Turysci.pl
pociąg strajk kobiet

fot. wikipedia.org/ Torsten Maue/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Wyprosili studentki z pociągu, powód powala. Przewoźnik wydał oświadczenie, które może wielu rozwścieczyć

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pociąg PolRegio stał się miejscem ogólnopolskiego skandalu. Dwie pasażerki zostały wyproszone z przedziału. Powód nie mieści się w głowie. Wszystko przez przedmiot, który dziewczyny trzymały w rękach. Teraz przewoźnik się tłumaczy.

Pociąg PolRegio zatrzymujący się na stacji Gdańsk Oliwa był miejscem incydentu, który odbił się głośnym echem w całym kraju. Dwie studentki zostały wyproszone do środka ze względu na przedmiot trzymany przez nie w ręku. Teraz przewoźnik się tłumaczy.

Pociąg PolRegio miejscem głośnego incydentu

Do  zdarzenia doszło w środę, kiedy odbywał się jeden z protestów Strajku Kobiet. Karolina i jej siostra wracały wówczas z kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie uczestniczyły w manifestacji. Miały ze sobą transparent z hasłem: "To kiedy zaczniecie palić czarownice?".

Dziewczyny spotkały się z nieprzychylną reakcją kierowniczki pociągu, która miała poinformować je, że nie będą mogły wsiąść z powodu zakazu wnoszenia do pojazdu transparentów. Powoływała się na odgórną decyzję przewoźnika.

- Nic nie dały tłumaczenia, że wcześniej bez problemu przejechałyśmy z Kościerzyny do Gdańska z transparentami pod ręką. Usłyszałyśmy wielokrotnie, że "takie są przepisy". Nic więcej jej nie obchodziło, nacierała na nas, więc wysiadłyśmy, bo nie chciałyśmy się narażać na kontakt z obcą osobą - relacjonuje Karolina w rozmowie z "Wyborczą".

Sprawę skomentował rzecznik prasowy spółki Dominik Lebda w oficjalnym oświadczeniu. Poinformował, że decyzja o wpuszczeniu pasażera do pociągu należała wyłącznie do załogi.

- Decyzja o poproszeniu o opuszczenie składu przez pasażerki była tylko i wyłącznie wewnętrzną decyzją załogi pociągu - poinformował rzecznik prasowy spółki, Dominik Lebda w oficjalnym oświadczeniu.

Zaprzeczył również, jakoby spółka miała wprowadzić odgórne zasady co do przewozu transparentów w związku z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Przeprosił również pasażerki za incydent, którego doświadczyły w pociągu.

- Jednocześnie podkreślam, iż spółka POLREGIO nie wprowadziła żadnych regulacji w funkcjonowaniu pociągów związanych ze Strajkiem Kobiet. Przepraszamy pasażerki za zaistniałą sytuację i dziękujemy za zgłoszenie opisanego incydentu - informuje rzecznik.

Rzecznik poinformował jednocześnie, że spółka przeprowadziła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie. Konduktorka, która miała nie wpuścić pasażerek do pociągu miała zostać pociągnięta do odpowiedzialności służbowych.

- Przeprowadziliśmy postępowanie wyjaśniające, w trakcie którego kierownik składu przyznała się do tego, iż odmówiła przejazdu dwóm kobietom z transparentami związanymi ze Strajkiem Kobiet oraz że na pytanie podróżnego udzieliła nieprawdziwej informacji jakoby obowiązywały odgórne wytyczne o zakazie wejścia do pociągu dla pasażerów z transparentami. Względem konduktorki wyciągnięto konsekwencje służbowe - czytamy w oświadczeniu.

Jak podkreślił rzecznik prasowy, przewoźnik otwarty jest na wszystkich pasażerów bez względu na ich poglądy. 

- POLREGIO to spółka publiczna powołana do służenia wszystkim Polakom, którzy korzystają z naszych usług niezależnie od ich poglądów, szanując przepisy prawa - poinformował rzecznik prasowy spółki.

Źródło: WP

Podobne artykuły

Turyści na Mazurach nie mogą korzystać z toalet

Polska

Turyści żeglujący na Mazurach mają kłopoty. Działalność portowa zabroniona do 7 maja

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >

Polska

Lotnisko w Gdańsku wprowadza szybkie testy na koronawirusa. Pozwolą uniknąć kwarantanny po przylocie

Czytaj więcej >