Turysci.pl
pociąg w tajwanie

HANDOUT/AFP/East News

Katastrofa kolejowa w Tajwanie na popularnej turystycznej trasie. Co najmniej 54 osoby nie żyją

13 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Media przekazały informacje o wykolejeniu pociągu w Tajwanie. Początkowo mowa była o 36 ofiarach, później ich liczba wzrosła do 54. Wśród zabitych jest również jeden obcokrajowiec - Francuz, który podróżował pociągiem. Kilkadziesiąt pasażerów zostało rannych.

Pociąg wykoleił się 2 kwietnia rano, w tunelu w okolicach miasta Hualian w Tajwanie. Obecnie wiadomo o 54 ofiarach śmiertelnych. 7 osób jest w stanie krytycznym, 78 doznało średnich, a 32 osoby lekkich obrażeń.

Tajwan. Co najmniej 54 osoby nie żyją po wykolejeniu pociągu

Według informacji przekazanych przez lokalne władze, w pociągu składającym się z ośmiu wagonów przebywało ponad 350 pasażerów. Drugi i trzeci wagon jedynie lekko wypadły z szyn, natomiast wszystkie kolejne zostały zakleszczone w tunelu.

Najwięcej zabitych i rannych znajdowało się w wagonie siódmym i ósmym, które uległy doszczętnemu zniszczeniu. Według informacji przekazanych przez Centralną Agencję Informacyjną (CNA), hospitalizowano 61 rannych, a na miejsce wypadku przyjechało 120 strażaków.

Ekipy ratunkowe wydobyły już wszystkie osoby zakleszczone we wraku pociągu. Ranny został również obywatel Japonii podróżujący pociągiem. Trwa identyfikacja innych poszkodowanych w katastrofie.

malta

Malta otwiera granice dla obywateli UE. Są jednak warunki, należy być zaszczepionym

CZYTAJ DALEJ

CNA przekazała, że przyczyną katastrofy było stoczenie się na jadący pociąg źle zaparkowanej maszyny do robót ziemnych, która uderzając w pojazd za południowym wyjazdem z tunelu spowodowała jego wykolejenie.

Katastrofa kolejowa wydarzyła się podczas święta Quinming, gdy Tajwańczycy odwiedzają groby swoich bliskich. W tym okresie wielu z nich podróżuje po kraju w celu odwiedzenia swoich rodzin.

Pociąg Taroko, obsługiwał połączenie na jednej z najpopularniejszych wśród turystów tras na Tajwanie - z położonego na północy miasta Nowe Tajpej do Tajdong, na południu kraju.

Dzisiejsza katastrofa jest największym takim zdarzeniem od 40 lat. W tym okresie doszło do 10 takich wypadków. Podczas ostatniego w 2018 r. zginęło 18 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet, WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >