodniach, warto zapoznać się z listą opublikowaną przez serwis Radio Szczecin. Warto pamiętać, że wstrzymany będzie ruch na trasach rozpoczynających się także w województwach innych niż zachodniopomorskie.

Zgodnie z przekazanymi informacjami utrudnienia pojawią się między innymi aż na czterech pięciu rozpoczynających się na stacji Poznań Główny. W styczniu wyłączone zostaną odcinki Szczecinek - Koszalin, Szczecin - Świnoujście oraz Szczecinek - Kołobrzeg.

Warto też pamiętać, że od 28 grudnia w soboty na trasie Szczecin Główny - Słupsk wyłączony będzie odcinek Słupsk - Koszalin. Natomiast w przypadku trasy Słupsk - Szczecin Główny w niedziele zawieszony będzie kurs Słupsk - Koszalin. Kolejną ważną wiadomością jest anulowanie pociągu jadącego z Portu Lotniczego Szczecin Goleniów do Szczecina Głównego (od 28 grudnia do 17 stycznia)

Pociągi jadące do Niemiec zawieszone

Wśród wstrzymanych pociągów są też te kursujące do granicy państwa. Całkowicie zawieszone zostają połączenia ze stacji Szczecin Główny między innymi do stacji Schwerin Hauptbahnhof, Lübeck Hauptbahnhof, Neubrandenburg, Berlin Gesundbrunnen oraz Angermünde.

Na Pomorzu Zachodnim jednak wciąż kursować ma około 160 pociągów dziennie, dzięki czemu pasażerowie będą mogli dojeżdżać i wracać z pracy. Na powrót wielu połączeń międzymiastowych trzeba będzie jednak poczekać aż do końca ferii. undefined

W ruchu – zgodnie z rocznym rozkładem jazdy – na wszystkich trasach na obszarze województwa w dalszym ciągu codziennie kursować będzie około 160 pociągów regionalnych zapewniających wygodne i bezpieczne dojazdy oraz powroty do i z miejsc pracy czytamy w komunikacie dodanym do listy udostępnionej przez serwis Radio Szczecin.

Zachęcamy do zapoznania się z kompletną listą zawieszonych kursów na najbliższe trzy tygodnie – szczególnie mieszkańców Pomorza Zachodniego. 

To niejedyne zmiany, jakie weszły w życie 28 grudnia. Niedawno pisaliśmy o nowych zasadach i dodatkowych obostrzeniach, które wprowadzono w Polsce. Restrykcje obejmują okres do 17 stycznia 2021 roku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Fot. Radio Szczecin

Źródło: Radio Szczecin