Turysci.pl
pociąg w tajwanie

HANDOUT/AFP/East News

Katastrofa kolejowa w Tajwanie na popularnej turystycznej trasie. Co najmniej 54 osoby nie żyją

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Media przekazały informacje o wykolejeniu pociągu w Tajwanie. Początkowo mowa była o 36 ofiarach, później ich liczba wzrosła do 54. Wśród zabitych jest również jeden obcokrajowiec - Francuz, który podróżował pociągiem. Kilkadziesiąt pasażerów zostało rannych.

Pociąg wykoleił się 2 kwietnia rano, w tunelu w okolicach miasta Hualian w Tajwanie. Obecnie wiadomo o 54 ofiarach śmiertelnych. 7 osób jest w stanie krytycznym, 78 doznało średnich, a 32 osoby lekkich obrażeń.

Tajwan. Co najmniej 54 osoby nie żyją po wykolejeniu pociągu

Według informacji przekazanych przez lokalne władze, w pociągu składającym się z ośmiu wagonów przebywało ponad 350 pasażerów. Drugi i trzeci wagon jedynie lekko wypadły z szyn, natomiast wszystkie kolejne zostały zakleszczone w tunelu.

Najwięcej zabitych i rannych znajdowało się w wagonie siódmym i ósmym, które uległy doszczętnemu zniszczeniu. Według informacji przekazanych przez Centralną Agencję Informacyjną (CNA), hospitalizowano 61 rannych, a na miejsce wypadku przyjechało 120 strażaków.

Ekipy ratunkowe wydobyły już wszystkie osoby zakleszczone we wraku pociągu. Ranny został również obywatel Japonii podróżujący pociągiem. Trwa identyfikacja innych poszkodowanych w katastrofie.

malta

Malta otwiera granice dla obywateli UE. Są jednak warunki, należy być zaszczepionym

CZYTAJ DALEJ

CNA przekazała, że przyczyną katastrofy było stoczenie się na jadący pociąg źle zaparkowanej maszyny do robót ziemnych, która uderzając w pojazd za południowym wyjazdem z tunelu spowodowała jego wykolejenie.

Katastrofa kolejowa wydarzyła się podczas święta Quinming, gdy Tajwańczycy odwiedzają groby swoich bliskich. W tym okresie wielu z nich podróżuje po kraju w celu odwiedzenia swoich rodzin.

Pociąg Taroko, obsługiwał połączenie na jednej z najpopularniejszych wśród turystów tras na Tajwanie - z położonego na północy miasta Nowe Tajpej do Tajdong, na południu kraju.

Dzisiejsza katastrofa jest największym takim zdarzeniem od 40 lat. W tym okresie doszło do 10 takich wypadków. Podczas ostatniego w 2018 r. zginęło 18 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, WP

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >

Świat

Atak rekina nad Morzem Czerwonym. 37-latek poważnie ranny

Czytaj więcej >
Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >