kolej targowiskoFot. Pxhere/Tanachai

Kolej, jakiej nie ma nigdzie na świecie. Gdy jedzie, setki straganów znikają w sekundę

Kolej przejeżdża tam centymetry od straganów i sklepów, w których sekundy wcześniej było pełno ludzi. Dla sprzedawców to już rutyna, podróżnicy jednak mogą być przerażeni nadjeżdżająca między sklepami lokomotywą.

Kolej zwykle porusza się po torowiskach wytyczonych z daleka od zabudowań, przejeżdżając przez miasta jedynie w celu dotarcia na dworzec. Przecina kilka razy drogę, są przygotowane do tego specjalne rogatki, a wszystko odbywa się we względnie bezpiecznych warunkach, jeśli obie strony przestrzegać będą określonych zasad. Są jednak na zimi miejsca, gdzie przepisy BHP nie obowiązują, a liczy się refleks i siła przyzwyczajeń.

Cud niedostępny dla ludzi, nikt w nim nigdy nie był. Wyjątkowe miejsce wygląda jak namalowaneCud niedostępny dla ludzi, nikt w nim nigdy nie był. Wyjątkowe miejsce wygląda jak namalowaneCzytaj dalej

Właśnie tak jest w miejscowości Maeklong, oddalonej o około 60 kilometrów od Bangkoku. To tam znajduje się niezwykłe "kolejowe targowisko", przez środek któego przebiega linia kolejowa, po której wciąż kursują ogromne pociągi. Problem jednak w tym, że na torach porostawiane są stragany, a maszyna przejeżdża centymetry od nich.

Niezwykła kolej przejeżdżająca przez środek targowiska

W jednym momencie wszystkie stragany muszą zostać złożone, a towary poustawiane na ziemi dokładnie w taki sposób, by pociąg ominąl je, przejeżdżając kilka centymetrów dalej. Ryzyko przypadkowego zahaczenia jest ogromne, miejscowi jednak zdają się już być przyzwyczajeni. Od lat jednak pozostaje to niesamowitą atrakcją, która robi piorunujące wrażenie na turystach.

O ile na miejscowych nadciągający pociąg nie robi już wrażenia i gdy tylko zbliża się ustalona godzina, niemal automatycznie składają swoje stragany, by zrobić przejazd, o tyle podróżni są w szoku. Sam widok gigantycznej maszyny sunącej niewielkim tunelem między straganami wygląda niesamowicie. Największy efekt jednak uzsykuje się po zwróceniu uwagi na szczegóły.

Jedyne takie torowisko na świecie

Pociąg mija ludzi i ich towary niemalże ocierając się o nie wszystkie. Każdy szczegół wydaje się dopracowany do perfekcji, a wszystko odmierzone jak od linijki. Gdy maszyna już przejedzie, wszystko błsyakwicznie wraca do normy. Kramy rozkładają się na nowo w kilka minut, a wszyscy zachowują się tak, jakby nic się nie stało.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się zdjęcia oraz nagrania tego niesamowitego przejazdu. Oczywiście najbardziej widowiskowe są te z lotu ptaka, gdy wyraźnie widać, jak szybko w miejscu dziesiątek straganów robi się pusty tunel, od linijki wymierzony dla nadciągającego pociągu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

'train your mind to see the good in every situation' ???? // do you guys remember my post from a few weeks ago about the Maeklong Railway Market in Bangkok? well here is what it looks like from above when a train passes through the market (sped up 1000%! ????) ???? - have you ever seen it from this angle before? did you expect it to look like this? how crazy is it how they move the shop covers and slide their tables back just in time for the train to pass! ???? and when it does pass, they cover up again and it's business as usual! it still blows my mind how tight the space is when a train goes through and that they have to do this 8 times a day! ???? - a tip if you're planning to visit this place, make sure you check the train timetable so you know when a train is coming and you don't miss out on the experience! ???? - #hellofrom Bangkok, Thailand #dji #bangkok . . . . . #mavic2pro #bangkokcityvibes #bangkokspirit #discoverearth #designboom #droneofficial #sdmtravels #adorama #voyaged #tlpicks #streets_vision #hsdailyfeature #moodygrams #createyourstory #citykillerz #artofvisuals #creativeoptic #eclectic_shotz #skysupply #lensbible #complexphotos #creativecloud_clarity #passionpassport #urbanandstreet #thailand #maeklong #lostinthailand

Post udostępniony przez Demas Rusli (@demas)

ZOBACZ TAKŻE:

   1. 6-miesięczne dziecko utonęło w wannie. Matka była zajęta przeglądaniem internetu
   2. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
   3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
   4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
   5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
   6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł